1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Ne sum pesimist. Jas izleguvam cesto imam devojki imam i drugarki gi pocituvam ali nema da bide toa kako porano nikogas. Retko ke najdes devojka so znae da ceni. Znam mnogu poveke nego sto mislis...
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Не викам дека не знаеш, не викам ни дека не си имал лоши искуства, но тоа не значи дека сите ќе бидат лоши. Секој поминал низ кал (кој повеќе, кој помалку) додека не најде нешто соодветно.
    Иначе, немој да мислиш дека ако си со жена која немала секс со друг освен тебе, дека си добил џек-пот... во смисла, може и брак со таква да биде одличен, но и со некоја која пред тебе имала други сексуални партнери. И обратно, бракот може да биде лош и со едната верзија на жени и со другата. Нема гаранција за ништо.

    Имај убав ден :)
     
    На doubleg и David.wp17 им се допаѓа ова.
  3. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    Fala ti za kazanoto i jas se slozuvam i jas go kazuvam ova... Ama toa bilo porano sega drugo vreme e nema ni brakovi zatoa sto nisto ne se ceni s nemam vreme da vlozuvam vo baranje na dobri zeni... Zivotot e kratok
     
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ќе ја најдиш кога нема да ја бараш. Љубовта е зезната работа :)
     
  5. David.wp17

    David.wp17 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    10 godini sum zaljuben u edna i nikogas ne sakav da i priznaam. Duri za inat ja lazev deka sum zaljuben u edna nebitna. I ne se kaam
     
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Грешка број еден!!

    Никогаш, ама никогаш да не криеш што чувствуваш. Кажи си што сакаш и како, па ако им чини ок, ако не и тоа ок :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Срцка колку години имаш ак не е тајна?
     
  8. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    ВЕ МОЛАМ ПОМАГАЈТЕ!!!
    Дечко ми ме пукна со таа невиност, на секој можен начин му објасни а уште еве година и пол кај шо ме замарат со то, значит тој му е мака од ко кје ми зборвит за то ама пак замарат, а многу се сакаме и тој не мојт без мене и јас не мозам без него ко кје му се налутам се прајт да се смириме и има докажано дека ме сака. Проблемов е шо јас сум му прва, а мене ми е прв другар негов ама он во странство живее и еднаш годишно се гледаат. Јас цело време му кажувам дека не е битен сексот ама детево имат ниска самодоверба и исклучиво само за то ме замарат а знајт дек го сакам, уствари то е и единствениот проблем во нашава врска. Дај помагајте ве молам нејкам да раскиниме. Помагајте дајте идеи шо да му речам да престанит да ме замарат пошо мојов извор на идеи пресуши
     
  9. WarriorMind

    WarriorMind Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    6.767
    Пол:
    Женски
    Ρечи му аκо уште еднаш ти пρеговоρи за таа тема, ќе биде κρај. Аκо толκу саκа да биде со тебе ќе пρестане.
    Κажи му деκа тоа е твој живот и аκо те саκа ќе те саκа и таκа а не да пρеговаρа и не си ти ништо должна да му се пρавдаш.
     
    На Alisa22, Mishela, Nausicaa и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    проблемов е и шо сто пати му имам раскинато и пак ме моли да сме заедно ама и јас сум слаба на него па му се смирувам
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Колку години имате?
     
    На Angie.sec му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    22 jas a decko mi 26
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Прати го кај мене. Да му објаснам 2-3 работи.
     
    На Dadusicka, cresa-jagoda, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  14. WarriorMind

    WarriorMind Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    6.767
    Пол:
    Женски
    Епа подобρо да те боли два месеци отκолκу цел живот неρвози за една банална ρабота.
    Не би саκала да ти пρавам филмови и да одам во κρајности но што аκо κога ќе имате деца и ќе сте во бρаκ тој те малтρетиρа заρади тоа? Ќе те насловува со погρдни имиња а недај боже може да пρемине и на физичκо насилство.
    Познавам ваκов случај затоа и те пρедупρедувам. Веρувам деκа веќе ти се чувствуваш незгодно и баρем еднаш си помислила зошто не си му пρва и баρем еден миг си се поκајала заρади тоа.
    Аκо погодив значи ти саκаш тој да пρестане со тоа бидејќи ти вρши еден вид психичκо малтρетиρање а ниκој не саκа да биде малтρетиρан. Подобρо тρгни се од него додеκа самодовеρбата не ти ја сведе на нула и да упρавува со тебе κаκо саκа.
    Тој те влече во еден магичен κρуг од κој тешκо се излева, имаш повеќе на фоρумов за тоа пρочитај си ќе ти се ρазјаснат неκој ρаботи.
     
    На La profesora, Angie.sec и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    А која е причината поради која толку одбиваш секс? Долго ли сте заедно или краток период? Ако ти го сакаш и тој тебе, има чувства и страст, тогаш сигурно има некоја друга причина поради која не сакаш.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    На дечко ти му е проблем што не си му прва или што немате односи?
     
  17. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А бе кај видовте дека немаат односи?:rofl:
    Ја разбрав дека проблемот е што не и е прв.

    Јас би се тргнала од дечково.
     
    На La profesora, Alisa22, RoseRain и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Има некоја причина што он 'изгубил невиност' на 25 години. :drunk:

    Кои изговори му ги имаш кажано до сега? @Angie.sec
     
    На Dadusicka, Alisa22, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  19. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Сакам да прашам како ние машките би знаеле која е каква девојка во поглед на темата ? Не и пишува на челото па да знаеме. Сигурно нема да прашувам кај неа во опкружувањето и да собирам информации дали и со кого била и како била. Со кого била не ме интересира и плус идиотски е да ја прашаш директно, ако сме компатибилни и се сакаме и почитуваме такви какви што сме тоа не би претставувало проблем . Од друга страна познавам типови што се распрашуваат низ маало или нејзиното опкружување дали била и со кого била. А во поглед на темата џабе прашуваат кога тие соседите не и светеле на девојката додека имала интимни односи.
     
    На La profesora, Angie.sec, Tan4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    ако престане тогаш е пичкиче...т.е. самиот факт дека му смета нешто што е несменливо и продолжува да се гледа со нејзе и само се жали, место да скрати маки кога она му се коси со неговиот систем на вредности значи дека е пичкиче
    како што кажав пичкиче....кажи му да помине две три ороспии па да те бара
    бтв дане го најде на интернет негде или дане е странец што редовно доаѓа наваму, тоа ќе објасни многу

    ууу сигурно некој го чешкаат прстињата да "модерира" зборчиња :rofl:
     
    На WarriorMind му/ѝ се допаѓа ова.