1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да се чувствуваш виновна поради тоа, и не требало да дозволиш тој да го разбуди тоа чувство во тебе. Ти пред да бидеш со него, не си била чувана во стаклено ѕвоно, запомни го тоа! Да сме знаеле кој е вистинскиот сигурно би се чувале за него, ама не е така.
    И да те прашам, тој се чувал ли за тебе? Мислам дека веќе го знам одговорот, затоа не се оптеретувај себеси со такви глупости! Поздрав
     
    На Lolo5 и Umma им се допаѓа ова.
  2. Umma

    Umma Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    Toj e odgovort srcka, ama bash voopsto ne se cuval.. ne mozam da si objasnam so koe pravo mrci za toa. Bas glupavo se osetiv, i pocuvstvuvav vina no kako sto kazav zemi ili ostavi, toa sum jas, ne se rodiv denot koga go zapoznav, a i site nie pozz :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Не можеш да го вратиш времето назад, ниту ти, ниту тој! Така да - Deal with it!

    За темава да се изјаснам! Па за секого е индивидуално, ма да во поголем процент би рекла дека машките сакаат поискусна девојка, од причина што господата не сакаат да се замараат со превземање на обврски, како кинење на невиност! Исто така во голем %, е гледањето со потсмев, ако некоја е невина! Ама сето тоа е така, поради тоа што сме во славниот 21 век....... :smoke: ! Денес каква сакаш биди, невина, добра, искрена.......тоа е приказна за себеси! Битно е вас да ви значи нешто, а не на некој копиљ ( извинете на израз, ама не најдов нешто посоодветно ) кој и така во поголем дел ќе ја закашка работата и нема да го видите цел живот! Како и да е Чест на исклучоците! :hai:
     
  4. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    Moite drugari generalno, taka da se izrazam -- begaat -- od nevini. osven ako tipkata e top cura, e onda e drug muabet. se razmisluva i na vrska i sve. ali na 22god da se raspravaat so nevinost, pa drz, ne daj... malce e... onaka, sho znam... e sea ako stanuva za epten ljubov, onda e drugo. ali ipak za taa rabota barajte si pomali od 21god, bar spored mene e taka. pozz L
     
  5. Umma

    Umma Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    Draga Scarlet, jas sum se pomirila so toa mnogu odamna :) Jas prasav dali nekoj ima slicno iskustvo i kako se spravuvaat so toa, bideki doagaat momenti, koga ke zapoznaes nekogo znacaen, treba da si iskren, i da se nosis so se pred toa sto si bil. pozz
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас се извинувам што се мешам во муабетот, но штом напиша дека чувствуваш вина и потајно посакуваш сегашниот дечко да ти бил прв, тоа значи дека ден-денес не си се помирила со тој факт. Во ред е што Скарлет ти напиша така :) Се надевам дека ти во иднина ќе успееш да го поттиснеш тоа чувство на вина, а дечко ти ќе те прифати таква како што си. Поздрав
     
  7. Umma

    Umma Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    Mislam deka pogresno me sfativte, koga ke se zapoznae vistinskiot sakame da mu dademe se neli? pa sakav da procitam i drugi mislenja, bideki ne e seedno da imas takvi reakcii od covekot koj go sakas. Jas cvrsto stojam zad toa, i ne se kaam, i ne mozev od porano da znam so koj bi sakala toa da mi se sluci. Jas ne cuvstvuvam vina postojano, tuku mi se pojavi toa cuvstvo ednas ili dva pati koga razmisluvav na taa tema, na sto me navela nekoja negova reakcija. Sepak fala za mislenjata i pozz
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa sto znam |( od edna strana,mislam deka vo denesno vreme veke ne znaci dali e zenskata nevina ili ne,poso mnogu rano se pocnuva so seksualni odnosi use na 15 godini,a na tie godini bogami ne se spremni ni zenskoto ni maskoto za brak,taka da dodeka da sozreat normalno e da smenat nekolku partneri.taka da ako nekoj saka da zeme nevina treba nekoja 13-14 godisna da si zeme :D e sea mislam deka potajno sekoe masko posakuva da zeme nevina zena,ne za drugo da nema zenamu so koj da go sporeduva vo mislite :lol: ,i da ne go maci prasanjeto so kolku zenamu predtoa bila.ali toa na denesno vreme tesko se naoga.edino nekoi so si imaat sreka use od mali godini da si se najdat,da odat so godini i da se zemat.ama tie se mal procent,poveketo lutaat i baraat dodeka da go najdat vistinskoto.i normalno e pri toa da smenat poveke partneri.zatoa mislam deka maskite ne gi interesira dali e nevina zenskata ili ne.sea normalno deka ke gi interesira da ne e nekoja so ja prosol pola grad neli :D takva samo za avantura za u krevet sakaat a za devojka ne.a i ja sum slusala takvi muabeti od drugari"ej abe nevina,koj ke se moli dodeka mi dade,koj ke ja uci enos<pa sto ako mi se zakaci ta nemozam da ja otkacam posle" :P sekoj so svoe razmisluvanje.ima maski pak na koj im e poim da se pofalat deka imale-skinale nevina zenska.koj da gi svati toa mazite.a kako bi ne svatile i oni nas koga nie sami ne se svakame nekogas ;) da ne se svatime pogresno deka go opravduvam toa so se desava na denesno vreme stvarno e preterano.se e.e koj so kogo stigne a posle site se praat posteni.se izgubi ljubovta se se sveduva na seks i avantura.mnogu bilo poubavo vremeto na nasite majki i tatkovci,ne deka ne se seksale togas ama se imalo merka ne kao sega.sega stom si fatis decko se podrazbira deka treba da imas seks so nego.pa cekaj covece zaso da ne se zapoznaeme ubavo prvo pa ako si odgovarame arno ako ne sekoj na svoja strana,zaso se ocekuva deka za nedela-dve -tri treba da se ima seks.retki se maskite na denesno vreme sto cekaat so meseci,izumrea veke takvite,ili se vo izumiranje :D sea ti e daj ako davas ako ne cao prijatno.i kako posle da se ocekuva od devojkata da bide nevina? :wasntme: da ne ispadne sega deka gi napagam mazite,i zeni ima razni bezobrazni,ama sepak postov e napisan od zenska gledna tocka neli..
     
    На SuperGirl24 и Umma им се допаѓа ова.
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Кој да ги разбере и машките, сакаат искусна за да им прави чуда во кревет , а сакаат и невина за да бидат најдобриот што го имала. Епа сега не може и тоа и тоа. Мене дечко ми не ми е прв , ама ни ја не сум му прва на него, така да сме дошле до муабет за тоа колку сум имала пред него , какви биле, ама никогаш не сум му кажала , го избегнувам тој муабет , и јас него не го распрашувам. Важни сме ние двајцата овде и сега :inlove:Ако му било важно да сум невина нема да е со мене 8 години , веројатно :^)
     
    На Lolo5 и Umma им се допаѓа ова.
  10. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    На секој современ маж тоа не би му сметало.Може да им смета на луѓе кои имаат застарени сваќања.Јас не гледам причина поради која би сметало.Како прво сексот е потреба ,а како второ тој е неминовен во секоја врска.А секоја врска не завршува со брак.Мислам дека денес се ретки тие типови на кои и смета тоа ако девојката е имала предходно сексуално искуство.
     
    На Lolo5, maa и Umma им се допаѓа ова.
  11. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Vo denesno vreme samo kaj muslimanite se gleda toa(bez navreda)...Sekoj decko saka devojka koja ke mu pravi cuda kako sto kazale pogore ama ima uste nekoi koi sakaat nevini.Zavisi do covekot i do toa kako razmisluva.A sekoja vrska koja e podolga ja zadrzuva seksot taka da kolku imam slusano mozam da kazam deka na dobri 70% ne ima znaci nevinosta.
     
    На Lolo5 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    СЕ ПРАВАТ ДЕКА НЕ ИМ Е ВАЖНО, АМА СУМ ИМАЛА ДЕЧКО КОЈ МЕ ПРАШУВАЛ КОЛКУ ДЕЧКОВЦИ СУМ ИМАЛА ПРЕД ЕНГО. ДРУГ ДЕЧКО МИ КАЖУВАШЕ ДЕКА САКА ДЕВОЈКА СО ПОМАЛА КИЛОМЕТРАЖА, А ДЕКА АКО Е ДЕВИЦА ЗА НЕГО КЕ БИДЕ ГОЛЕМ ПЛУС ЗАТОА ШТО САМО ТОЈ ЈА ИМАЛ.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    ЗА ЕДЕН ШКОЛСКИ ДРУГАР ИМАМ ЧУЕНО ЈА ЗАТРУДНЕЛ И КОГА СЕ ЗЕМАЛЕ ЈА ТЕПАЛ ДЕКА НЕ И БИЛ ПРВ, ВАЖНО ИМ Е АМА ОНАКА АКЖУВАТА ПРЕД ДЕВОЈКИ ДЕКА НЕВИНОСТА НЕ ИМ Е ВАЖНА ЗА ПОЛЕСНО ДА ДОЈДАТ ДО СЕКС, А ТАА ШТО Е НЕВИНА ЌЕ МУ ПОТРОШИ ВРМЕЕ И НА КРАЈ ПАК БЕЗ СЕКС...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    кога дозна дека сум невина све правеше за да ме задржи идевме 6 години и на крај ме зема се запознавме многу млади а сега сме горди млади родители на две дечиња јас 23 тој 24 :lol: и супер ни е :rofl:
     
  15. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    Ако те сака и тоа како му значи ама за жал во денешно време на невиноста не се гледа баш како на нешто важно и ова моево личи на клише.
    Сите гледаат да завршат работа што побргу да се ослободат од "товарот" наречен невиност.
    но како што се вели после е***нема каење сите ќе се присетат на значењето на невиноста но немојте да биде предоцна. :!:
    затоа девојки ако самите не си се цените тогаш ни другите нема да ве ценат затоа два пати размислете пред да направите било што
    бидете си горди и споделете ја невиноста со некој кој ви значи :)
    good luck
     
    На mrvlx му/ѝ се допаѓа ова.
  16. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Јас мислам дека повеќето не преферираат невини. Не сакаат ни такви кои имале односи со многу дечки, барем да бидат втори, како што најчесто и им кажуваме дека се :lol:
     
  17. Crinkle

    Crinkle Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Им значи, но истовремено и не толку многу.

    Не ми се допаѓаат некои коментари на форумов во однос на девиците и такви некои ствари, али тоа е сосема друга тема.
    Финтата е што машките кои се праат пички амерички и викаат дека не им требале невини девојки, као демек не им било битно со кој тие биле претходно, или се плашат од тоа на некоја да и бидат први или па нејќат уште да се замараат, бидејќи нели сега сакаат само секс. Кога ќе дојде време за женење и тек како се отвараат врло битни прашања од типот „Со колку си била претходно?“... или пак има некои збрки и радостии пошо нашле невина.
    Денес скоро и да нема невини девојки, а многу е лошо што на ретките кои се невини им се става печат на глава, и тие тоа појше го доживуваат ко товар. Зборам од искуство, бидејќи до пред некое време и ја спаѓав во таа група. А кандидати за да се скине невина, има многу.... ;)
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Ќе разберам некако да му значи на дечкото да и е прв на девојката, но на возраст од 16-7-8 години, не над 20 :^)
    Дури и сега ми е малку појасно зашто магариња од 25 години бркаат малолетнички. Страшно :o
     
    На Lolo5 и Bruneta им се допаѓа ова.
  19. Ma-Ri

    Ma-Ri Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Мислам дека им значи на поголем дел од машките .Бидејки секој кој знае дека девојчето е невино ја гледа со други очи , затоа што првиот сексуален чин се памти секогаш а и особата.
    Така да они кои зборуваат дека не име важна или глумат или едноставно само секс бараат , а секој кој планира озбилна врска секако дека му е поубаво ако знае дека е невина и дека и е првиот при сексуалниот чин.
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Па и да бара само секс што
    ? Нека си каже со отворени карти, може ќе си се погодат,може и женската си бара само секс :)
    Ауу, не сум знаела, од кога вака се планирало сериозна врска, јас па мислев само од себе си доаѓа тоа, сигурно договор со потпис и печат не се заверува кај нотар, едино ако не стапуваш во брак

    Да, ќе земе некој 25 годишен да ти глуми како невиноста е најважното нешто на земјава, и поважно нешто нема.
    Па сигурно ако е симнат од некоја планина :)
     
    На Lolo5, vec, XMaN и 1 друга личност им се допаѓа ова.