1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на боите во вашиот сон

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 28 мај 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Боите во соништата најчесто се израз на емотивна состојба.При толкување на боите во соништата треба да ги земете во предвид личните и посебните врски на луѓето со боите. Сепак еве неколку универзални значења за боите во соништата.

  КРЕМ - укажува на неутрална положба на луѓето или објективност во одредени ситуации.

  ЦРНА - симболизира несвесност, непознатост, опасност, мистерија. Бојата ве тера да се преиспитате, што води до подобро разбирање на себеси. Црно-белите сништа сугерираат дека треба да внесете објективност при формирањето на одлуките.

  СИНА - претставува вистина, мудрост, рај, верност, лојалност и отвореност. Присуството на оваа боја во сонот симболизира духовен водич и оптимизам за иднината, како и желба за патување. Ако во сонот носите светлосина облека, таа ја симболизира вашата креативност.

  КАФЕАВА - означува религиозност, практичност, блаженство, конзервативизам и материјалистички карактер. Ви сугерира дека треба да се вратите на своите корени.

  ЗЛАТНА - оваа боја е одрза на духовна награда, богатство и унапредување на својата околина. ја покажува и вашата одлучност и непопустливост.

  СИВА - покажува страв, депресија, збунетост. Веројатносе чувствувате емоционално изолирани и дистанцирани.

  ЗЕЛЕНА - ги покажува позитивните промени, доброто здравје, плодност, надеж, мир и спокојство. Алтернативно, таа е метафора за недостатокот од искуство во некоја област. Да се биде зелен значи да си еколошки свесен. Зелената е симбол на вашите настојувања да воспоставите независност.

  РОЗОВА - симболизира љубов, радост, среќа и добрина. Алтернативно подразбира незрелост или слабост, особено ако се раоти за љубовно прашање. ако не ја сакате бојата можно е да поминувате низ проблеми со родителите и неможност да сеосамостоите.

  ЦРВЕНА - ја покажува силата, енергијата, интензивната страст, агресивноста, храброста и импулсивноста. Можеби треба да застанете и да размислите за некои свои постапки.

  ЖОЛТА - може да има позитивни и негативни значења. ако сонот е добар, жолтата боја е симбол на интелект, енергија, агилност, среќа и мудрост. Обратно, таа претставува срам, неверство, измама, кукавичлак и болест. Вие имате страв да донесете одлука или да преземете акција. Со вашата желба да им угодите на другите ги ризикувате сопствената среќа, потреби и желби.

  БЕЛА - претставува чистина, совршенство, мир, невиност и нов почеток. Го означува будењето и новиот поглед на животот.
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  super se i pogolemiot del se tocni :D