Знаеш ли да чуваш тајна? (Софи Кинсела)

Дискусија во 'Книги' започната од RedDevilGirL, 10 март 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.015
  Допаѓања:
  48.099
  Пол:
  Женски
  Книгава ми се чини е првата од чик лит која ја имам прочитано и дефинитивно поради оваа книга го засакав жанрот. Толку е лесна и забавна, тотално те опушта, ти го трга умот од проблемите. Топло препорачувам за оние кои си сакаат вакви книги. :)
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. michele

  michele Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  7
  Да ,книгите од Кинсела се прекрасни...Додека ги читаш,забораваш на секојдневните проблеми,едноставно се пренесуваш во светот на главната хероина и го живееш нејзиниот живот.Лесна,забавна литература која ке ја прочитате во еден здив...Ги имам прочитано сите нејзини книги..Серијалот за Купохоличарката :„Тајниот свет на една купохоличарка“ , „Купохоличарката во странство“ , „Купохоличарката и нејзината сестра“ ,„Купохоличарката се мажи“ ,„Купохоличарката и нејзиното бебе“...Нестрпливо очекувам да ја пронајдам и прочитам и „Мини купохоличарка“,препоставувате веке нели,наследничката на Беки...Замислете го спојот од Беки и Мини!!!Замислете го кутриот Лук меѓу два вакви урагана!А,да ,ке заборавев на уште една книга од Кисела„Од бога дадена домакинка“...Светот на Саманта е многу сличен како и на Беки,ни минута нема да сакате да се одделите од неа...Доколку сакате книги од овој жанр,би ви го препорачала и серијалот на Линдзи Келк „Го сакам Њујорк“ , „Го сакам Холивуд “ и „Го сакам Париз “. Запознајте се со Анџела!Ако ја засакавте Беки,Анџела ке ја обожавате!!!Имајте убав ден драги мои феминки
   
  На fificaaa и sonce777 им се допаѓа ова.
 3. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  Ја барав книгава по библиотеки и сегде беше изнајмена више, подлго време ја барам. Знае некој од која издавачка куќа е да си ја купам??
   
 4. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Преубава книга која веднаш се чита, баш во стилот на Софи. :)
   
 5. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  226
  Баш вака од мислењава сакам да ја прочитам.Ми се чини како добра книга.Ама се сложувам со Буба-Мара,нема кај да се најде,во просветно ја немаат,во матица не,во библиотеките не,каде знае некој? :) :| :?:
   
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.808
  Допаѓања:
  13.591
  Пол:
  Женски
  Јас ја чекав книгава да ја вратат 2 месеци, сега ми е следна на списокот за читање, а како што ја гледам темава уште вечерва ќе ја почнам :lol: досега ја немам читано Софи Кинсела прва книга ми е од неа ;)
   
 7. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  ^^Јас и оставив и број на библиотекарката, ама уште ми се нема јавено :lol: Ај ако некој ја начека по книжариве нека не извести :)
   
 8. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Совршена книга за на плажа, за релаксација. :)
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Книгава ја прочитав од пред неколку години. Ми беше некако поинтересна во споредба со Купохоличарка од истата авторка. Одлична книга за релаксација :)
   
 10. Palchica

  Palchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  86
  Убава книга, ептен убава. И да те релаксира, да те насмее, па и да се пронајдеш во некои моменти во ликот.. топло ја препорачувам.
   
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  прекрасна книга ..
  уживав додека ја читав
  се чита во еден здив и покрај многубројните страници
   
 12. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  226
  Каде ја купи/од која библиотека ја зема?

  Уште одамна ја барав и во темата наменета за барање книги и не ја најдов па се откажав. Читам и сакам вакви чит лит книги баш во ваков период, кога сум некако "down" и ми треба нешто да ме опушти и расположи а не да ме потресе уште повеќе.

  Баш ја побарав во библиотеката "Браќа Миладиновци" пред некој ден и ја немаше.

  Ако ти е од сега брзо набавена, кажи ми каде. :)
   
 13. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.396
  Навистина прекрасна книга која опушта и насмевнува, искрено ја препорачувам без оглед на годините на читателот ... а што се однесува до оние кои ја бараат да ја купат-мислам дека ја имаше едно време во ТРИ, ама не ме земајте за збор сега затоа што преводов е стар најмалце 4-5 години и можно е да не е веќе во продажба
   
 14. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  јас ја најдов во библиотека би требало да ја има и навистина се чита во еден здив :)
   
 15. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  197
  Читав рецензија за книгава и многу ми се допанда. Книгите на Софи за Купохоличарката ги обожавам а во најкраток период и оваа планирам да ја купам :)
   
 16. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  129
  Навистина добра книга која ја прочитав во еден здив. Преубава, лесна за читање и интересна :D
   
 17. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.456
  Пол:
  Женски
  Омилена ми е! Баш е онаква книга каква што сакам да читам :)
   
 18. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Книгава ја прочитав летово. Прекрасна книга, забавна, со многу хумор! Софи Кинсела си знае да пишува вакви книги кои се брзи за читање и доста интересни!
   
 19. Evertsen

  Evertsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  35
  Сум ја прочитала и се сеќавам дека ми остави позитивен впечаток бидејќи беше забавна.
  Како за чик-лит беше интересна, бидејќи голем дел од тие книги се некогаш како со терк пишувани.
   
 20. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Прекрасна книга е :inlove:
  многу е интересна :)