1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаковен јазик

Дискусија во 'Слободно време' започната од anib, 3 мај 2014.

 1. anib

  anib Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Поздрав, заинтересирана сум за учење на знаковен јазик.
  Дали има во Скопје курсеви за знаковен јазик?
   
 2. pretendmemories

  pretendmemories Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  И мене многу ме интересира, доколку некој знае нешто нeка пише :)
   
 3. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  Знаковниот не се учи на Дефектолошки само?
  Немам слушнато за курсеви по истиот.
  :?: