1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци и симптоми на рак

Дискусија во 'Канта' започната од slatkamalaubava, 12 јули 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Феминки ај ве молам ако некоја има искусено да боледува од рак на кое било место во телото да ми каже кој се првите симптоми и дали се излекувала?
   
 2. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Moze da kazam za tatko mi.Zdrav covek se bese vo red,naednas pocna da se zali deka se oseka omalaksan,go boli slabinata,polovina,go snimaa vo kav mu rekoa nisto ne e i taka 1 mesec go nosevme sekoja vecer na itna zaradi bolki oti mislea deka se bubrezite.Go pratia vo prilep,pa vo bitola,pa vo skopje i za 1 nedela kazaa deka ima rak na pankreasot,nemoze da se operisuva.Sleduvaa hemoterapii,pa pauza,pa pak hemoterapii ... zracenje i na kraj pocina.
  Svekor mi se zalese deka go boli rakata.Svekrva mi se go zezase mnogu si nezen,posle snimki se dokaza deka ima nekoe tkivo pod raka.Bese vo sk na ispituvanja rekoa rak e.Go operisaa,t.e. go otvorija i go zatvorija.So toa napravija poloso,mnogu lekari rekoa deka ako ne go otvorele nemalo tolku brzo rakot da se prosiri.Za edna godina se prosiri sekade.
  I tatko mi i svekor mi imaa strasni bolki.Im pomagaa hemoterapijata samo 5-6 dena od koga ke si dojdat doma posle bese strasno,mnogu se izmacija i tie i nie.
  Ni na najgolemiot dusman ne mu go posakuvam toa zlo.
   
 3. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
 4. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Леле многу ми е страв. Половина и повеќе симптоми ги имам. Нагло слабеам , се изморена сум, се ми се спие,имам болки во стомакот... уфф
   
 5. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  zgora na se i cesto obilno krvarenje na nosot imam
   
 6. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Веднаш на лекар и испитувања! што чекаш ??
   
 7. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Не дај боже само !
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  леле девојко, веднаш на лекар ! Недајбоже !! Брзо, додека не е доцна!!!
   
  На Wahnsinn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Се молам да не е тоа ! Да ни пишеш.
   
 10. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Секако дека ке одам само да ми стигнат парите т.с платата на мм и веднаш одам. Инаку утрово се разбдив со течење на крв од носот. Инаку пред некое време ги пишав моите проблеми на темата за општи здравствени проблеми. Слабокрвност,замор,течење на крв од носот,болка во желудникот и стомакот,главоболка...
   
  Последна измена: 13 јули 2015
 11. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Tie znaci ne mora da znacat deka imas nedaj boze rak,no moze da bidat kako posledica od nekoja druga bolest.Ne razmisluvaj na najlosoto iskreno se nadevam sto e mozno pobrzo da napravis ispituvanja pa da ni pises.So sreka
   
  На Esmeralda-MD, SV1911, girl-miri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Napravisi ispituvajne za sekoj slucaj,ama nemora da znaci deka e toa.
  Eve i jas se zamoruvam dosta i od toplovo vreme plus i doma napravi ova napravi ona pa toa e,znae da me zaboli kicma i nekoj dr del od teloto.
  Za da se smiris ispitajse i se nadevam ne e losoto,pozitivna.
   
  На Esmeralda-MD му/ѝ се допаѓа ова.
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.011
  Допаѓања:
  309.917
  Пол:
  Женски
  Според мене си крајно непдговорна личност.Од 50 поста минимум пола ти се за тоа дека здравствено не си добра.Цело време спомнуваш дека не си здравствено осигурана?Како така?Книшка имаш,плав картон?Па спомнуваш пари немам за на лекар

  Имаш имаш..кога имаш за интернет и за гаќи од лиска ке имаш пари и на приватно крвна анализа да напраиш ;)

  Не се филмај мн и оди испитај !
   
  На Abrakadabra, Oscar Lady, Cka и 5 други им се допаѓа ова.
 14. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Од едно нешто најмногу се плашев ;(;(;( се надевам само сомнежи ќе се. Во петок ке се разјасни се.
   
 15. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.146
  Слаткамалаубава не си играј со здравјето по се што си пишала и да не е најлошото (Господ да не чува сите од таа лоша болест) не чекај петок да дојде, затоа што се секој изминат ден само го исцрпуваш организмот. Побарај пари од твоите родители ако веќе немаш земено плата сигурно твоите нема да те одбијат и правец на лекар, најбрзо што можеш термин за испитување да ти закажат и сите анализи да си ги направиш. Можеби имаш висок крвен притисок (ова го знам по моите родителите) ама како и да е и затоа ќе ти треба преглед и соодветна терапија. Не чекај време да помине и без тоа може ќе чекаш некоја недела до испитувања со оглед дека сега воведен ред мој термин ама па итни случаеви како твојов не смее да биде на почек. Поздрав се надевам нема да излезе ништо од оваа лоша болест туку само реакција на организмот како резултат на некаков стрес и нервоза па за брзо ќе ти помине и ќе го вратиш организмот во нормално функционирање.
   
  На slatkamalaubava и Winter Lady им се допаѓа ова.
 16. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Krv koga plukam , najbrz mozen den bese petok pa sega se nadevam deka ni R od ovaa bolest nema da ja ima.
   
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.011
  Допаѓања:
  309.917
  Пол:
  Женски
  Ти имаш симтоми на тбц .Направи ренген снимка и арб во спутум побарај да ти испитат.
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Не мора до овие крајности да одиш со сликите,ние не сме доктори тука...
  Во ред во паника си те разбирам,но незнам зошто тука си го губиш времето,воопшто немате никакво осигурање ни ти ни сопругот?...На крај краева еден преглед кај матичен кошта 300 денари приватно оди да се прегледаш,и слушни мислење од доктор,тука ние само можиме да си нагодваме,и немора да значи дека ако плукаш крв имаш рак...Неможам да сватам како можи толку неодговорни да све со сопругот искрено...
   
 19. slatkamalaubava

  slatkamalaubava Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Искрено кога некој би знаел под какви услови јас живеам овде тогаш би ме сватил. Ви благодарам на советите .
   
 20. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  симптомите ти се на туберколоза
  ракот ако е во почетна фаза и не дава некои специфични симптоми тоа е лошото кај ракот, никој не знае дека го има се додека не се појават специфичните симптоми во предпоследната фаза и затоа завршува фатално.
  немој да се плашиш можеби не е ништо сериозно.
   
  На ubavica25 и tessie им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.