1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на бемките на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од veseloto.dzudze, 9 мај 2012.

 1. veseloto.dzudze

  veseloto.dzudze Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. duduk

  duduk Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  дали го знаете значењето на бемките во зависност од тоа каде

  А тие што немаат бемки на лицето шо? Немаат квалитети? Немаат "судбинска предодреденост"?
  Глупости живи ви се ова не тешете се :D
   
 3. kendra1

  kendra1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Интересна е темата според мене, затоа сто и јас имам бемки на лицето. :)
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.279
  Допаѓања:
  99.612
  Пол:
  Женски
  Позиција 21

  Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем.


  јас имам една бемка на лицето поточно над горната усна :D
   
 5. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Позиција 19

  Имате среќа со парите и многу добри пријатели, добро е да се има бемка на ова место.

  Позиција 21

  Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем

  Позиција 24

  Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
   
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Позиција 17

  Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.


  Не ми се верува дека ми се погоди, точно е. :D
   
 7. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Пукам од квалитети :D
  Позиција 18Вие имате желба да експериментирате. Ги сакате адреналинските возбудувања и спремни сте во секое време за забава.
  Позиција 19
  Имате среќа со парите и многу добри пријатели, добро е да се има бемка на ова место.
  Позиција22
  Вие сте неверојатно позитивна личност. Скеогаш сте ведри, насмеани. Се што почнувате го завршувате со голем успех.
  Позиција 23
  Вие имате висок IQ коефициент. Се снаоѓате и во науката и во опшите теми. Ќе имате долг и убав живот.
  Позиција 24
  Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
  Позиција 25
  Вие сте убави и претставителни. Но… тоа може да ви даде предност во некои ситуации, а некогаш да почувствувате навистина неубаво токму поради вашиот физички изглед.
   
 8. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.410
  Допаѓања:
  2.362
  Позиција 15
  Вие сте секогаш расположени за промени. Затоа и многу често имате потреба да промените нешто во домот. Но, за среќа не е така и со партнерот. Кога ќе засакате некого му се предавате целосно.

  Позиција 24
  Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.

  Позиција 25
  Вие сте убави и претставителни. Но… тоа може да ви даде предност во некои ситуации, а некогаш да почувствувате навистина неубаво токму поради вашиот физички изглед.

  Позиција 6
  Бемките на оваа позиција симболизираат интегигенција, креативност… Имате талент кој може да ви допринесе да постигнете голема слава. Но, тоа ќе го постигнете само ако покажете малку поголема храброст.

  Позиција 18
  Вие имате желба да експериментирате. Ги сакате адреналинските возбудувања и спремни сте во секое време за забава.
   
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  позиција 21 ама имам една под друга, што би значело, имам една на образот тоа би било позиција 24, но имам една измеѓу овие две позиции а за неа нема објаснување. :^) Ок интересно но не верувам.
   
 10. Gubba

  Gubba Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Интересно...ама..што знам....
  А јас што сум целата дамкосана :rofl: :rofl: (добро, добро, не до толку амаа)
  Позиција 21 и позиција 25, другите се некако..неодредени :)
   
 11. ilove-marshall

  ilove-marshall Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Хаха, интересноо...
  Позиција 11

  Вие сте тврдоглави и своеволни. Ако нешто наумите мора да го истерате по ваше, а често знаете и да покажете револт ако тоа не е така

  Позиција 17

  Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.
  ТОЧНО!! :)
   
 12. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Имам многу бемки по лицето бе.. сеа баш кога се гледав забележив :tmi: :devil:
  Иначе нешто ми е погодено, нешто не.
  Оваа бемка ми е најмногу истакната ида речеме дека ми е погодено до некаде :D
  Позиција 15

  Вие сте секогаш расположени за промени. Затоа и многу често имате потреба да промените нешто во домот. Но, за среќа не е така и со партнерот. Кога ќе засакате некого му се предавате целосно.
   
 13. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Се изнасмеав.Еднаш ми вика дека постојано сте нерасположени,лути,тврдоглави а потоа ми вика вие сте многу весела личност,полна со позитивна енергија :D
   
 14. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Позиција 18,Позиција 21,Позиција 24 :D
   
 15. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Паа половично е точно од напишаното. :lol:
  Позиција 12
  Вие имате балансиран живот. Никогаш не сте се истакнувале во друштвото. Можете мирно и сталожено да ги прифаќате работите. Жените кои имаат бемка на оваа позиција се убави и гламурозни.
  Позиција 17
  Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.
  Позиција 24
  Додека сте млади ќе имате убав и среќен живот, но со текот на годините животот ќе ви стане помалку поднослив.
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Се сеќавам кога дупнував уши, човекот ми вика па тебе не треба на левово уво да маркираме, бидејќи имај бемка! 8)

  Така да еве што значи таа бемка:

  Позиција 23

  Вие имате висок IQ коефициент. Се снаоѓате и во науката и во опшите теми. Ќе имате долг и убав живот.
   
 17. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Позиција 17

  Вие сте многу повеќе отколку она што го мислите за себе. Немате голема самодовреба, но другите го забележуваат вашиот квалитет.

  Позиција 21

  Каде и да се појавите оставате добар впечаток. Лесно им паѓате во очите на другите. Доколку сте личност која сака внимание ова ќе ви одговара, но ако не сакате да сте во центарот на вниманието вие имате проблем.

  8) :D