1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаците според вас

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од hihihi, 7 октомври 2010.

 1. hihihi

  hihihi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Како ги опишувате или доживувате знаците од ваш личен аспект. Кој знак на каков карактер ви асоцира. Споредете со некој што го знаете во тој знак..

  еве според мене позитивни и негативни
  овен - сака да биде на местото на настанот и понекогаш е тука само од корист
  бик - фин/а.. не те разбира секогаш
  близнаци - реално ја свакат суштината , некогаш се однезуваат размазено
  рак - добар пријател, фантазира премногу
  лав - секогаш те ислушува, дволичен/а е понекогаш
  девица - не те заборава, се фали премногу
  скорпија - добри, премногу зборуваат што не треба
  вага - кул , не покажува интерес за ништо
  стрелец - на пат е да ги отвори очите , премногу е природен
  јарец - убави паметни, тврдоглавост
  водолија - супер , премногу брзаат
  риби - грижливи, не сакаат да се на местото на настанот[/color][/b]


  ајде сега вие сте на ред
   
  На Amona, LUNA.girl, kosmar4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Овен - искрени, премногу директни, добри пријатели, инаетџии малку, забавни
  Бик - луѓе на место, од збор се, најмногу се разбирам со нив иако велат дека нашите знаци се најНЕкомпатибилни, одговорни се, директни, само кај девојките би замериле дека некогаш премногу се наметнуваат и премногу се фалат, љубоморни, тврдоглави
  Близнаци - забавни, ептен ги сакам, ама и непредвидливи се некогаш
  Рак - добри пријатели, емотивни, со главчето малце во облаци некогаш, за трачеви се први :)
  Лав - горди, добри, чесни, лојални, тешко прифаќаат критика
  Девица - секси, швалеришта (машките), самобендисани, брзо губат интерес, како пријатели секогаш забавни и верни
  Скорпија - секси, привлечни, забавни, лоши ако им згазнете на жуљ, за моја среќа ми се нема случено :)
  Вага - опуштени, не се замараат со ништо, посветени се како пријатели
  Стрелец - забавни, весели, ведри, реални
  Јарец - тврдоглави, реални, песимисти, квалитетни и амбициозни луѓе
  Водолија - најдобри сме! :lol: шала на страна, останатите водолии кои ги познавам се посветени како пријатели, оригинални, забегани, шармантни, машките се обично швалеришта а девојките секогаш верни
  Риба - не ги знам многу, воглавно се мирни и ќутливи, абе рипчиња :)
   
  На hermosa, Amona, Lana del Rey и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Овен -најчесто колерични, многу енергија, многу темпераментни, најдобрата другарка ми е овен, така е, плус -сака да помага.
  Бик -гурмани, романтични, сакаат музика, не ретко пијаници се и лесно се лутат.
  Близнаци -24/7 зборење, длабат филозофии и немој никад да напраиш да им биде досадно. Се борат и го чуваат она што им е драго.
  Рак -лесно се наведуваат, емотивци и осетливи, многу ми се дволични и глумат многу. И нејќум ракчиња ич.
  Лав -сакаат внимание, посебна рецка, забавни, многу се смеат, големи емотивци.
  Девица -ситничари, гоооолеми цепидлачари и хигиеничари, фини се за тивок муабет.
  Скорпија -таинствени, или се флегматици или колерици, во машки шкорпии секад се залепувам, незнам зошто, имаат продорен поглед. Плус, маваат добар сарказам и иронија.
  Вага -здодевни ми се.
  Стрелец -луди, фини, сакам стрелци.
  Јарец -амбиции ли се амбиции... плус реални и досадни. И големи мрчатори.
  Водолија -ги обожавам! Иако се многу непостојани, секад знаат да ме раскикотат.
   
  На hermosa, Amona, ChocolateStrawberry и 2 други им се допаѓа ова.
 4. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Овен-сакаат се по нивно кавгаџии ама и многу бргу им поминува лутината, енергични.
  Бик-големи љубовџии, сакаат лагоден живот и големи лицемери и материлајисти
  Близнаци-злобни ама и остроумни, знаат кога и како да те подбуцнат
  Рак-сакаат романтика емотивци и сакаат стабилен дом
  Лав-егоцентрични луѓе кој сакаат да се стално во центар на вниманието, лакоми за пари
  Девица-најголени хипохондрици во хороскопот, безлични луѓе без свое ЈАС.
  Вага-шармантни луѓе со стил и со нагласена естетика и вкус
  Шкорпија-шармантни, верни пријатели, ама и опасни непријатели,љубители на сексот
  Стрелец-авантуристи, немислат многу многу што зборат
  Јарец-амбициозни, со јасна цел пред себе ама и посебични за мене нема во хороскоп
  Водолија-сакаат да помогнат на други луѓе, и со визија за иднината
  Риби-непостојани, многу сакаат да сонуваат со отворени очи
   
  На Amona, baby-star и LUNA.girl им се допаѓа ова.
 5. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Овен- луѓе со спортски дух, темпераментни и забавни
  Бик- мрзливи, трачари, понекогаш самобендисани и материјалисти, шармантни
  Близнаци- забавни, комуникативни и интелегентни
  Рак- премногу емотивни, приврзани за домот и семејството и почитувачи на традицијата
  Лав- горделиви, достоинствени, забавни и праведни
  Девици- креативни, перфекционисти, посветени, интелегентни и практични
  Вага- нежни, чувствителни, заљубливи, позитивни
  Скорпија- забавни, мистични, одмаздољубиви и темпераментни
  Стрелец- деца во душата и со младешки лик, филозофи се и многу зборуваат
  Јарец- (за мене најодбивниот знак :x) тврдоглави, вредни, ладни и сериозни
  Водолија- (инаку моите омилени, си го сакам подзнакот :) ) луѓе кои се напред со времето, хумантирани, снаодливи, каприциозни и креативни, понекогаш и тврдоглави
  Риби- нежни, емотивни, смирени и тивки
   
  На hermosa, Elennaa, ChocolateStrawberry и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.709
  Допаѓања:
  150.476
  Овен-жените овни ми се себични и имам впечаток дека глумат карактер,а се опасни лигушки,а додека пак мажите ми се интересни,забавни и по малце површни инаетчии.
  Бик-жените ми се дрски и директни,а и мажите не ми се ништо поарни,само што им искри страст и се гурмани.
  Близнаци-жените ми се лековерни,површни и недоверливи,немам баш најубави зборови за нив,освен кога си со нив за забава,значи само забава и ништо повеќе,а мажите не знаат што сакаат и често се изгубени ,често си се преценуваат,па трескаат од земја.
  Рак-жените ги доживувам како нежни,принципиелни,внимателни и грижливи,по малце недоверливи,а мажите инаетливи и тврдоглави ради зацртаните принципи и сфаќања,од многу чувствителни.
  Лав-сите жени лавови што ги познавам имаат насушна потреба да го нагласат тоа дека се лавици,што зборува за големи ега,често без причина,се потврдуваат себе си само преку некои гласно кажани признанија,ама во суштина се креативни и се уметнички души,но не можам да го кажам истото и за мажите лавови,тие се само едноставни егоисти,со мека душа.
  Девица-жените се досадни контролирачки,страшно спори,неспонтани и уредни,романтичарки,женствени и слатки,а мажите многу се остроумни и тешко е да им угодиш.Нивно или ниедно.
  Вага-жените ваги навистина е точно дека се прекрасни,сите што ги знам имаат совршени црти на лицето и се премногу амбициозни,понекогаш претеруваат со нагласување и фалење,ама стварно ми се исклучителни.Мажите се несигурни,сакаат љубов,ама не знаат како да ја добијат,добри манипулатори и играчи.
  Скорпија-подмукли,завидливки и агресивни,грациозни и имаат некој скриен шарм,доаѓа како основна нота на парфем,треба да помине време за да го пронајдеш делот од нив кој ќе го сакаш ама вистински,исто така не сакаат конкуренција,а ако начекаат и се придружуваат за да бидат безбедни.Мажите се доминантни и љубоморни,од друга страна се татковски фигури и грижливи,а исто така и се добри говорници.
  Стрелец- и мажи и жени,некои викаат за близнаците,ама јас ги доживувам стрелците како најбрливите,најинтелигентните,најзабавните,најабициозните и најборбените од сите.Забава во движење се,жал ми е што немам ниту еден близок стрелец во животв,а онака површни познанства имам многу,па можда затоа и вака ми се позитивни,не ги знам доволно.Знам дека не поднесуваат пораз.
  Јарец-жените се строги,тврдоглави,не поднесуваат критика и мислат дека секогаш се во право,но важно е што се принципиелни,мажите се тивки инаетчии.
  Водолија-жените се начисто луди,од модни комбинации до интереси.Сексуални се,иако не им стои во опис,ама сепак оние кои што ги познавам,сексапил и сексуалност зрачат.Многу лесно учат,ама површни се и брзо им здосадуваат нештата.Мажи водолии не познавам.
   
  На Espadrila, Stoimenovska, rici.aaaaa и 8 други им се допаѓа ова.
 7. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Овен-за нив мислам дека се многу тврдоглави како личности и кога ќе намислат нешто-не попуштаат.
  Бик-исто тврдогави,само поматеријални и лицемерни.
  Близнаци-забавни,дружељубиви,комуникативни,интелигентни..
  Рак-емотивци,приврзани за домот и партнерот.
  Лав-најдоминатниот знак од сите,сака се да биде по негово,директни и отворени.
  Девица-премногу педантни,сакаат се да им биде под конец,се ги интересира..
  Вага-Позитивни се и добри пријатели
  Скорпија-знаат некат да бидат ептен песимистички настроени,помалку арогантни и љубоморни,но затоа се многу страствени личности
  Стрелец-еден од најпозитивните знаци од цел хороскоп,добри пријатели,авантуристи,секогаш оптимисти
  Јарец-па и неам некое мислење за нив,може инаетчии дека се
  Водолија-еден од поинтелигентните знаци,имаат некој посебен животен стил,насмеани и со позитивен став секогаш
  Риби-еден од најемотивните и добри знаци,често знаат да бидат повредени и погодени од некого,не враќаат,но затоа памтат и се одалечуваат од тие личности.Многу се тивки,смирени,добри..
   
  На Espadrila, LUNA.girl и fairy5fairytale им се допаѓа ова.
 8. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.090
  Допаѓања:
  767
  Точно е се освен дека се страшно спори :!: Па сите девици кои ги знам се брзоплети и работливи,досега не сум сретнала спора девица :wasntme: Можда и има,ама јас не познавам :$
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.542
  Допаѓања:
  6.308
  Како сте погодиле све за Рипчињата. Браво :* :)
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Еве јас сум спора девица :D сите околу мене постојано ми кенкаат за тоа колку спора сум била, дури по некогаш и на живци сум одела :D
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  108
  Овен - најдобри сме си :muscle: :D ..Не шала на страна,инаетчии сме и многу искрени и директни..Јас ете жив пример,можам на секого да му кажам тоа што го мислам за него и ич око да не ми трепне,ниту пак да се каам заради тоа.
  Бик - премногу избувливи,за мали работи многу се вознемируваат..Инаетчии големи - секогаш мислат дека се во право,дури и кога не се.
  Близнаци - мене лично машките близнаци многу ми одговараат.Забавни,секогаш знаат да ме расположат иако,понекогаш ми се многу отсутни и чудни..
  Рак - пријателчиња,трачари гоолеми и дури и лицемерни се понекогаш..Женските кога станува збор за нивното семејство се лавици.
  Лав - татко ми е лав..обожаваат да бидат во центар на внимание,да добиваат позитивни критики,да доминираат..Кај татко ми,уште и се се заљубувам во Лавчиња :$ ...И да надополнам сите лавчиња се со изразена смисла за хумор :) Кога станува збор за женските лавови,не ги поднесувам баш нешто ,арогантни ми се многу..
  Девица - не познавам мнгоу Девици па не сум компетентна да зборувам за нив но,знам дека се многу уредни,сакаат се цакум-пакум да им биде,се грижат за луѓето...
  Вага - нарцисоидни пред се!Јас лично,вагите што ги познавам имаат мнгоу убави црти на лицето,значи - имаат заради што да бидат нарцисоидни :D ..и такви се за се 389582 пати мислат пред да направат.Ги сакам вагиве бе! :D
  Шкорпија - љубоморни и сакаат да се скараат.Брзо им пука филмот...Од останатите водени знакови многу ми се разликуваат..
  Стрелци - не знам за нив ништоо..сум немала стрелци во животов :wasntme:
  Јарец - Уффф колкуу мразаммм јарциииии :devil: ..еве баш сега ме изнервира еден јарец.Многу самобендисани и амбициозни ми се јарциве.Ич не ги сакам |( (ноу офенс :$ )
  Риби - затворени,недружељубиви,срамежливи...Ама покрај се добри пријатели!
   
  На Shpagetta и CoverGirl10 им се допаѓа ова.
 12. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Овен - најдобри сме си !! .... да не се фалиме...
  Бик - премногу внимателни, романтични, сакаат детали, гурмани, забавни, не се замараат многу со се и сешто, тераат по свое, педантни, ..
  Близнаци - мене ми се некогаш баш чудни, на момент весели, на момент затворени, на момент така паметни и бистри, а некогаш како без свои планови и идеали
  Рак - Премногу ми се емотивни и многу интригантни
  Лав - многу се самобендисани, злобни некако, премногу љубоморни
  Девица - педантни, досадни, себични
  Вага - неодлучни, несигурни, не се самостојни, себични на некој начин, но се многу другари, позитивни, ведри, шармери/ки
  Шкорпија - не знам
  Стрелци - ги обожавам! весели, тврдоглави, зборлести, културни, забавни, романтични, авантуристи, негативно им е тоа што мислат дека знаат се хеххе
  Јарец - не знам
  Водолија - емотивни, но многу лабилни, себични, но доста хумани, дружељубиви,,,зависи до човекот
  Риби - се многу емотивни, но и многу упорни, проникливи, сакаат да те искористат и ништо повеќе
   
 13. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  2.426
  ние не мислиме дека знаеме се, ние ЗНАЕМЕ СЕ :rofl: :rofl: :rofl: шала нормално :)
   
  На Saxobeat, Queen.S и seksi им се допаѓа ова.
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  мммм...ми се допаѓа како лилит ги опишала водолииите....има нешто во што се препознавам
  (се извинувам за офф) :$
   
  На ChocolateStrawberry и KalaV им се допаѓа ова.
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.709
  Допаѓања:
  150.476
  Ани,има и исклучоци,а во последно време налетувам на исклучоци,но не ја губам вербата во моите водолии.
  А околу рибите,многу се радувам што се крши стереотипот и погрешната анализа,рибите се еден од хороскопските знаци кои имаат супер смисла за хумор,особено машките риби и се едни од покомуникативните,за разлика од верувањата,таа карактеристика ја имаат раковите.А ако ви молчат и ви изгледаат недружељубиво,бидете сигурни дека не им се допаѓатe,а не дека се срамежливи. :D Јас да си кажам,па сега...во што сакате верувајте. :D
   
  На Espadrila, Smilly, MarchelineAmaru и 6 други им се допаѓа ова.
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  На исклучоците сигурно многу им влијае подзнакот,како и да е мене ми се доапдна начинот на кој ги доживуваш водолиите ;)
   
 17. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Овен -пред се САмобендисани (си знам) :D тврдоглави, се грижат за пријателствата, но неверни
  Бик - гламурозни пред се жените. Сите бикови што ги знам се убави, негувани луѓе кои се грижат за себе
  Близнаци - самото име кажува. Луѓе со дупли идентитет
  Рак -лутковци. Или ќе биде по нивно или ќе се лутат една недела :)
  Лав - сакаат да наредуваат, алчни
  Девица - (не знам многу) но ми асоцираат на мирни, педантни личности
  Вага - дружељубиви
  Скорпија - ЗЛОБНИ (нека ми простат ако има некои форумџики но јас лично немам многу добро искуство со вас)
  Стрелец - филозофи, верни (посебно за машките)
  Јарец - интелигентни
  Водолија - лажговци кои се многу добри во шармирање :lol:
  Риби - повлечени, срамежливи
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ОВЕН-сакат да се докажат како бр еден,сакат да шевуваат но не ги ги бидува многу бргу ја губат вербата во себе и се откажуваат,често знаат да бидат хистерични,живчени и за околината неподносливи.Во душата се големи емотивци,и често знаат своите солзи да ги покажат во јавноста!!!!
  БИК-големи љубовџии,шармери,знаат да освојат но не се даваат лесно,знаат да љубат но не се заљубуваат,сакаат многу луксузни работи,пари и брзи коли,сакаат да доминираат
  БЛИЗНАЦИ-нежни и мили добри на секого подаваат рака....на сите им пружат помош но заради тоа често патат од другите.Брзи на потези и зборови но тоа бргу поминува,едноставни и сложени истовремено.
  РАК-не познавам ни еден рак,незнам што да кажам за нив :?:
  ЛАВ-целта им е да бидат бр еден,сите да чекаат помош од нив,тие да бидат центарот на светот,сите да ги гледаат како богови....заради овие неколку особини кругот на пријатели значително им се намалува....
  ДЕВИЦА-нерганизирани,најпревртливи,непосотојани,несериозни,своеглави,тупаџии!!!!!
  ВАГА-бргу се адаптираат на средината,пријатни,знаат да држат баланс во околината,снаодливи,итри,знаат да шармираат и бргу ги ловаат мажите кои знаат дека доминираат, кои се на висока функција, кои имаат рејтинг,едноставно мажите со луксуз очита на вагите бргу ги маркираат!!
  ШКОРПИЈА-пријатни,комуникативни,семесјтвото им е на прво место,често се расположени,и симатични!
  СТРЕЛЕЦ-за стрелец можам само да кажам(испод мира триста вира)знаат да изгледаат премногу наивни,мили,драгоцени,нежни а во душата да бидат лоши,снаодливи,агресиви....често знаат да си ги исполнат свите цели без многу потези-стелци..... :|
  ЈАРЕЦ-итри,комуникативни,срам за нив нема,често нивниот живот подлежи на принципи кои ме нервираат,иницијатори.
  ВОДОЛИЈА-самокритични,скептични,сентиментални,љубовџии,брзоплети,премногу се гревовити...тоа е особина која си ја мразам како водолија!!!!!
  РИБИ-сонувачи,плачковци,но интелигентни.Знаат да помогнат и да бидат пријатели во вистинска смисла.
   
  На ChocolateStrawberry и TheCandy880 им се допаѓа ова.
 19. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Лично и јас како водолија потполно се согласувам :)
   
  На ChocolateStrawberry и annnni им се допаѓа ова.
 20. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Се сложувам со сите за Стрелците ( не за друго и ја сум :$ ) освен со Аннни не сме злобни :)

  Според мене

  Овен Најтврдоглавиот и нај инатливиот знак...све мора да е по нивно, се караат со сите ]:)
  Бик Немам многу убаво мислење за Биковите ( барем оние кои ги имам во мојот живот ) Себични се, злобни, се лутат ако не е по нивно, фалбаџии, подмукло влегуваат под кожа...интелигентни се знаат да најдат нечија слаба точка и таму гаѓаат....иначе овака добри другари и другарки се...знаат да направат муабет!
  Близнаци Најчудниот х.знак за мене...на момент се среќни, па друг момент тажни, тешки песимисти, се на лошо им се гледа, се нема излез...али реални со доза на песимист, паметни, комуникативни, интересни, дружељубиви...добри се!
  Рак Емотивци...ама добри пријатели, се лутат без врска ( ама им опростувам дека се емотивни па све на срце ставаат ), комуникативни, оптимисти ! Реагираат брзо и не размислуваат на последици!
  Лав Најдобри во се ( така се претставуваат ) Со нос кренат облаци сечат...а уствари љубоморни, исфрустрирани, сакаат да се докажуваат пред сите дека они се тие...немам лавови онака површно!
  Девици Лажови!! ( и машки и женски ) Најпокварени, превртливи, не може ништо да им се докаже....Живееат во својата лажен свет и си го фураат ( гајле им дека не е така )....Они фураат свој филм! Злобни претерано, само гледаат нивна корист и да наштетат
  Вага Не сум имала контакт со вага..не знам какви се
  Шкорпија Досадни со нивните предавања дека они знаат се....не знаат да простуваат, на лик лоши и ладни али во душа емотивци ( ретко покажуваат )! Добри пријатели се додека не им згрешиш (т.е. додека они не помислата дека им грешиш ) !
  Стрелец Оптимисти, комуникативни, весели, тврдоглави, филозофираат и се докажуваат....правдина делат ( нема потреба од тоа )...наивни...инатливи...ретко се нервираат ( кољски живци )
  Јарец Уф, 6 години со јарец се докажувам....ладен, амбициозен, досаден, инает како магаре, реален,комуникативен, збори двеста из места,
  секогаш ама секогаш е во право ( нема грешка ) ако пробаш да му контрираш очи ќе ти извади!Ама во внатрешност кога ќе го запознаеш подобро е најдобриот и најгрижлив, хуман, емотивец, се плаши да не ја изгуби саканата и ја чува!Сака на сите да им помогне!
  Водолија Не знам...немам блиски водолии!
  Риби Реални ама тихи, све што ќе направат го прават тихо и нечујно....емотивни, добри пријатели, сакаат да помагаат....некогаш знаат да кажат нешто што не треба ама знаат и да се извинат!
   
  На Sara123, velesanka и zhap4e им се допаѓа ова.