1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. Liberalen79

    Liberalen79 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Машките сакаат да боцкаат,а на крај да земат невина сопруга. :D
     
  2. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    епа многу сакаат, ке им се слоши од двете !
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Па мислам дека не им е највашна работа, сум се изнаснила и предходно на оваа тема, нормално е дека ако девојката пред тебе имала долга врска поверојатно е дека не е невина, битно е да не е ку*ва и цел град да ја знае како таква, да ја имаат поминувано милион души, за по една вечер.
    Јас бев невина до 18, всушност тоа и ми беше прва подолга врска, на дечко ми му беше мило што ми е прв, ама и не му беше нешто најважно во врската, секако дека одност, карактерот и разбирањето се многу поважни работи :)
     
  4. dust.in.the.wind

    dust.in.the.wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    10
    Еб*л не еб*л на крајот еб*на ќе земеш :D
     
  5. mimi88

    mimi88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Оној кој сака да го заврши животот со таа женска и тоа како му е битно дали е допрана од друг. А кога ќе ја скине, ќе направи се за да ја задржи баш поради тоа што денес ретко има невини ;) Направете муабет со некој што е поразвиен во мозокот а не со некој кој само сака да ебе :) Поздрав ;)
     
    На Aleksandarreal и Ana.brojka им се допаѓа ова.
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Oти така генерализирате,добро секој со свое мислење и став ама ако девојката е невина не значи оти е нешто повеќе од другите девојки ниту пак машките ја ценат повеќе заради тоа ,баш напротив малкумина останале со првиот ,ако машките сакаат толку невини нека одат само со таква а не и со оние кои не се нели ;) .A не рекла казала едно да вика а после ако по било кој случај раскинеш со првиот,што правиме а?Aко им е толку важна невиноста и они да не пипаат други девојки ,крајно време е и на нас женските да ни е важно :!:
     
    На celineparis и Lantra09 им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Денешниве момци се поделени на два дела. Едниот дел сакаат искусни девојки во однос на сексуалните активности, а другиот дел ги ценат и сакаат девојките кои си ја зачувале својата невиност. Имам слушнато: Ја извозил пола град и јас да ја регистрирам? Нема шанси. И во право се за тоа. А за невините девојки зборуваат со восхит а не со потсмев, барем момците од моето опкружување и возраст.
     
    На mrvlx, anonimus-mk, HUNK и 6 други им се допаѓа ова.
  8. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Според мене не обраќаат внимание многу многу :)
     
  9. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Тоа си е индивидуално. Муабетот "ја извозил пола град" може да го мисли и да била со двајца само (ако го има здраво зафркнато,тогаш муабет не и бега па и невина да е) а може и вистина да ја извозил пола град. Она што многу често се случува е тоа што токму оние кои најлесно ги етикетираат девојчињата се баш истите кои на крај завршуваат со најголемите наркоманки или се некои такви некои распуштени девојки. Интересно е како за нивните мината се полни со разбирање дури ги бранат во јавност. Му земала умот, што би рекле старите.

    Општо земено да, може да е прагот малку поместен напред и денес навистина да не се замараат толку како порано кога табу беше се од лапање па наваму.
     
    На Batterfly93, SunnyGirl2 и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  10. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Nema nikakva vrednost!!!
     
  11. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Значи еве јас како машко да дадам мое мислење. Невиноста и тоа како има вредност за денешниве машки само што ние не сакаме да признаеме демек одма ќе не напраат забегани, заостанати, дека сме во 19 век и тн. Јас лично мисам дека 95% од машките не би имале против ако тие би биле први на нивната сопруга (па така и јас). Али факт е дека живееме во модерно време и дека денес е реткост некоја да влезе ''недопрена'' во брак. А тоа дека некои сакаат искусни тоа може да е така али некоја може да биде искусна ако била со еден подолго време немора да ја имаат поминато 2-3 или повеќе. Јас лично би прифатил ако некоја која до 30 години имала 1-2 сексуални партнери а за повеќе тешка работа па колку сакаат нема ме прават заостанат и забеган. И за крај никогаш не би прифатил жена која имала секс со Шиптар па макар и последна да е.
     
  12. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.023
    Пол:
    Женски
    А ти со колку жени според тебе ,,смееш,, да имаш односи пред брак?
     
    На Gosh, MargaritaD^2, Emy867 и 14 други им се допаѓа ова.
  13. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Па прво вие женските мора да прифатите дека колку и да сакате да бидете еднакви во поглед на сексулноста не може да бидете. Ако едно женско било со 2-3 а не е уште мажена знаеме каков углед ќе има а за машко никој ништо нема да му каже. Тоа е така и така ќе биде ама не значи и дека ние машките треба да бидеме со кого ќе стигнеме. А јас смеам да бидам со колку сакам како што и секое женско смее да биде со колку сака само што работата е што дали идната сопруга ќе прифати што сум бил со тој број на жени и дали јас ќе ја прифатам што таа е била со тој број на мажи. Али сепак сето ова е индивидуално ама сигурно и тоа како ни значи со кој и со колку била некоја.
    А што мислиш ти во поглед на бројките и кај жените и кај мажите?
     
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    @Sashko1992 :rofl: Ште те помоља чедо Божјо, да се вратиш во пештерата, сеуште е рано за излегување од зимскиот сон за вас ендемскиот вид со право на божествено одлучување.
     
    На kukla21, Batterfly93, joy1 и 31 други им се допаѓа ова.
  15. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @Sashko1992 А ти како ке си сигурен таа со колку била?
    На чело ке и пише?
     
    На MargaritaD^2, joy1, black-angel и 9 други им се допаѓа ова.
  16. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Јас само реков мое мислење а ако јас сум за во пештера тогаш најголем дел од машките Македонци се за таму па вие останете си сами овде и сексајте си се колку што сакате со останатите.
    А ќе дознаам со колку била така што таа ќе ми каже али познато е дека вие женските секогаш ја криете вистинската бројка така да изгледа што и да ми каже ќе морам да верувам освен дека е невина бидејќи тоа може да го проверам. :rofl:
     
  17. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.023
    Пол:
    Женски
    Шо има за мислење, се знае, еден живот-еден маж (жена) зошто да мењаш партнери и тоа на кој те ветиле родителите, оти млад човек дека знае да избере партнер. И Обавезно свекрвата бел чаршав да постели на прва брачна нок, и нека моли снаата бога крв да претече, да не ја шетаат со магаре свртена према опашката.
     
    На Marossa, CirezD, SuperGirl24 и 16 други им се допаѓа ова.
  18. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.813
    Со 2-3 е растурена???
    аууу, само што дознав некои работи за мене што не су ги знајала :)
     
    На kukla21, joy1, Marossa и 24 други им се допаѓа ова.
  19. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Ќе се отрујам од вакви примитивни муабети.

    Јас не знам како те земал маж ти. Срамотилоци. :o
     
    На joy1, Emy867, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
  20. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Исто.
    Среќа па имам стандарди, инаку ќе паднев во депресија после оваа изјава.
     
    На Emy867, Marossa, Viki693 и 9 други им се допаѓа ова.