1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаеш ли да чуваш тајна? (Софи Кинсела)

Дискусија во 'Книги' започната од RedDevilGirL, 10 март 2011.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Книгава ми се чини е првата од чик лит која ја имам прочитано и дефинитивно поради оваа книга го засакав жанрот. Толку е лесна и забавна, тотално те опушта, ти го трга умот од проблемите. Топло препорачувам за оние кои си сакаат вакви книги. :)
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
  2. michele

    michele Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    7
    Да ,книгите од Кинсела се прекрасни...Додека ги читаш,забораваш на секојдневните проблеми,едноставно се пренесуваш во светот на главната хероина и го живееш нејзиниот живот.Лесна,забавна литература која ке ја прочитате во еден здив...Ги имам прочитано сите нејзини книги..Серијалот за Купохоличарката :„Тајниот свет на една купохоличарка“ , „Купохоличарката во странство“ , „Купохоличарката и нејзината сестра“ ,„Купохоличарката се мажи“ ,„Купохоличарката и нејзиното бебе“...Нестрпливо очекувам да ја пронајдам и прочитам и „Мини купохоличарка“,препоставувате веке нели,наследничката на Беки...Замислете го спојот од Беки и Мини!!!Замислете го кутриот Лук меѓу два вакви урагана!А,да ,ке заборавев на уште една книга од Кисела„Од бога дадена домакинка“...Светот на Саманта е многу сличен како и на Беки,ни минута нема да сакате да се одделите од неа...Доколку сакате книги од овој жанр,би ви го препорачала и серијалот на Линдзи Келк „Го сакам Њујорк“ , „Го сакам Холивуд “ и „Го сакам Париз “. Запознајте се со Анџела!Ако ја засакавте Беки,Анџела ке ја обожавате!!!Имајте убав ден драги мои феминки
     
    На fificaaa и sonce777 им се допаѓа ова.
  3. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Ја барав книгава по библиотеки и сегде беше изнајмена више, подлго време ја барам. Знае некој од која издавачка куќа е да си ја купам??
     
  4. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Преубава книга која веднаш се чита, баш во стилот на Софи. :)
     
  5. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Баш вака од мислењава сакам да ја прочитам.Ми се чини како добра книга.Ама се сложувам со Буба-Мара,нема кај да се најде,во просветно ја немаат,во матица не,во библиотеките не,каде знае некој? :) :| :?:
     
  6. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.833
    Пол:
    Женски
    Јас ја чекав книгава да ја вратат 2 месеци, сега ми е следна на списокот за читање, а како што ја гледам темава уште вечерва ќе ја почнам :lol: досега ја немам читано Софи Кинсела прва книга ми е од неа ;)
     
  7. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    ^^Јас и оставив и број на библиотекарката, ама уште ми се нема јавено :lol: Ај ако некој ја начека по книжариве нека не извести :)
     
  8. Bellatrix

    Bellatrix Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    26
    Совршена книга за на плажа, за релаксација. :)
     
  9. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Книгава ја прочитав од пред неколку години. Ми беше некако поинтересна во споредба со Купохоличарка од истата авторка. Одлична книга за релаксација :)
     
  10. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Убава книга, ептен убава. И да те релаксира, да те насмее, па и да се пронајдеш во некои моменти во ликот.. топло ја препорачувам.
     
  11. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    прекрасна книга ..
    уживав додека ја читав
    се чита во еден здив и покрај многубројните страници
     
  12. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Каде ја купи/од која библиотека ја зема?

    Уште одамна ја барав и во темата наменета за барање книги и не ја најдов па се откажав. Читам и сакам вакви чит лит книги баш во ваков период, кога сум некако "down" и ми треба нешто да ме опушти и расположи а не да ме потресе уште повеќе.

    Баш ја побарав во библиотеката "Браќа Миладиновци" пред некој ден и ја немаше.

    Ако ти е од сега брзо набавена, кажи ми каде. :)
     
  13. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Навистина прекрасна книга која опушта и насмевнува, искрено ја препорачувам без оглед на годините на читателот ... а што се однесува до оние кои ја бараат да ја купат-мислам дека ја имаше едно време во ТРИ, ама не ме земајте за збор сега затоа што преводов е стар најмалце 4-5 години и можно е да не е веќе во продажба
     
  14. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    јас ја најдов во библиотека би требало да ја има и навистина се чита во еден здив :)
     
  15. xoxo.Martina

    xoxo.Martina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    198
    Читав рецензија за книгава и многу ми се допанда. Книгите на Софи за Купохоличарката ги обожавам а во најкраток период и оваа планирам да ја купам :)
     
  16. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.097
    Навистина добра книга која ја прочитав во еден здив. Преубава, лесна за читање и интересна :D
     
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Омилена ми е! Баш е онаква книга каква што сакам да читам :)
     
  18. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Книгава ја прочитав летово. Прекрасна книга, забавна, со многу хумор! Софи Кинсела си знае да пишува вакви книги кои се брзи за читање и доста интересни!
     
  19. Evertsen

    Evertsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    102
    Сум ја прочитала и се сеќавам дека ми остави позитивен впечаток бидејќи беше забавна.
    Како за чик-лит беше интересна, бидејќи голем дел од тие книги се некогаш како со терк пишувани.
     
  20. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Прекрасна книга е :inlove:
    многу е интересна :)