1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаците според вас

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од hihihi, 7 октомври 2010.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Шкорпиите, најискрено... се најголеми Drama Queens... |(
     
    На Sara123, spellbound, CoverGirl10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Според мое искуство:
    ОВЕН-Супер друштво за забава и зезање, или партнер за тепачки :D Не можам со нив да зборувам за чуства, знам дека би ми дале ваков израз |(
    БИК-Или се обожаваме или мразиме, најчесто едното па другото...средина нема...Убави, привлечни но премногу самобендисани...
    БЛИЗНАК-Со нив во еден момент можам да се смеам до солзи, за во следниот да мудруваме на тешки теми...Со близнак нема што не може...
    РАК-Иако се нежни, романтични, има нешто во нив што ме плаши...Дали е тоа нивната преголема чуствителност поради која често прават работи без да размислат...
    ЛАВ-За забава исто како Овните се измислени, верни како другари, како партнери сме победнички тим, но се додека сме на иста фрекфенција...При првата кавга паѓа крв :D Си подлажуваат по малку, чисто за да се претстават во подобро светло...
    ДЕВИЦА-Тука некаде сме со смислата за хумор, смешни ми се во позитивна смисла, само ми смета тоа што се убедени дека знаат што е најдобро за тебе...
    ВАГА-Слабо контакти со нив, едино што ми паѓа на памет-секогаш средени и по малку 'лигави'...
    ШКОРПИЈА-Треба ли збор? :emo: Со мажи Шкорпии-неее, премногу напорни, би било убиствено да сум во комбинација со нив...А ние жените-едноставно совршени... :D
    СТРЕЛЕЦ-Страшно позитивни, кога сум down доволни ми се 5 мин. со нив па да се вратам во живот...Само премногу се фалат, не секогаш реално...
    ЈАРЕЦ-Со нив можам цел ден да седам и да плукаме по се живо и диво, па и сами себе, и еден со друг без притоа да си ставаме на срце...Озбилни, реални, old fashion people...
    ВОДОЛИЈА-И со нив како со вагите-слабо контакти, без коментар...
    РИБИ-Не постои риба што не ја сакам (освен скуша :D )...Ми делуваат како таблети за смирување, и со нив сум во еден подобар свет...
     
    На Gordana10, Sara123, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Само за некои:
    Овен - ние сме многу проблематични,тврдоглави,мрзеливи,инаети но сме добри душички и покрај се :)
    Риби - малку самобендисани
    Лав - борбени
    Вага - прецизни и точни,малку неодлучни.
    Девица - педантни и префекционисти во се.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Јас само знам дека ич не се трпам со девици, а животов некако ми ги наметнува :doh: пошто они се големи перфекционисти и све им е скоцкано, а јас сум голем трапчо (водолија) :lol:
     
  5. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Имам јас другарка и за искачање ја чекам пола саат да се спреми :fubar:
     
  6. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    можам да кажамсамо за близнаци бидејќи тоа сум.
    според мене многу брзо можат да сменат мислење за една личност, многу се избувливи не чекаат да им се дообјасни, нервозни луѓе и силни ! :!:
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
     
  8. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Колку што прочитав ние рибите сме НЕ ДАЈ БОЖЕ :^)
    Па ние рибите сме ПРЕДОБРИ другари, секогаш насмеани, дури и кога светот ни се распаѓа, ние знаеме да направиме шала, да измамиме насмевка на сечие лице (најчесто на своја сметка) :D , ја обожаваме природата и животните, креативни сме до немајкаде, и страшно интелегентни (ова лично за себе :$ ). Мирни, повлечени, но се додека не не запознаете од блиску. Живееме во некој свој свет од фантазии и чудесии, надевајќи се дека некој ден ќе се исполнат, самобендисани (не се сите, само некои кои што се свесни колку вредат или животот им објаснил), таинствени, со спортски дух, пробуваат да ја избегнат секоја расправија и да внесат што е можно повеќе хумор и среќа во деновите. Значи, да се дружиш со риба, а да не си најсреќниот човек на светот е просто невозможно. Сега, не сме совршени (колку и ја да тропам дека сме :rofl: . Знаеме да бидеме премногу чувтвителни, да се приврзуваме лесно и без расмислување, да сакаме некој без резервно, не сме способни да кажеме не на некој (за другите супер карактеристика, а за нас, па и не баш.. ) и знаеме да лажеме перфектно без грешка за наша корист или да избегнеме револт и тага кај другиот. ииии можам до утре да зборам за рипчињата, ама доста ви е (кој се мачеше да чита- знае нешто повеќе, кој не- ке научи! ;) )

    сеа за другите:
    (пишувам за луѓе кои ги познавам, така да нема лутење.)

    Лав - Лавчињата се нешто посебно :lol: Знаат да бидат тооооллкууу користољубиви, ама знаат да бидат и прекрасни. Имаат цврст карактер и можат да издржат се, но ако некој им згреши нешто.. Нека му ја мисли. Имаат бујна коса и густи веѓи. Немаат секогаш некое здивоодземувачко тело, ама секогаш има исклучок.

    Бик - Они се многу тврдоглави, атлетски градени, паметни, духовити, перверзни, се заљубуваат многу тешко или пак им требаат децении за да признаат |( Срцки се понекогаш, ама знаат да бидат и прави идиоти.

    Водолија - Паметни, честопати преубави :emo: , прекрасен карактер, немам лош збор за водолија.

    Вага - Користољубиви, лицемерни, антипатични, но знаат (у РЕТККИИ случаи да бидат и добри другари), сакаат балансиран живот, ги привлекуваат парите, се заљубуваат често, но за вистинската љубов СЕ би направиле!

    Девица - Доста чудни :?: , добри другари, педантни, срцки, ама некогаш и прави мали ѓаволчиња.

    Близнаци - Многу добри личности, малце летаат во облаци и кога летаат се непријатни и лесно менуваат мислење, ама ако се на земја се злата!

    за толку знам, уште во иднина.
     
    На TheaEsposito, Elennaa, SmilerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Овен - друштвени, комуникативни, брзи жарчиња :) , нетрпеливи, саможивни ... тврдоглави ако треба со глава во ѕид да одат нивното да е последно, но хумани, секогаш спремни за помош, наивни но добри. И мудри.
    Бик - Иц ми! :wasntme: Пред се добри и секогаш спремни да помогнат, да сослушаат и да советуваат. Прави психолози. Некои велат материјалисти, не сите ... може ги има такви ама по мене не сум материјалиста. Да, сакаат префинети и убави, скапи работи. Имаат сенз за убаво и квалитетно. Ама секогаш сами да си ги обезбедат. Практични се, убави да, со често убаво градено тело ... кога се заљубуваат тоа е постепено но долго трае. Знаат многу да западнат во депресија кога доживуваат неуспех но не ги држи долго. Твроглави и инаети може ги има, јас скоро овие особини да не ги поседувам. Ретко инат да ме држи. И да многу се толерантни, но ако претерате тогаш црвеното светло кога ќе се запали е готово засекогаш. Но упорни, и издржливи.Често со уметнички дух, талентирани.
    Близнаци - нестабилни, површни, убави луѓе, допадливи, заљубувањето кај нив е реткост ... спремни се за забава секогаш, откачени, никогаш не покажуваат негативни емоции, пре ќе скријат во себе ... не се замараат со минато одат напред без разлика на се.
    Рак - емотивни, добри, фамилијарни се многу ... семејството им е голема потпора. Дури и се несигурни, лабилни ... но добри пријатели, слушатели. Ама многу наивни.
    Лав - центар на внимание, ова ако го нема не се задоволни. убави луѓе, сигурни во себе, стојат на ветено, големи пријатели и да имаат покрај себе многу пријатели. Емотивни, но не покажуваат. Се држат цврсти и горди. Упорни кога сакаат нешто. Обожаваат да се тип топ скоцкани, за стил, мода имаат сенз. Хумани.
    Девица - педантни, дури и до хипохондрија. Фини, мирни, стабилни и полни со свои принципи до кои се држат. Лојални, толерантни, паметни. По малку досадни и затворени. Кријат емоции.
    Вага - убави дефинитивно. Со стил, сенз за мода, естетика. Држат некое свое ниво, што често тоа дава слика на дигнати и само заљубени. Иако има и такви. Слаткоречиви, заљубливи ... но често тоа кратко трае. Друштвени многу, комуникатвини, спремни да помогнат. Но пред се они се на прво место. Обожаваат убави, скапи работи, посебно да се поклон. Многу самостојни.
    Шкорпија - Ух, цврсти, многу привлечно секси. Опасни љубовници. Сексот им е најважниот дел од животот. Посебно кај мажите. Без него се како без воздух и вода. Често затворени во себе, мрачни, негативни ... некои се и доста полни со фрустрации. Запаѓаат многу често во депресија, од која тешко излегуваат. Но се убави луѓе, полни со харизма ... доста паметни, мудри и опасни психолози. Друштвени не се баш, подобро им е кога се сами.
    Стрелец - површни, саможивни. Авантуристи, позитивно настроени ... тврдоглави. Многу комуникативни и друштвени. Само заљубени, и кога нема зошто. Обожаваат кога се центар на вниманието. Емоции опасно кријат. Не се врзуваат за никого, не се лојални ... и кога би биле тоа кратко трае. Но се доста интелегентни.
    Јарец - убави и маркантни луѓе. Харизматични. Затворени, емотивни и премногу но не искажуваат лесно ... само кога се силно вљубени.А се вљубуваат моментално, тоа трае и трае. Лојални, стабилни, но има и не стабилни. Ветуваат иако веднаш не исполнуваат. Навидум се ладни, воздржани но внатре се меки памук, жар кој тлее. Но импулсивни, брзо се лутат и држат лутина долго. Најголеми инаети. Тешко со нив. Не попуштаат во никој случај па и да не се во право. Обврските за нив се светиња. Материјално многу добро стојат, стекнуваат и сами но и од наследство. Секогаш финансиски се обезбедени.Не се многу друштвени, коминикацијата им е слаба страна ... но спремни да помогнат секогаш.
    Водолија - имам моја најблиска и најоргинална Водолија (бато). Оригинални сами по себе, интелегентни и секогаш многу по напред од времето. Глобални луѓе, значи со премногу широки светоназори. Одговорни, средени, педантни ... напредуваат многу брзо. Припаѓаат на векот на технологиите, затоа голем дел се активни во информатичката област. Свои, друштвени, но самостојни и независни. Хумани, помагаат многу, најблиските им се најважни. Емотивни но емоциите ги држат под контрола опасно. Осетливи. Уживаат во убави скапи работи, во шетање посебно посета на други земји. И цело време се во акција, не сопирливи.
    Риби - живеат во свет кој сами го создаваат. Занесени, повеќе веруваат во она што го замислуваат него во реалноста. Емотивни, депресивни ... осетливи, лесно заљубливи. Сакаат до бол, дури и кога е таа љубов лажна. Но повеќе се заљубени во идејата за љубовта отколку во партнерот. Убави и нежни. Кревки. Друштвени, но сепак самостојни и осамени. Спремни да помогнат. Интелегентни, паметни ... со уметнички дух. Креираат вечно свој свет.
     
    На KejtV, 1209, TheaEsposito и 11 други им се допаѓа ова.
  10. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Овен - Добри пријатели, добри за дружба, верни, посесивни, сакаат да паметуваат, тие се знаат, сакаат да биде по нивно...
    Бик - премногу самозамислени, многу се преценуваат, фалбаџии, мазохисти кога се работи за љубовта (трчаат по тие што не им обрнуваат внимание :) ), одговорни...
    Близнаци - весели, интересни, дрдорковци, секогаш можат да те насмеат...
    Рак - многу добри и праведни луѓе, емотивни, вредни и способни за многу работи...
    Лав - не познавам скоро ниеден лав доволно за да имам некое мислење за нив...
    Девица - хммм, познавам 2 девици но многу различни, едната е супер во се, капацитет девица, а другата сосема спротивно- неуредна, параноична, преосетлива, тотално збркана во животот :^)
    Вага - добри и чувствителни луѓе, весели и интересни за во друштво, само малце дволични на моменти...
    Шкорпија - мистериозни, затворени луѓе, тие што ги знам- незнам дали се толку добри или тоа е само лице :^)
    Стрелец - Јас- весели, дружељубиви, премногу искрени и кога не треба, нетактични, нетрпеливи, мразат монотонија и рутина, незнам за другите ама јас сум верна, и како девојка и како другарка- нормално со тие што се такви кон мене- а за со другите кој каков е со мене, таква и јас со него :) , премногу горделиви, праведни, комуникативни....
    Јарец - сериозни, молчаливи, монотони, само во работа им е паметот, материјалисти, снобови, но вредни, интелигентни, кога нешто ќе наумат-тоа и ќе го направат, истрајни, добродушни, сакаат на сите да помогнат...
    Водолија - исто како и за лавот, не познавам баш водолии, незнам какви се...ж
    Риби - преемотивни, едноставно мене ми се многу чудни тие што ги знам, не ми оди со нив на долга патека :)
     
  11. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Овен - Тврдоглави, секогаш си тераме инает
    Бик - Гурмани големи
    Близнаци - дружељубиви, еден од најдуховитите знаци , секогаш знаат да ме насмеат
    Рак - романтични, дури и премногу за мене :)
    Лав - најгласни , секогаш мора да се центар-пажња
    Девица - педантни , помалце скржави
    Шкорпија - велат дека се најлошиот знак , а јас сите шкорпии што ги познавам се душа луѓе
    Стрелец - зборлести , добри другари, знаат да те ислушаат.
    Јарец - најзатворениот знак кога станува збор за чувства. Не ми одговара во комбинација никако :)
    Риби - Не ги сфаќам рибиве и не знам дали некогаш ќе ги сфатам. Многу сме различни. Се некако си се своеглави, индивидуалисти, си тераат по свое :)
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага
    Негативни особини: склони кон расправии, кавгата им е спорт и издувен вентил, јаки на збор а меки во душа
    Позитивни особини: грижливи по природа, мултиталентирани и забавни за комуникација


    Ете ме ,таа сум ,признавам :lol:
    Секој збор е на место ,Faye ,како лично да ме познаваш :)
     
    На GabyTranceॐ, Sara123, faye и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    Скоро се што пишувате за Водолија е вистина и навистина понекогаш сме несфатени од страна на другите ама можеби и до нас е проблемот...сме заталкале малце на страна(зборувам за себе) :lol: :lol: :lol: негде прочитав дека сме флегма мислам дека тоа не е вистина(мислам дека и другите ќе се сложат) :?: :?: :?:
    Јас не сум ИЧ,затоа тешко мене :x :x :x
     
  14. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    јас моето рипче си го сакам баш затоа што знае да сака,зашто е нежен и емотивен,мн добро се разбираме,ја сум рак и си имаме изградено наш свет без условно сме предадени еден на друг и се храниме еден со друг со љубов :) ,љубоморен е и некогаш менува расположение ама си наогаме баланс,кога ке згрши признава и се извинува исто и јас :inlove: :)
     
  15. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ОВЕН(јас)-горделиви,темпераметни,отворени директни,амбициозни,самоуверени,на моменти себични,избувливи за ситници,енергични,истрајни.

    БИК-реални,сталожени,стабилни,вистински другари,отворени секогаш спремни да помогнат,тврдоглави истрајни.

    БЛИЗНАЦИ-интересни,сакаат добра забави,непредвидливи на моменти дволични,оговарачи.

    РАК-променливо расположение,лигави,дволични,премногу емотивни,оговарачи,лесно верни се(можеш лесно да ги излажеш),имаат променливи мислења и ставови(денес едно,утре друго),лесно се откажуваат од своите цели.

    ЛАВ-директни,амбизиозни,премногу горделиви,егоистични себични,ранливи,сакаат внимание,делат совети и кога не го бараш тоа од нив,секогаш мора да се у право.

    ДЕВИЦА-вистински девици,чисти,мирни и повлечени,љубопитни,аналитичари,наивни,перфекционисти,интелентини,но не доволно амбициозни.

    ВАГА-бистри, уникатни позитивни,урамнотежени,секогаш и се прават со стил,трпеливи.

    ШКОРПИЈА-моќни,енергични,сурови,мистични,наметливи,секогаш они мора да се во право,не прифаќаат критики а сакаат да критикуваат,на се и сешто наоѓаат мани.

    СТРЕЛЕЦ-интересни,љубоморни,хумористични,хистерични,зајадливи на моменти саркастични,големи плачковци,лесно повредливи.

    ЈАРЕЦ-истрајни,трпеливи,амбициозни претпазливи,тврдоглави,недоверливи,лојални,не сакаат гужви.

    ВОДОЛИЈА-за нив се најубаво (се имам изјаснето во друга тема),мирољубиви,инаетливи,добри аналитичари,либерални.

    РИБИ-мирни,тивки,фантазери,понекогаш реални,емотивни,креативни,романтични
     
    На Elennaa, ChocolateStrawberry, MandyLane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Floyd12

    Floyd12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    110
    Срелец - само него да му е добро ne e takaaa :@ :devil:
     
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    ОВЕН-вредни,сакаат да шефуваат,избувливи,добронамерни,лесно простуваат,способни да ја водат работата !

    БИК-тврдоглави,истрајни,се преокупираат со своите цели и ги занемаруваат туѓите,стабилни,способни!

    БЛИЗНАЦИ-добри,по малку инаетливи,мирни,авантуристи...!

    РАК-барем за мене : емотивна,осетлива,менувам расположенија ама секогаш успевам да завршам со добро расположение,добри пријатели,грижливи,хумани,фантазирам препрепрепрепрепремногуу,оптимисти,ненаметливи,романтичнии !

    ЛАВ-интуицијата секогаш им е во право,сакаат да бидат во центарот на вниманието 24\7 ,добри пријатели,успешни луѓе,имаат добра појава,самоуверени !

    ДЕВИЦА-ситничари,понекогаш песимисти,добри луѓе, немаат самодоверба,знаат да изненадат,не се многу чувствителни барем за мене хахаха ,колекционери,интересни,сакаат се да биде под конец !

    ВАГА-мирни,мирољубиви,добронамерни,не сакаат "војни",попустливи,знаат да се вклопат во секоја средина!

    ШКОРПИЈА-љубоморни,самоуверени,се заљубуваат на прв поглед,имаат смисла за хумор,океј луѓе!

    СТРЕЛЕЦ-добри во душата,знаат да се спријателат,некогаш знаат да останат без глава но набрзо се враќаат во нормала,не сакаат големи конфликти,можат да потпадна под влијание на некој друг!

    ЈАРЕЦ-поврзани со домот,понекогаш со намера да решат некој проблем друго ќе зафркнат,искрејни,не сакаат проблеми,го сакаат мирниот живот,не се злопамтила!

    ВОДОЛИЈА-мирни,понекогаш чудни,добри,чесни,мирољубиви,животот им е забава,интересни се !

    РИБИ-премногу добри луѓе,чувствителни,интересни океј се
     
    На Elennaa, ChocolateStrawberry, macysh и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    БИК - прво за себе после за сите други
    БЛИЗНАЦИ - превртливи, во рок од секунда гледаш друг човек
    РАК - тврдоглави, но имаат мека душа
    ЛАВ - секогаш си мислат дека се во право, инаку брбени и силен карактер
    ДЕВИЦА - јас па јас, и никој друг. ситничари, сакаат да се центар на внимание,и се погрешно сваќаат
    ВАГА - принципиелни
    ШКОРПИЈА-самоуверени,дружељубиви
    СТРЕЛЕЦ - добра душа,силен дух,реалисти
    ЈАРЕЦ - тврдоглавец-со глава низ ѕид би минал. оптимисти, се си ставаат на душа
    ВОДОЛИЈА- се сакаат да е по нивно, отворени и дружељубиви
    РИБИ - принципиелни
     
    На Espadrila и Sara123 им се допаѓа ова.
  19. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Мое Мислење Овен-лоши на јазик,сакат да се покажат дека се лоши и силни,но далеку се од тоа Бик-шегаџии,за да дојдат до целта можат да истрпат многу Близнаци-Трпеливи,но и бунтовници без причина, Рак-емотивни,лажговци,внимателно со нив многу ветуваат ретко исполнуваат Лав-борбени до последен здив,посесивни, Девица-остроумни,интелеѓентни,тешко наоѓаат вистинска љубов Шкорпија-сексипилни,премни на се,храбри,но и уништувачи на самите себе Стрелец-добри,секогаш повредени,несрекни во љубовта, Јарец-твроглави,инаетливи,а сепак успешни не повредуваат никој без причина Водолија-сакаат да бидат поразлични од другите,хуманисти,искрени,но и фантазери Риби-знаат да чуваат тајни,тивки,повлечени,ненаметливи,ако ги повредиш забораваат дека постоиш
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350

    бикот се си става на душа,а не јарецот