1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

 1. TilaTequila

  TilaTequila Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Дали денешниве машки ја ценат невиноста кај девојките или за нив представува страв дека одземајки ја се обврзуваат на некој начин со самата девојка ??? |(
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Колку што сум зборувала со моите другари, баш и не преферираат невини девојки. Нека не се навредува сега никој, нормално сите сме биле девици некогаш, вклучувајќи ги и нив, ама кога зборуваме за некои девојки и некој ќе каже "Бегај бе таа е уште невина", има иронија, потсмев во тоа. Им велам, ако е невина не е лепрозна, но сите ми рекле дека не планираат да си играат детска градинка. :D Парафразирам, ама одговорот е тој.

  Не знам кој уште бара/сака невина девојка, јас искрено такво машко не сум сретнала во мојот живот.
  Според мене ниту се цени, ниту се почитува, напротив, ко да има некој контра-ефект во ова денешно време.

  Можеби затоа што (со чест на ретките исклучоци) невини девојки има само.... во градинка? :^)
  Повторно ќе нагласам, не сакам никој/а да се пронајде навреден, кажувам објективно мислење.
   
  На Cecko85, Lolo5, figgiMK и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  4.403
  Допаѓања:
  10.162
  Пол:
  Женски
  Mislam deka na denesnive maski ne im e bitno dali devojkata e nevina ili ne.Znaci ,sea ne da e rasturena zaso takvi ne sakaat ako normalno sakaat vrska na podolgi stazi,no sepak mislam deka mnogu ne im znaci toa,naprotiv i poubavo ke im e bidejki ke e poiskusna.No,ima i takvi retkiiiii se, na koi im znaci i ja pocituvaat nevinosta kaj devojkata i koi sakaat da i se prvi na devojkata i da bidat nezni i romantiki...i se toa uz prv pat.Toa e moe viduvanje od licno iskustvo.E sea kazuvajte iskustva,komentirajte..pozdravcinja :*
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TilaTequila

  TilaTequila Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Знам и јас сум ја приметила истата работа кај денешниве машки и тоа и ми беше целта со поставувањето на темава ! Можеби сепак постојат некои што би ценеле дека би и биле први на девојката но сметам дека во глобала тоа е веќе некако небитно за повеќето од нив .. и навистина со иронија гледаат на оние невини девојки .. Тотално се менуваат ставовите и сфаќањата денес ! :!:
   
  На Cecko85 и ADOKI им се допаѓа ова.
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  ja ne bi se slozila. ne im e bitno ako sakaat samo edna nok, ama koga se raboti za seriozni planovi, mislam deka i ne im e bas seedno. da im e gajle, togas ne bi imalo prepukuvanje od tipot-so kolku si bila pred mene. ja bar taka mislam...
  ih...koga samo ke se setam na fackata na decko mi koga dozna deka sum nevina :lol: tolku sreka vo pogledot :rofl:
   
  На Cecko85, La profesora, ADOKI и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Jas smetam deka ne pravat muabet na taa tema,odnosno na tema "kolku si imala pred mene", zatoa sto maskoto ego e golemo kolku cel univerzum, a maskite i ne se taka povrsni kako sto nie mislime i mozat da procenat so kakvi cuvstva ke odgovorime na toa prasanje, pa moze da se razvie i debata, da se navleze podlaboko vo toa i da ispadne deka gi sporeduvame, a tie ne sakaat da bidat sporeduvani, tuku ednostavno-najdobri ljubovnici. Toa e moeto viduvanje, a i ne samo viduvanje, mislenje i stav, tuku i zbir na iskustva od muabeti so maski. Koga so mojov trebase da se sluci prv pat-toa bese... Bese preplasen, da ne me boli, da ne ova, da ne ona... I posle nekoe vreme rece deka posakuval da ne mi e prv, od pricini navedeni vo eden od pogornite postovi. A eden od site moi 2-ca prethodni, so kogo samo se muvav, bese opsednat so toa da me skine eden den. Kako da ne-sigurno i ke mu dadam na nekoj sto se izmotavase so moite cuvstva tolku dolgo. Taka da, seto toa e subjektivno. Bese navedeno i deka ima takvi koi se nerviraat ako ne se prvi na partnerkata i se ljubomorni, nesigurni i sto ja znam. Sve e individualno...
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Не знам за другите ама на дечко ми му е доста битно, не можам да заборавам каква му беше фацата кога виде крв, беше толку среќен што изреагира како душата да сум му ја дала, а не невиноста :lol: . Е сега кога ќе го прашам зошто му е толку битно се вади, као побитно било после него да немам ништо со никој, а не пред и бла, бла, бла. Немало да му биде убаво кога он ќе ме гушкал, некој друг од некој ќош да му се смее и да им се прчи на другарите " еј на оној му ја е*ев", ама тоа е. Е сега повеќето другари кога ќе ги прашам ми викаат кој ќе се расправа сега со невиност, глупости итн боље од почеток убав секс, не тргни, застани, ама ваљда мислат за авантура или шо ги знам ;) Ама шо да праиш мажи никогаш не можеш на сите да им погодиш :P
   
  На La profesora и ADOKI им се допаѓа ова.
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Море му значи и тоа како, и да се прави некој јак момак и кажува дека му е гајле со кој била, него да му даде само, е лаже и тоа како. На сите нас ни е битно, и на машки и женски. И мене ми значеше, па него уште повеќе :lol: :inlove:
   
  На Cecko85, anonimus-mk и ADOKI им се допаѓа ова.
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  кога јас се запознав со дечко ми,он само што раскина долга врска,и прво неколку дека онака се гледавме,излегувавме и од кога дозна дека сум невина...чудо утредента одма се фативме :D
   
  На anonimus-mk и ADOKI им се допаѓа ова.
 10. TilaTequila

  TilaTequila Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Абе сигурно си е индивидуално , но барем јас што слушам муабети во последно време од другари сите сакаат да си најдат озбилна девојка а кога ке се спомне невиност викаат дека не им се замара со некоја невина пошо така си отварале поише компликации и дури еден од нив раскина со девојката токму од причината дека е невина .. незнам , не ги сфаќам баш , дали глумат нешто јаки типци и се понашаат или стварно така размислуваат .. А у случај да размислуваат навистина така , по таа логика што ќе прават невините девојки ?! Да си умрат такви ?! хаха бог да чува .. :D
   
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Јас мислам дека не им значи...
  Се разбира, има исклучоци... ама не знам ни зашто би и префрлале на некоја што не е невина, никогаш не знаеш што ке ти се деси понатака, сигурно нема да се чуваш за свадба
   
 12. Jacy

  Jacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  site nekogas sme bile nevini ,pa ako toa tolku bilo vazno so ne ni ponudile brak tie deckovci togas ? :D
   
  На La profesora му/ѝ се допаѓа ова.
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  незнам колку на другите им значи но мене ми значеше многу првиот сексуален чин да биде со вистинскиот и правиот иако никогаш не се знае тоа. инаку на дечко ми и тоа како му значи и поради тоа ама многу ме почитува. а и морам да ви кажам дека и јас на него сум му прва па така баш ни е убаво и имаме многуголемо почитување за таа работа.
  значењето на невиноста за денешните мажи па и додека не се сериозни и пред мажење не им значи многу, ниту пак девојката со колку била. али кога некоја девојка вистински ке ја засака и тоа колку му значи и пази каква е и колку имала. тажно но вистинито
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Абе маживе сакаат да е... а после да земат невина... :lol: што знам тука си е зависно од карактерот, ама ако е машкото како што треба, ќе свати....Глупо е тоа, демек жената да е невина, а тој ако бил со кој знае какви, зошто нели потреба е...е што на нас женските не ни епотреба и не ни е убаво..Ако сакаат невина нека си пуштат оглас....
   
  На La profesora, Lolo5, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. enigmagirl

  enigmagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  а што да прават оние девојки кои не се невини..:o :/ ако некој те сака нема тоа да се смени поради тоа што не си невина. јас така мислам... секоја девојка си имала живот и предходно, како што имал и дечкото!
   
  На Lolo5 и Cathy j им се допаѓа ова.
 16. iki.35

  iki.35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  se soglasuvam deka mazite se so golema gordost pred da se ozenat sakaat da imaat seks so sekoja a koga ke se ozenat da zemat nevina ama ne mozi taka zosto mazite da pravat so sakaat a zenite ne?
   
  На La profesora и Tanjamm им се допаѓа ова.
 17. elenkaaa

  elenkaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  jas mislam deka sekoe mashko razlichno razmisluva nekoj saka nekoj ne ama ipak mislam deka sekoe mashko poveke ceni nevina devojka odkolku nekoja shto pominala dosta posteli toa e moe mislenjee.....
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Мислам дека баш и не им значи којзнае колку, додека одат само за забава. Но сигурно никој од нив не сака да земе некоја што сите ја "поминале".
   
 19. enigmagirl

  enigmagirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  abe kulirajte!!! : 8) vaka cenele maskite poveke, taka cenele... :envy: i jas baram nevino masko, kaj da najdam takov? :?: kako sto kazav i predhodno sekoja devojka si imala zivot i porano isto kako i sekoe masko. normalno sea ne mislam da se rasturila so pola grad. :o
  sakam da kazam deka jas licno eve ne se zamaram so toa dali ke me zemi za zena ili ke me ostavel otkako ke mu kazam dali sum ili ne sum nevina. mislam stvarno nema smisla.... kriterium za zenenje e nevinnost kaj devojkata ? :o
   
  На Cecko85, La profesora и Lolo5 им се допаѓа ова.
 20. Umma

  Umma Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Sakam da ve prasam, dali vi se ima sluceno deckoto da vi prefrla i da e ocigledno deka ne mu e seedno deka ne vi e prv seksualen partner, i kako na toa reagirate? I dali go imate izlazano za brojot na seksualni partneri?
  Jas bev iskrena, pred nego sum bila so eden, i mnogu pati se ima sluceno da zabelezam deka ne mu e seedno se nosam so toa mnogu dobro bideki jas sum taa sto sum, zemi ili ostavi. Potajno bi sakala mojot segasen decko da ja imase taa cest, i ponekogas kora razmisluvam se cuvstvuvam mnogu vinovna poradi toa :( ne go pokazuvam toa pred nego cvrsto si stojam zad svoite postapki
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.