1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Само оние мажи што имат мал к*р сакаат невина.За да не можат да го споредат со друг.Или да не дознае дека има и подобри од него.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Јас стварно не знам што е со калкулацииве, не ми се верува дека математички се разглобува тоа доколку една жена прв пат имала секс на 18 години, после до 26 на колку изминато време треба да има одреден број на партнери, за да не се клацифицира како курва/мераклика. (facepalm)

    Иако сама на себе си се чудам што се впуштам во смешнава дискусија, еве ќе кажам дека 8 години се голем период, не се работи за 8 месеци па некоја да била со четворица или петорица во тек на тие месеци. Иако и за тоа не ми е гајле, ама ајде. Еве, девојка што ја познавам има 19 години и имала двајца партнери. Со првиот одеше речиси една година, имаа односи, вториот го запозна неколку месеци подоцна, и одеа речиси три години. Замислете сега девојчево да си прави математики во глава, чекај значи со првиот бев што бев, сега мора да поминат толку и толку месеци за да запознаам некој нов, па после со тој година дена ќе се држиме за рачиња, мора да се испланира убаво времето зошто до 26 морам да имам само четворица, па дури и тоа многу е, ихии.

    А и со возраста се' се менува. Друго е некоја 17 годишна само да се мува со дечко и еве и една година нека биде, па тек после тоа да имаат односи, а друго е 23 годишна жена. Сигурно нема вторава што веќе имала секс пред тоа, да се тегне 6-7-8 месеци со партнерот, и да нема односи само за да, пази молим те, не и се зголеми бројката. А па да не збориме за 30 годишна жена што почнала со односи на 17, апсурдно е да се зборува дека во тек од 13 години таа "би требало" да има само 5 партнери.

    Туку, стварно не ми се верува дека воопшто го дискутираме ова, јас па уште тука објаснувања и примери давам. Тоа што јас правам во мојот кревет е само моја работа, и никој не може мене да ме вреднува според тоа јас колку партнери сум имала пред некого. Она што треба да се вреднува во една врска е како јас се однесувам кон мојот партнер, дали го сакам, почитувам, разбирам, дали имаме добра комуникација, интелигенцијата, смислата за хумор.

    Освен на форумов, јас стварно не сум сретнала машко во мојот секојдневен живот кој се замара со вакви работи. Имав еден бивши што до 25 години имал односи со 5 девојки. Ако веќе се зборува за девојките, он каков е, и он ли е мераклија? :D
     
    На theowndemon, Priroden и crimson им се допаѓа ова.
  3. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Може му значи невиноста на некој 16-17годишен.
    Да прашам некој од моево пошироко опкружување,може и да се изнасмее колку им е битно.
    И не знам зошто мераклика во негативен контекст.
     
  4. Juci35

    Juci35 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    А зошто ние треба да размилуваме за значењето на невиноста на девојите и какво значење има таа за мажите ако 90% од нив не размислуваат колку е важен оргазмт за жената? Се надевам свативте што сакам да кажам? Невиноста име единствено психолошко значење, ако некому тоа му е единствено важно за особата со која сака да го помине остатокот од животот, тогаш секоја нормална девојка треба да се запраша дали сака да биде со таква особа. Треба лугето да се ценат според нивните вистински вредности а не според бројот на партнерите. Што сум јас поморална или повеќе вредам од некоја која што имала повеќе партнери од мене? Мислам дека епитетот неморални жени за оние кои имале повеќе партнери е заоставштина од минатото кој треба да не се користи со тоа значење, моралот е сосема нешто друго кој не зависи од бројот на партнери.
     
    На ♡BuBaLe♡, blueeparadise и Petar80 им се допаѓа ова.
  5. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Нема значење никакво.
    Сигурно нема како порано во памти век некој да чека брак,па прва брачна ноќ па чаршавот бел и триста глупости.
    Не е кола па да ја прашувам или проверувам колку поминала,и дали поминала а има и тоа.
    Нејзин избор невина или виновна била.
    Свашта:headbang:
     
    На fallenangel, blueeparadise, Indiegurl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    epa jas znam slucaj deka se fati so devojkata samo zaradi toa sto nemase taa decko fateno voopsto prethodno, najverojatno nemala mn prethodno....i toa coekot e programer, ne e prost ama ete fati mn pomlado cupe za da bidi cesno

    не тој е мажиште, ти си мераклика, а во помали средини како се кријат хахаха а кога се во скопје не знаат што попрво да прават

    нажалост, да. ако е мераклика ама повеќе нема шанси тоа да е небитно. машка суета, во мозокот меракливка значи и дека изневерува и слично, што нема врска
     
    Последна измена од модератор: 9 мај 2017
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    А што ние што не сме програмери прости сме?
    И што игра улога дали била невина,што тие што се скинати не се поштени или чесни.
    Значи според тебе јас сум прост или јас погрешно разбрав,што моето мислење е такво.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Мислам дека на секое машко му е битно дали неговата девојка или идна жена да биде невина и он да и биде прв, иако некои тоа не сакаат да го признаат.
    Сакале или не тоа е факт
     
    На ilyan му/ѝ се допаѓа ова.
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    грешно ме свати, сакав да потенцирам дека ете дечково не е прост или необразован, ама има некоја фикс идеја. епаааа ако имале мн во кревет не се чесни и изневеруваат и детето којзнае чие ќе биде.

    и од сите мажи на форимов на оваа тема активни сте ти зоки, и уште неколку. сите други се активни во тема секс и врски
     
    Последна измена од модератор: 9 мај 2017
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека сите жени сакаат црни високи мажи со бенка да десниот образ.
    Јас сакам, значи апсолутна вистина.


    :^)
     
    На BoyL, eloves, Yowannty и 5 други им се допаѓа ова.
  11. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    За љубов не треба да сум програмер да да се разбереме,јас сум со средно но на овие со размислување дека игра улога невиноста нека дојдат да им дадам некој час а за диплома ќе видиме.
    Познавам девојки што се рокале како фоки па откако стапиле во озбилна врска или брак се тоа завршило.
    Исто познавам пак невина пред брак па после се преебала со други и сега ако тераме инает нека биде по ваше
     
  12. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
     
  13. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Кај сум сум активен?и кај треба да бидам?
    Просветли ме
     
  14. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    А ти Зоки ти би зел жена што се рокала ко фока? Да знаеш дека секој втор ја имал и секој втор ти се смее кога ќе ве види заедно?
    Впрочем овие на крај се претвараат во најголеми домаќинки,мора да се глуметара,се плескав со ќоро и сакато,ама сега глејте ме чудетесе колку сум вредна:worried::lol::rofl:.
    А за вториве,во право си има и такви ,ќе се "разработаат" после не можеш да ги допреш,но ако машкото оди со истата и не ја примети што прави за мене е муле:lol::x.
     
    На Petar80, macencef и fallenangel им се допаѓа ова.
  15. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    :rofl:Денот ми го разубавивте со коментариве.
    Се имам изјаснето на темава ама ај ќе поставам прашање.
    Ако некоја си практикува анален и орален секс со секој еден различен секоја вечер, а не си ја дава невисноста што е мераклика или светица? :$:lol::rofl:
     
    На ♡BuBaLe♡, Petar80, bittersweet и 3 други им се допаѓа ова.
  16. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Ако ми одговара на мене да и јас не живеам за други,на мене ми се смееле и за добри девојки ги правеле еее брат јас ја сексав пред тебе.
    Знаш што ме заболе брат.
    А да ме вара стварно пиши пропало.
    А има мулиња да можеби и јас некогаш че бидам,не се знае што не чека животов.
     
    На ♡BuBaLe♡, Petar80, Stories и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Јас кога зборам секс подразбирам секаков вид на истиот. Или секој ден ги поминува сите д......ки само главната не ја пипа а :rofl::rofl:(facepalm),само што сакав да редактирам и да пишам ова ме претекна:lol::lol:
    Епа Зоки ако сериозно мислиш така во ред,браво имало надеж дека и домаќинкиве ќе најдат маж :)
     
    На ♡BuBaLe♡, Petar80 и fallenangel им се допаѓа ова.
  18. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Овдека појаснив убаво во склоп на темата.
    А за друго во друга тема.
    А ебачиве што им смета невиноста нека се вратат во праисториско време.
    И тоа е тоа човек неможе мислење да каже одма ко петли на буниште.
    Домаќинка или не јас сам ќе си одлучам за тоа дали е или не е.
    Ајт со здравје
     
    Последна измена: 9 мај 2017
  19. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски

    #прашањакоимемачат :rofl: Проверуваш - оп - невина, си мислиш - премија, амааа....
     
    На ♡BuBaLe♡ и fallenangel им се допаѓа ова.
  20. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    :$:lol::rofl:
     
    На ♡BuBaLe♡, Petar80 и Rebecca_R им се допаѓа ова.