1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Значењето на невиноста кај девојката за денешните мажи

Дискусија во 'Секс' започната од TilaTequila, 23 јуни 2010.

  1. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Не сакам да те повредам, но се почуствував должна да ти кажам... На тој твојот ниту ти не си му важна, земајќи предвид колку грубо, без осет се однесува со тебе, не внимавајќи на твојата личност, чуства, одлуки. Овој по се, сака само секс. Од твојот пост заклучив дека и ти си до негде - но не целосно свесна за тоа, па сакав да ти потврдам само.
    Прекрасни мажи има на светов. Ќе те најде еден, само не се ограничувај со вакви будали.

    А тоа со кој ќе ти биде првиот однос, тоа е сосема твоја работа. Исто како што на машкиот пол никој не му спори за тоа која ќе му биде прва, ниту кога ;) Па реално, која е разликата меѓу нас и нив???? :^)

    :hug:
     
    На La profesora, Anie93, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Ne me povredi sosema si vo pravo svesna sum za toa deka ne sum mu vazna nego deka mu e vazen samo seksot a toa jas nemozam da mu go pruzam bidejki ne sum spremna a I znajeki deka ne mu znacam nisto ne bi sakala toj da mi bide prviot. Ti blagodaram so go spodeli svoeto mislenje :hug:
     
    На Tatjana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Ако те сака воопшто нема да му е важно тоа. Сепак секој си има свое минато и ти и тој итн ...
    Сепак сега може да се најде невина само на 12, 13 години .. Па ако му пречи нека си бара доста помала !
     
    На Damata so marama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cacii123

    Cacii123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2019
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Имав еден бивши што викаше дека доколку некое девојче било скинато од некој друг, а не од него, тогаш не би прифанал озбилна врска со неа, исто така дека не би се оженил со некоја што е скината од пред тоа, значи доколку се оженел сакал тој да ја скине.:fubar:

    Јас не можам да го разберам ваквото размислување, 21 век сме ретко да се најде девојче кое што не би ја изгубило невиноста пред да се омажи освен во местата каде што народот, девојките кои ја изгубиле невиноста пред мажење го сметаат тоа за срам на фамилијата или ги смета за нечесни и слично. Али јас мислам дека не мора да значи дека некое девојче е нечесно или расипано доколку ја изгубило невиноста пред мажење.
     
    На elimkd, thelittle17 и Осе им се допаѓа ова.
  5. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.185
    Допаѓања:
    57.732
    Пол:
    Женски
    Леле кај ја видов темава, кај се запустив.

    Да се заклучи, да се запечати, да и се тури бетон одозгора и да остане во некои заборавени корпи на форумов или во некое катче за тоа како не треба да се мисли.

    Морници ме полазија од некои стари мислења, косата ми се крена.
     
    На sunshinebabe, Hellobeautiful, tirkenbal и 28 други им се допаѓа ова.
  6. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.068
    Пол:
    Машки
    Ова е комплекс на луѓе што мислат дека со тоа што некој ќе поседуваат ќе се убедат себеси дека имаат контрола над својот живот. Компензираат за контролата што им недостасува на друго ниво. И секако, такви што имаат ранливо его и потајно се мразат себеси. За да бидеш вистински добар љубовник и да можеш да сакаш треба да сакаш ти самиот да си искусен и другиот/другата да биде ист таков/таква. Како ќе понудиш задоволство и љубов ако му го ограничуваш тоа на другиот? Работите на своите способности, за да сакаат да се вратат и останат со вас, не на потрагата по „апсолутно“ чистата, чедната, невината...
     
    На thelittle17, Crna Dama, La profesora и 3 други им се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А некој да ме просветли зошто мажите бегаат од невини и гледаат со потсмев?
     
    На thelittle17, Hortenzija, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Толку им сече во глава,или сакаат само добар провод со неа па им е тешко да се приврзат за неа ,немаат осет ,со ниска свест и култура
     
    На Hortenzija и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.068
    Пол:
    Машки
    „Мажите“ е преголема генерализација, исто и „жените“. Има мажи и мажи, жени и жени. Зошто НЕКОИ жени сакаат искусни мажи е ист одговор на тоа зошто НЕКОИ мажи не сакаат невини жени. Може да „поминале“ премногу невини, може не сакаат да поминат низ целиот тој процес неа да ја „учат“, може едноставно се палат на искусни, може не се чувствуваат доволно „невини“ самите за да бидат со “невина“, можеби сакаат само да ја „искористат“ невината, можеби им поминало времето за „невина“, многу можеби... Секакви ситуации и потреби има... и секакви луѓе..
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    “Мажите“ се плашат од крв. :D
     
    На Hortenzija и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.068
    Пол:
    Машки
    „Мажите“ се собираат пред зазорување, отвораат една многу, многу, многу стара книга, целата е украсена со злато и смарагди, пејат на неразбирлив јазик, веројано латински?, ја поставуваат девицата на олтарот. Се гледа замавнување на нож под светлината на месечината... И ја пијат нејзината крв! :devil: :devil::devil:
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Имам пишано по темиве неколку пати:
    Да е до мене, ведаш кога ќе се родиат девојчињата, ќе им ги кинат химените.
     
    На Guns N` Roses, NovusOrdoSeclorum, Hortenzija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Така ве лажат вас профаните, инаку машка девица се става на олтарот и тоа се прај во 3 по полноќ.

    Шо кажа сеа, демек интересно нешто, па ај да се приклучам.
     
  14. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.068
    Пол:
    Машки
    Јас „најнеинтересно“ објаснив погоре, „чинам“.
     
  15. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    На Vikktorr му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Vikktorr

    Vikktorr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2015
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.068
    Пол:
    Машки
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Ами и Робинзон Крусо ќе го жртвуваа човекојадци на островот за малку. Никој не е безбеден. :worried:

    Јас пишав како стојат работите во тие обреди, младо момче се смета за најповолна жртва и обично биле принесувани машки деца. Можам и поопсежно, ама не сме во тема значењето на невиноста за боговите, дааалеку од тоа.
     
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ептен хард кор тема.
    И да. И јас гласам за ова. Кинење химени при раѓање. И завршена работа. Ти си по теми отварање. Отвори тема за ова, мислам дека ќе се развие дискусија.
     
    На Guns N` Roses, thelittle17, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Имав отворено тема за ова пред 5 6 години, темата се вика медицинска дефлорација и @WildMk не ме имитирај, ќе ти ја вратам невиноста инаку.
     
    На Biljarkata, WildMk и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  20. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    Колку си сигурнс дека само на 12-13 може да најде невина ??
     
    На Ajronmen, deskarada, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.