1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на бемките на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од veseloto.dzudze, 9 мај 2012.

  1. veseloto.dzudze

    veseloto.dzudze Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. duduk

    duduk Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    9
    дали го знаете значењето на бемките во зависност од тоа каде

    А тие што немаат бемки на лицето шо? Немаат квалитети? Немаат "судбинска предодреденост"?
    Глупости живи ви се ова не тешете се :D
     
  3. kendra1

    kendra1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Интересна е темата според мене, затоа сто и јас имам бемки на лицето. :)
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Позиција 21

    Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем.


    јас имам една бемка на лицето поточно над горната усна :D
     
  5. Vik4e

    Vik4e Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Позиција 19

    Имате среќа со парите и многу добри пријатели, добро е да се има бемка на ова место.

    Позиција 21

    Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем

    Позиција 24

    Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
     
  6. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.782
    Пол:
    Женски
    Позиција 17

    Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.


    Не ми се верува дека ми се погоди, точно е. :D
     
  7. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Пукам од квалитети :D
    Позиција 18Вие имате желба да експериментирате. Ги сакате адреналинските возбудувања и спремни сте во секое време за забава.
    Позиција 19
    Имате среќа со парите и многу добри пријатели, добро е да се има бемка на ова место.
    Позиција22
    Вие сте неверојатно позитивна личност. Скеогаш сте ведри, насмеани. Се што почнувате го завршувате со голем успех.
    Позиција 23
    Вие имате висок IQ коефициент. Се снаоѓате и во науката и во опшите теми. Ќе имате долг и убав живот.
    Позиција 24
    Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
    Позиција 25
    Вие сте убави и претставителни. Но… тоа може да ви даде предност во некои ситуации, а некогаш да почувствувате навистина неубаво токму поради вашиот физички изглед.
     
  8. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    Позиција 15
    Вие сте секогаш расположени за промени. Затоа и многу често имате потреба да промените нешто во домот. Но, за среќа не е така и со партнерот. Кога ќе засакате некого му се предавате целосно.

    Позиција 24
    Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.

    Позиција 25
    Вие сте убави и претставителни. Но… тоа може да ви даде предност во некои ситуации, а некогаш да почувствувате навистина неубаво токму поради вашиот физички изглед.

    Позиција 6
    Бемките на оваа позиција симболизираат интегигенција, креативност… Имате талент кој може да ви допринесе да постигнете голема слава. Но, тоа ќе го постигнете само ако покажете малку поголема храброст.

    Позиција 18
    Вие имате желба да експериментирате. Ги сакате адреналинските возбудувања и спремни сте во секое време за забава.
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    позиција 21 ама имам една под друга, што би значело, имам една на образот тоа би било позиција 24, но имам една измеѓу овие две позиции а за неа нема објаснување. :^) Ок интересно но не верувам.
     
  10. Gubba

    Gubba Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Интересно...ама..што знам....
    А јас што сум целата дамкосана :rofl: :rofl: (добро, добро, не до толку амаа)
    Позиција 21 и позиција 25, другите се некако..неодредени :)
     
  11. ilove-marshall

    ilove-marshall Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Хаха, интересноо...
    Позиција 11

    Вие сте тврдоглави и своеволни. Ако нешто наумите мора да го истерате по ваше, а често знаете и да покажете револт ако тоа не е така

    Позиција 17

    Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.
    ТОЧНО!! :)
     
  12. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Имам многу бемки по лицето бе.. сеа баш кога се гледав забележив :tmi: :devil:
    Иначе нешто ми е погодено, нешто не.
    Оваа бемка ми е најмногу истакната ида речеме дека ми е погодено до некаде :D
    Позиција 15

    Вие сте секогаш расположени за промени. Затоа и многу често имате потреба да промените нешто во домот. Но, за среќа не е така и со партнерот. Кога ќе засакате некого му се предавате целосно.
     
  13. Jowe

    Jowe Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Се изнасмеав.Еднаш ми вика дека постојано сте нерасположени,лути,тврдоглави а потоа ми вика вие сте многу весела личност,полна со позитивна енергија :D
     
  14. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Позиција 18,Позиција 21,Позиција 24 :D
     
  15. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Паа половично е точно од напишаното. :lol:
    Позиција 12
    Вие имате балансиран живот. Никогаш не сте се истакнувале во друштвото. Можете мирно и сталожено да ги прифаќате работите. Жените кои имаат бемка на оваа позиција се убави и гламурозни.
    Позиција 17
    Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.
    Позиција 24
    Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
     
  16. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Се сеќавам кога дупнував уши, човекот ми вика па тебе не треба на левово уво да маркираме, бидејќи имај бемка! 8)

    Така да еве што значи таа бемка:

    Позиција 23

    Вие имате висок IQ коефициент. Се снаоѓате и во науката и во опшите теми. Ќе имате долг и убав живот.
     
  17. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Позиција 17

    Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.

    Позиција 21

    Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем.

    8) :D