1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаците според вас

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од hihihi, 7 октомври 2010.

  1. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Овен - прв пат имав прилика да се здружам со овен минатата година. Многу тврдоглави и инаетчии, ама со водолија не знаат дека не треба да си фаќаат работа посебно кога се работи за тврдоглавост :D

    Бик - гурмани пред се, ја обожаваат храната.

    Близнаци - Скоро кај сите што сум ги запознала сум ја забележала смислата за хумор

    Рак - Многу големи емотивци

    Лав - Ауу, моментално на срцето ми лежи еден лав. Дефинитивно секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието и опкружени со луге. Не ги држи место никаде

    Девица - Многу педантни , прецизни. И сум забележала дека сите девици што ги знам се алергични на полен. :D :D

    Вага - Прилично мирни личности , не се нервираат многу, или барем не покажуваат :)

    Шкорпија - Викаат дека се најлошиот знак од сите, но јас го имам токму обратниот впечаток. Неколкуте шкорпии што ги имам во мојот живот се најфините личности што ги имам запознаето. Души се ептен. Спремни да помогнат без оглед на се.

    Стрелец - Искрени , некако најдобро функционирам со овај знак.

    Јарец - Ах, затворени кога станува збор за емоции. Комбинација Јарец и Водолија , не повеќе , благодарам. И двете страни тешко искажуваат чувства , па плус во комбинација , аууу :D

    Водолија - Нема што да коментирам :) Најпосебен знак сме ;) (ама нарцисоидно звучам)

    Риби - Имам една во фамилија , друга не сум запознала :D Чуден знак, не можам да донесам заклучок.
    И не можам да ги прочитам :)
     
    На Elennaa, ChocolateStrawberry, CoverGirl10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.253
    Пол:
    Женски
    јас како дупла вага (и во знак и подзнак) гарантирам дека не сме непостојани, не сме дволични ( тоа можеби близнаците кај нив имам сретнато такви примероци) и тактичари ( поголем тактичар од јарец не сум сретнала. А бе г'з дzваат за статус и позиција :lol: :lol: )
     
    На CoverGirl10 и xxAngelxx им се допаѓа ова.
  3. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    мислам затоа што се директни и искрени и се кажуваат во фаца, а тоа денес не проаѓа многу, и навистина сакаат да се изборат и успеат во животот па делуваат нападно, добро има и негативни страни но ете не ги поднесуваат најмногу поради тоа што сакаме да бидеме први, брзи сме и темпераментни, ма да дргуите знаци имаат исто многу негативни карактеристики кои се покажале и на дело, но тоа е.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да тоа евентуално ако некој е така воспитан сепак тука има и други влијанија, не се до знакот, а вагата викаат е секогаш реална и има чувство за правда.
     
  5. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Срелец - само него да му е добро
    Риби - тешки лицемери (барем во мој случај )
    девица - искрени секогаш се тука
    Водолија најдобри пријатели ги сакам
    овен - Злобни и зборлести инаетции
     
  6. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    644
    Овен (мојот знак)
    Негативни особини: често знаат ненамерно да навредат, да бидат погрешно сфатени од околината. Започнување и незавршување на проекти поради започнување на нови во меѓувреме. Избувнување и лутина кое за среќа не трае повеќе од 5 минути, после тие 5 минути се е како претходно, не се злопамтила.
    Позитивни особини: добронамерни, сакаат да помагаат, отворени за нови идеи, потфати и авантури.

    Бик
    Негативни особини: посесивни и себични, за да преговараш со нив треба да употребиш хипнотерапија врз нив :lol:
    Позитивни особини: супер се за дружење на најразлични угостителски места, каде што има добра храна, коктели и добра атмосфера.

    Близнаци
    Негативни особини: немаат свое јас, денес го имаат но утре ќе го сменат мислењето, користољубиви...
    Позитивни особини: со погорните постови се согласувам дека се зборлести и добри за журки, но дека се дволични не. Можеби се како да имаат 2 личносто во нив што имаат + за мултитаскинг и промена на расположение, но зборот дволичност има сосема друго значење

    Рак
    Негативни особини: кога се депресивни ти ја цицаат животната енергија
    Позитивни особини: интелигенти, зборлести и доверливи

    Лав
    Негативни особини: нарциси, подложни на пороци
    Позитивни особини: добродушни, креативни, се истакнуваат со својот интелект на посебен начин, знаат да примат и пружат љубов

    Девица
    Негативни особини: кога им е досадно ти досадуваат со незрели муабети
    Позитивни особини: убави се, мили невини фаци, добри пријатели

    Вага
    Негативни особини: склони кон расправии, кавгата им е спорт и издувен вентил, јаки на збор а меки во душа
    Позитивни особини: грижливи по природа, мултиталентирани и забавни за комуникација

    Скорпија
    Негативни особини: агресивни кога некој ќе им се спротивстави, и со нив тешко се преговара освен со хипнотерапија
    Позитивни особини: истрајни, храбри, без влакна на јазикот

    Стрелец (мојот подзнак)
    Негативни особини: знаат да се изглупираат намерно или ненамерно кога треба и кога не треба
    Позитивни особини: секогаш спремни за акција и дрдорат 300 на саат

    Јарец
    Негативни особини: Бафомети =)
    Позитивни особини: организирани, тудољубиви

    Водолија
    Негативни особини: е*иветери
    Позитивни особини: имаат некој посебен шарм, добродушни се и сите водолии што ги знам имаат дупче на брадата или на образот кога се смеат, тоа е многу слатко

    Риби
    Негативни особини: преваранти, параноични
    Позитивни особини: доверливи, грижливи, талентирани
     
    На FortuneTeller.xD, anneyy и FBI им се допаѓа ова.
  7. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Абе водолии или не, јас мислам дека пак нема попуштање.
    Барем зборам за мене. :D
     
  8. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    Еј абе зошто вака ги исплукавте Девиците бе...сме биле инатчии, кавгаџии и само маани наоѓаме, па кој не го прави тоа? Да ви кажам само дека Девиците се многу чувствителни, одлични соговорници и најверни во врска (иако имам налетано на некои исклучоци шо ни го рушат просекот). Зошто да сме досадни, па луѓето околу нас или не обожаваат или не мразат, и тоа е емоција нели, барем не е досадно :D.
    Од мое искуство Вагите се најништожни, лицемерни и готови да ти го свртат грбот ако нешто не им одговара. Едноставно веќе не се вредни за моето внимание. Нема веза де, остануваат уште 11 знака :D .
     
    На Elennaa, dancing.queen, easyyyyy и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    True, true... :$

    Колку е само се' вистинито, ама барем со шкорпиите се' ти е кристално јасно.

    А за другите знаци, само за некои ќе кажам, од лично искуство.

    Јарец-Превирливи до коска!
    Вага-Емотивни. Избувливи.
    Рак-затворени во себе.
    Близнаци-Love em!
    Лав-повеќето привлечни.
     
    На LadyNN му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935

    Ептен се точни сите. Не дека сум до толку лоша, ама знам понекогаш :$ Иначе со Rock-a-fell-че сме се погодиле, двете шкорпијки, па затоа си се инатиме многу. Ама си се сакаме, ако. :lol:
     
  11. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Op, така е, љочк (мила), кога видов дека и ти си шкорпија... :o
    Навистина сме слични... :o ( It's kinda disturbing, but hell yeah, love 'em scorpy's :*, so I guess I like you too :!: )
    Сега знам дека навистина ме сакаш, не си ме пријавила. :dance: :party:
    Thnx, hun <3
     
  12. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    У срце ме гаџаш. :u:
    За мене е прилично точно. :lol:
     
    На MarchelineAmaru и vaga95 им се допаѓа ова.
  13. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935

    Абе какво пријавување, битно е да се дружиме :D Љочка е срцка, мила на албански,така нешто? Така сум слушнала од мајка ми :wasntme:
    :lol: <3
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    водолија-инаетливи,премногу избрзуваат во одлуките, и да знаат дека одлуката е погрешна ќе биде по нивно,доцна сваќаат дека згрешиле!
    близнаци-премногу суеверни,до некаде и дволични..
    вага-фини,позитивни,филозофи,грижливи,неодлучни,секогаш подготвени да помогнат,одлични пријатели
    стрелец-премногу-искрени,нестрпливи,одлични љубовници,се борат до крај,спонтани,хумористични,
    рак-емотивни,разгалени,дволични..
    риби-премногу емотивни,се си фаќаат за срце,инаетливи,скромни,буквалисти,
    скорпија-љубоморни,брзо ги менуваат мислењата,суетни,кокетни..
    девица-педантни,затворени-живеат во некој свој свет,несфатливи,флегматични,добри за совет..
    лав-одлични луѓе,со длабока позитива во нив самите,храбри,хумористични
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски

    склони кон расправии ?? не се согласувам.. баш секогаш наоѓаат причина за да се тргнат и вешто да избегнат кавга!

    другите се потполно точни !
     
  16. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    За мене е точно ова со кавгите,дефинитивно.
    А и како што сум дупла Вага...ма полн погодок. :D
     
    На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    - Овен: Не сум ги запознала добро ама од тоа што сум видела се инает голем, тврдоглави и сакаат да е по нивно ама затоа ако ти треба помош ке ти помогнат без разлика на се зошто се чесни. И храбри се.
    - Бик: Е за нив знам дека се превртливи. Абре ко ке почнат да глумат ау, ау... Користољубиви. А знаат и да се наметнуваат. Ама знаат да бидат и душички кога сакаат.
    - Близнаци: Лицемерни се. Многу паметни ама кога најмногу ке ти требаат ке ги снема. И многу креативни и дружељубиви ама не можеш да се потпреш на нив.
    - Рак: Ех, долго време живеев со еден. Романтичари се големи. Сакаат да се мазат, да се гушкаат абе душички. Ама по педантни луѓе од нив и од девиците нема. И може не се многу нападни ама кога сакаат нешто ке запнат и ке го добијат. Лесно се повредуваат ама не го покажуваат тоа. Не дај боже да почеш да се караш со нив, после уста не можеш да им затвориш.
    - Лав: Цел живот, само со лавови се дружам. Многу интелегентни и паметни. Невидено тврдоглави и љубоморни. Изгледаат цврсти ама кога се со оној кого вистински го љубат знаат да бидат многу нежни и внимателни. Оние што ги сакаат ке направат се да ги заштитат. Многу имплусивни и полни со позитивна енергија. Кога ти е најтешко ке бидат покрај тебе да те утешат и развеселат.
    - Девица: Не ги знам добро ама знам дека се добри луѓе ама сакаат се да им е под конец. СЕ. Од бојата на чевлите до косата на партнерот. Ако нешто фали полудуваат. Сакаат се испланираат.
    - Вага: Не ги знам воопшто. Ама знам дека се амбициозни и паметни.
    - Скорпија: Злобни ама многу секси. Мистериозни и паметни. Секогаш ке те изненадат и секогаш се поинакви од другите.
    - Стрелец: Ги обожавам. Секогаш весели, паметни и полни со позитивна енергија. Знаат да тропаат глупости ама ке те орасположат во секое време. Секогаш спремни за авантура и добра забава. Но неодлучни и не знаат добро да чуваат тајни. Многу искрени. Не се луѓе кои ке те поддржат во секое време ама ветуваат добра забава.
    - Јарец: Многу воздржани и тивки. Ама ужасно злобни. Секогаш мислат дека се во право.
    - Водолија: Кретивни, забавни, искрени. Многу добри личности. Секогаш се прилагодуваат на другите. Понекогаш донесуваат пребрзо одлуки.
    - Риби: Како една риба сметам дека одлично ги познавам. Многу се паметни и слободно би рекла дека се најкреативниот знак во зодијакот. Обично се тивки ама кога ке се опуштат се одлична забава. Имаат добра смисла за хумор. Обожаваат природа и животни. Беспрекорно лажат некогаш од корист некогаш за да не ги повредат другите. Знаат да бидат лицемерни но никогаш, ама никогаш не би ги повредиле оние што ги сакаат. Знаат искрено да сакаат ама се плашат да го покажат тоа. Многу чудни некогаш и ги плашат другите. Секогаш поинакви и полни со изненадувања и скриени таленти. Ако ве пуштат во нивниот мал ама посебен свет верувајте ке доживеете работи за кои не сте биле свесни дека постојат. Но ако тогаш ги изневерите верувајте ке зажалите за цел живот.
     
    На Elennaa, CoverGirl10, anneyy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Е ова ептен си ми го погодила.
    За овоа под конец, ако веруваш лаковите ми беа подредени по фирма и како ги користам. :rofl: не сум па некој голем средувачки фрик
    Јарец- Убави, згодни, во чекор со времето и секогаш ги следи модните трендови. Сите јарци што ги знам имаат талент за музика.
    Близнаци- Грижливи, секогаш се да е на време, дружељубиви, голема смисла за хумор.

    Другпат ќе напишам за другите.
     
  19. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Овен- рогови има-има и инает...ама убави се ги сакам, ми одговараат. Мили се, духовити.
    Бик-ич не ги сакам од цел хороскоп најмалку биковите ги мирисам, мноооогу ретко се годи да можам да трпам некој бик. Не одговараат воопшто со мојот знак секаде го пиши тоа и од моето досегашно искуство потврдувам :nod:
    Близнаци-сите кои ги познавам се тактичари, а никој не е дволичен. Најобожаваниот знак од моја страна. Толку совршено си одговараме и во пријателска и во љубовна врска. Забавни !!
    Рак-чувствителни, слатки, интересни. Сакам !!
    Лав-не пишувам ништо оти ако почнам не знам кога ќе завршам. Лав сум и не знам што ќе правев ако бев нешто друго :lol: А да ви кажам па кога ќе подразмислам нема нешто многу да се пишува просто најарни сме абе се нај нај :P Туку каде најдовте бре романтичен лав ? :| Уште тоа не сум го видела.
    Девица-чудни луѓе. Фини се ама чудни. Педантни. Ситничари. Секогаш со план. Забавни, но имам впечаток дека многу брзо го губат интересот за нештата не знам зошто можеби грешам. Велам чудни се според мене. Барем оние кои ги познавам посебно машките.
    Вага-имам неколку мили личности од овој знак во мојот живот. Но некако ми се премногу обични и некарактеристични. Како знак немаат некои посебни карактеристики. Добри пријатели !!
    Скорпија-вечна мака :D Лоши се !! Бегај и дувај :D Имам скорпии во животов, не се жалам :D Зависни, љубоморни. Ама привлечни...секси !! Посесивни. Со скорпија можам да бидам во добри односи само ако е во подзнак нешто што му одговара на мојот знак инаку нема шанси.
    Стрелец- фини се. И си ги сакам. Забавни ми се. Весели луѓе. Сите стрелци кои ги познавам се мирни личности со кои секој може да се разбери.
    Јарец-премногу тврдоглави, инаетчии, неодговорни. Си имам многу блиски јарци и си ги сакам и покрај неколкуте лоши карактеристики. Се разбираме.
    Водолија-шармантни, убави, слободни, оптимисти, духовити,пријатели.И имам забележано дека сите водолии забегуваат помалку секој на свој начин во позитивна смисла секако :!: :D Сакам !!
    Риби-ух риби !! ХАОТИЧНИ !! Паничари, умот да ти го извадат. Плашливи. Од ништо нешто прават. Премногу чувствителни дури иритира понекогаш. И нив си ги сакам :)
     
    На Espadrila и Elennaa им се допаѓа ова.
  20. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    овен - Користољубив, егоист
    бик - размазени
    близнаци - иако многу велат дека сме дволични...е не сме! Освен :!: во расположението сме променливи, секогаш помагаме на блиски луѓе
    рак - сакаат да се во центарот на вниманието
    лав - секогаш те ислушува, дволичен/а е понекогаш
    девица - фалбаџии, знаат и да измислат некои работи
    скорпија - брзоплети, и постојано им е во памет некој да не ги лаже
    вага - ладнокрвни
    стрелец - се нервира кога нешто не е фер и правилно
    јарец - своеглави
    водолија - водолиите се како камелеон...ги менува своите бои за да се прилагоди на средината
    риби -лажливи, се сакаат само себе си