1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци и симптоми на рак

Дискусија во 'Канта' започната од slatkamalaubava, 12 јули 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    веќе подолго време ве читам на темава не сакав да коментирам ама не можев да се воздржам.
    немате никакво право да ја напаѓате жената таа само си ја кажа маката ние сме тука за да ја утешиме и како што можеме да и помогнеме. јас и верувам и и посакувам наскоро се да се среди.
    бидете малку почувствителни. на крај краева има господ тој гледа.
    не сакам ни да помислам дека некој би можел да лаже за вакво нешто.
     
    На slatkamalaubava му/ѝ се допаѓа ова.
  2. slatkamalaubava

    slatkamalaubava Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2015
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Погоре реков дека се во почетна фаза , па јас и претходно немав болки имав главоболки но издржливи. Толку од мене кој верува верува кој не не. Ви пишам после 50 дена кога се враќам од лекување.
     
  3. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.757
    Пол:
    Женски
    а што ти е толку тешко да кажеш како успеа да добиеш резултати на државно за толку кратко време, кој беше докторот, како успеа со туѓа книшка да завршиш работа? Што бидна со крвта во плунката?
    Ти поставја илјада прашања ни едно не одговори. Или можеби зашто немаш одговор.
     
    На bella.s и srcence1607 им се допаѓа ова.
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @slatkamalaubava Треба да се одлучиш што точно кажуваш,еднаш велиш неможам да бидам здраствено осигурана, еднаш чекам електронска картичка,ако чекаш мора некако на некој начин да си осигурана,и не ми е јасно сеуште зошто не си се осигураш,САМА КАКО НЕВРАБОТЕНА,тоа нема да има никаква врска ни со мажот ти ни со никој и нема да имаш штета од тоа туку напротив...
    За другите,ако отишла да се сними во државна веднаш има шанси тоа да е точно бидејќи во вакви случаеви се дава приоритетен упат и истиот можи веднаш да се искористи,а како оди со резултатите навистина појма немам лично јас...
    @Cka Јас живема во Битола и електронските книшки скоро и не функционират овде,и на матичен и во аптека, и во болница обавезно и книжната книшка ќе ти ја побарат барем со мене таков бил случајот,затоа тоа мене воопшто не ми е чудно...
    И сега мислам дека е излишно жената ако кажала каква мака има до толку во детали да навлегуваме за нејзините финансии мислам дека ја претеравте и без разлика на све дека е понижувачки нека се знат малку граници за све...
     
  5. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.816
    Браво, во четвртокот плукаше крв, до недела сабајле најде приватна клиника која знае пред да те прегледа колку третмани и по колку саати ке ти направат. И тоа без книшка, без матична (И како имаш матична а не си осигурана?!) Најде доктор во клиника во Турција кој онлајн ти даде дијагноза и терапија во недела? Ашколсун, аферим. Турски еким.
    Јас за заб подолго време се снаоѓам...Мајка ми подолго време ме раѓала отколку ти што најде дијагноза и терапија.

    И @mime87 да е болна, да ја жалам, ама кога ме лаже некој и зема пари од форумџии, не можам да ќутам.
     
    На bella.s, srcence1607, alisijad и 2 други им се допаѓа ова.
  6. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Ako e vistina bas mi e zal niz radioterapija ili zracenje kako sakas nareci go pomina i tatko mi i svekor mi.Tezok proces koj ke ti unisti i zdravi kletki no vo nekoi slucaevi i lokacijata na rakot.Cim direkno ke odis na zracenuje bez operacija mislam ke ti pravat primarna radioterapija moze da bide samostalno ili vo kombinacija so hemoterapija.Kaj tatko mi direkno pocnaa so palijativna radioterapija taa e bolnite koi nemoze da se izlecat samo da im gi namalat bolkite i da im go prodolzat vekot.
    Inaku muabetot mi e deka vo makedonija i sekade vo svetot zracenjeto se primenuva 5 dena i trae nekolku minuti,kakvi se tie 2h sto gi kazuvas a vikend se pauzira.Moze da trae dolg period tretmanot.
    Ne bi diskutirala poveke ako imas nekoe prasanje slobodno pisi i ne veruvam deka nekoj moze da izmisli vo vrska so rak,osven ako ti e mnogu dosadno pa ajde da se najdeme vo zanimacija..
     
  7. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.757
    Пол:
    Женски
    леле луге каков приоритет какви бакрачи .. знаете кои се приоритет за снимање? Оние со тешки повреди на главата било во сообракајки или нешто друго ете тие, оние со мозочни удари...а не оние кои дремат на компјутер ! абе отидов во ремедика подготвена да дадам одма 10 илјади за МР , но ни таму не ми направија ни за пари одма, прво следеше разговор, основен преглед од невролог и крвна слика, ЕЕГ па после тоа одлучија што понатаму, а на државно како што е каша попара кој те снима одма тук така, кој ти ги чита резултатите преку нок не знам, нема такво нешто бар не во Скопје!
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    @slatkamalaubava јас да имам толку страшен проблем, да нема маж ми државјанство,сезонски договор за работа на 3 месеци, да немам пари, здравствено осигурување згора на тоа толку тешка здравствена состојба со плукање крв и три мозочни тумори нема ни на крај памет да ми падне на форум да расправам и да се докажувам за моите проблеми со виртуелни ликови на форум. Згора да напоменам дека тука е и мало дете.

    Плус да напоменам дека не одговари на ниту едно прашање што ти го поставив и ја и @Cka и ред други членки.

    Па не сме неписмени да не знаеме некои работи и некој да не праи будали при здрав мозок. Пола работи што ги кажа ги испреврте и избегна. Не мора ништо да сликаш не се секирај, не ме лажеш мене, себе се лажеш дека ти веруваме. Пола од членкиве што ти пишаа немаат допирна точка со медицината и дваесет логични прашања и факти ти изнакажаа, ти сосем шесто одговараш. А и јас што сум медицинар не можеш да ме излажеш и знам како функционираат работите во државна и на неврологија и неврохирургија и ренген и можеш приказни до утре да раскажуваш. Сакав да ти препорачам неврохирург ама мислам дека психијатар подобро би било.

    Повеќе од очигледно е дека си само желна за внимание и сожалување кое од мене а верувам и повеќето членки нема да го добиеш.

    Башка 50 дена да те зрачат по 2 саати нема здрава клетка да остане во тебе жено, не тропај .. ова ми звучи на третман во солариум, само во Кушадаси или Анталија!?
     
    Последна измена: 19 јули 2015
    На Mishela, danichap, Kukla994 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. slatkamalaubava

    slatkamalaubava Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2015
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    И да ме банираат ова ке ви го кажам секој кој не верува на болен нека бог му даде и нему да осети. Врски имаме и таму во истанбул кај што е мм т.с семејството. Тоа се ласерски зраци кој го уништуваат туморот терапија зрачење се заедно 50 дена. Поздрав се надевам здрава ке се вратам .
     
  10. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Слушај ваму, немој многу да колнеш јасно!? За жалење си ..
     
    На macedonec15 и bella.s им се допаѓа ова.
  11. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    34.178
    Пол:
    Женски
    Знаеш, само едно нешто ќе ти речам: Болен човек никогаш не колне, ниту пак посакува некому да му се случи најлошо, да ја добие истата болест. Напротив, болен човек вели: "никој да не ја осети оваа болест на своја кожа "
    А ти, доколку си стварно болна, нема да колнеш, нема да седиш на фемина и да бараш пари анонимно, туку ќе седиш дома со своето семејство, ќе уживаш со нив, и да, ќе бараш помош.
    Се виде досега колку си болна, толку болна, што треба да побараш помош од психијатар.
     
    На crimson, bella.s и srcence1607 им се допаѓа ова.
  12. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Znaci sea koj ke se razboli ke znaeme deka ne ja veruval I ja fati kletvata.:(
    Zatoa Veruvajte!
     
    На macedonec15, galapce, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.