1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    во право си сум се почувствувала така ама јас имам јака самодоверба и знам дека јас сум во право а не тој единствено ме болит душата зш тој така зборвит за мене зш го сакам да беше некој небитен немаше ич да се замарам

    Имаме мноогу секс ама птоблемот е шо тој си прави слики како тоа јас се сум праела со бившиот и ме замара за тоа, јас сум му прва нему и самодовербата му е 0
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2018
  2. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Многу учел и страмежлив е

    преку заеднички другар се запознавме

    Иначе за изговори па се и сешто не ни памтам веќе не се бројат
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2018
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи ? Па обично површните и простите машки бараат невина девојка иако притоа они имале односи ама за нив е ''океј'' секако.
     
    На Lolo5, hermosa, PericaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.593
    Пол:
    Женски
    Кажи му дека ти постоеше имаше живот и пред да бидеш со него ти не си се родила на денот кога го запозна него, него го боли тоа што ти ем женско ем имаш легнато со повеќе од него, ех во кој век живееме луѓе (facepalm)
    Мене дечко да ми преречи еднаш за таква работа одма му удирам клоците и чао,ова е понижување и ментално малтретирање, незнам како можеш и покрај се да речеш го сакам:o ти како женско ти треба маж до тебе и да можеш да се ослониш на него во секоја тешка ситуација што ти ја носи животот а не маженце со слаба самодоверба .
    Многу ми е жал за тебе и за сите останати девојки/жени што се во ситуација како твојата, жени дувајте и бегајте што подалеку од вакви "мажи".
     
    На La profesora, Lolo5 и najjacha им се допаѓа ова.
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    На мажиштава наши не им е битна толку невиноста колку што ги занима дали претходните љубовници биле подобри техничари во сексот од нив:rofl:
    Така да @Angie.sec , ти кажи му на овој твојот, дек оној првион не ти оставил ништо за паметење, дека бил никаков и си останала незадоволена и дека се каеш што си била скината без да запаметиш:rofl:
     
    На La profesora, Lolo5, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    И тоа сум го рекла не ми верува мисли дека го лажам да не се осетел неубо зш сум го сакала
     
  7. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Епа душо, отерај го тогаш у три лепе...ни се води ни се тера..чему ти е таков...па и неискусен еб*ч...двојка...мажи има еден куп, не се замарај:D
     
  8. Angie.sec

    Angie.sec Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Мене се друго ми е убаво и погодено со него, ова е уствари и единствениот наш проблем ама прерасна во неподнослив проблем

    mene ne mi e tolku biten seksot i ubav mi e so nego seksot ama so ova drugovo nz do koa kje terame ili kje si se smeni ili bye bye. Mu kazav deka oladeno imam i stvarno imam
     
    Последна измена од модератор: 25 мај 2018
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mr.X

    Mr.X Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    196
    Пол:
    Машки
    Нит невиноста ми е битна, нит ме интересираат бившите.
    Секој имал живот пред да се сретне и почне сексуално да општи со некој. Она што е важно од тој момент што и како ќе се одвива.
    Минатото си е минато и секој го има......потешко,полесно,поцрно,помалку црно......животот не е ист кон и за сите.
    Од тие такви стереотипни ставови ми се повраќа.
     
    На La profesora, Lolo5 и jasbi им се допаѓа ова.
  10. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Искрено сега што сум со овој дечко кога имав секс, и претходно имав секс со друг дечко што одев и не му беше битно некако ми изгледаше како да се натпреварува со мојот бивш со кој ке ми биде подобро :D :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Тоа на повеќето им е ко куршлус во синапсите.
    Мора да се натпреваруваат со други во кревет.
    Така нема ни да стигнат да научат дека: појако, побрзо, подлабоко - често е лош избор.
     
    На Mr.X и hellocity им се допаѓа ова.
  12. PericaD

    PericaD Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Машки
    Невиноста ама ич не ми е битна, претходните врски исто. Кога почнувам гледам да биде од почеток, од нула, не мислам да се оптоварувам со минатото, ниту сакам некој да чепка по моето.
     
    На Lolo5, hermosa, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Оти да не чепка во твоето?
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Бидејќи тоа што било поминало. И за мене бесмислено е да се дава толкава важност на нешто што завршило.
    Единствено што би ме интересирало е во контекст на преносливи болести и колку партнерот бил заштитен.
    (Извинете, се вмешав неповикана).
     
    На Lolo5 и PericaD им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Не си неповикана. Јас сум љубопитна и отворена. Плус, ако сум со некого, сакам да знам што е можно повеќе за него и сакам тој да знае, што е можно повеќе за мене. Во минато не спаѓаат само бивши врски, туку и цело минато општо. Друга работа е, нашиот избор на нашите партнери е приказна за тоа како сме се граделе како личност, како и секоја друга мината случка која не дефинирала во она што сме денес.
     
    На Lunadeeztac, dayla, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.678
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ако им значело на првите , никогаш немало да не пуштаат да си одиме !
     
    На IM.TMKQ и Lolo5 им се допаѓа ова.
  17. PericaD

    PericaD Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Машки
    Со причина минатата врска е мината, зошто зарасната рана да се отвара

    За ова си во право, пошироко гледано така е, потесно, во контекст на форумот "секс", подобро е да си остане минатото минато. Како ми било мене или нејзе до друг, ако се разбере ќе створи слика за другиот која можеби нема да ни се допадне

    зошто неповикана, уживај
     
    Последна измена од модератор: 31 мај 2018
    На La profesora му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kittyKAT23

    kittyKAT23 Нов член

    Се зачлени на:
    19 јули 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Nevina bev go znaese toa no velese deka toa sto bilo pred nego voopsto ne go interesiralo. Koga me skina nemase krv i zatoa si mislese deka pred nego sum spiela so drug. Podocna vo vrskata pocna psihicki da me maltretira i da me navreduva zosto sum bila so drug pred nego i deka sum lazela deka sum nevina, pri prviot odnos kako sum ocekuvala da potece krv ako ne sum bila nevina itn. Mu rekov duri i da sum bila so drug pred tebe neli ne ti bese vazno minatoto? Negoviot odgovor... 'E sega mi e vazno'
    |(
     
    На Lolo5, Jenyl и WildMk им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ах бе девојче!! Ова истиот е од другиот пост... вереникот...
    Леле, бегај од него ти се молам. Уште кога ти изел го*но за невиноста, требало да знаеш со каква стока си имаш работа. Ама си била мала, наивна... Те разбирам за тоа..

    Ама не ја продолжувај грешката!!
    Пресечи сега!
    Не е доцна!

    Таман е време да си го вратиш мирот во животот. :hug:
     
    На Ана на мама, hermosa, kittyKAT23 и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи - искрено мислам дека се повеќе и повеќе исчезнуваат таквите што им значи тоа девојката да е невина. Зборувам од лично искуство (можеби само јас налетувам на такви). Пред месец време се вратив со бифшиот т.е не ми беше бифши бевме излегле само еднаш и после цела година повторно се најдовме и повторно почнавме да се гледаме. Уште првата вечер (т.е втора пошо пред една година ни беше првата вечер) запна да одиме кај него. Многу бев затрескана во него опсесија ми беше и уште ми е па решив да одиме кај него. Ми побара а јас му кажав дека тоа нема да биде ме праша зошто а бидејки сум многу отворена со него му кажав дека сум невина. Очекував некој добар комплимент а слушнав нешто многу спротивно. Онака грубо ми рече " Добро ти кога ќе пораснеш? За кого се чуваш за првата брачна ноќ ли ? " Незгодно ми падна но веднаш му вратив со тоа дека не сум малоумна што ќе дозволам на некој што го немаше цела година да ми ја одземе невиноста или на некој од друѓите бифши што ако се биле правилни немало да бидат бифши. После таа вечер не се видовме не ме ни побара знам здодевна сум му не му го правам ќејфот но не ми е криво бидејки ако тој сака искрено да е со мене ќе биде со мене и ќе чека јас да одлучам за невиноста. Затоа велам не останаа многу на кој што им значи тоа... :)
     
    Последна измена од модератор: 24 јули 2018
    На hermosa, WildMk и WarriorMind им се допаѓа ова.