1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зона Замфирова (2002)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ceca-1, 25 септември 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Има ли некој што не го гледал? :) Филмов содржи многу добри реплики,постирајте која ви е омилена :) Мене многу ми се интересни кога викат-А ти кучко ск че изедеш голем чотек-Зоне узми си пуцки-Ск су скупе паре.Ск је оскудација итн.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Зона Замфирова(2002)

  Филмов направи вистински БУМ... :clap: и ден денес знам да седнам и да го гледам.
  Музиката е феноменална ја имам на цд.
  Ск су скупе паре.Ск је оскудација ...стана секојдневие на нашето изразување,помеѓу народот.Поготово кога зафати светската криза.
  Узми си пуцке-исто :lol:
  Со мајка ми знам често во кујна кога готвам знам да и речам jos su vruca :D
  Или кога ќе ми се јави и кога ќе ми рече што правам,наместо да и речам дремам, и велема, zimijem si kako macka :wasntme:
  ...и други....како што се:
  dve mi oci nelazem
  ako treba da se tepamo pa ce se tepamo :D
  t'nka...
   
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Зона Замфирова(2002)

  Убаво филмче за орасположување и тепање време, супер актерска екипа, мн комични елементи. Ама приказнава премногу ми наликува на Бегалка...некој од некого крадел, ама кој од кого... :^)
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Преубав филм....
  Ако треба да се тепаме па ке се тепаме....
  Кога Дока се караше со аџијата :lol: :lol: :lol: ...накратко кажано сите настани во кои ја има Дока ми се смешни :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.865
  Допаѓања:
  11.587
  Крадено е од Бегалка (Ленче Кумановче), оти е од 1928 год, како што учевме у школо. А Зона е од 2002 год.

  Инаку го имам многу пати гледано филмот и интересен ми е.
  На 10-ти јуни и ден-денес од дома ме зафркаваат ти Памела од утре на школо нема да одиш :lol:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Да, ама филмот...а филмот е базиран на книга...само не знам од кога датира постоењето на приказната. Знам кога имаше интервју со една шо глуми тетка на Зона кажуваше дека во основно имале претстава за Зона Замфирова кај шо ја глумела Дока...

  само знам дека некој од некого крадел :D

  Едит сеа видов

  Романот на Сремац е објавен 1906/7 а Бегалка 1926
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  ^работава веќе не е кој од кого крадел. Туку на кого прво му текнало да направи едно вакво екстра филмче.
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  :roll: :roll: :roll: леее добро, аман! На секое лонче-капаче...

  Битно чичко Шотра завршил добра работа... :clap:

  И музиката ми се свиѓа, автентична и привлечна...

  :music: :music: Леле туго, сестрице, ја је видо мори, леле туго,
  Кажи туго чија је, ја си знајем лелеееее, моја није... :music: :music: ;( :inlove:
   
 9. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Најубав филм ми беше едно време. Многу беше атрактивен по тие програмите секоја недела го даава :) Прекрасни реплики имаше и многу добро глумат а оваа Зоне убавина и нејкиш :$
   
 10. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  665
  Леле филмот значи го имам гледано 100 пати. Едно време на памет ги знаев репликите. Сеа ми се подзаборавени. Баш синока сакав да го прегледам ама ми се спиеше. Ете сега и онака немам шо да праам. Ке си ја гледам Зоне :)
   
 11. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  ЗОНЕ МОРИ ТИ ЛИ СИ ??

  -Мислам дека филмов го имам гледано буквално 100 пати,и уште знам на памет што зборуваат во некои сцени.Супер,интересно филмче.
  Оne love тетка Дока <3
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмов. Интересен е. Добро ќе биде ако се снима и втор дел.
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
 15. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  -Тактички скроз погрешно! :lol:
  -УЗми си пуцке, Зоне!
  -Ти си моје куче у чакшире! -А ти моја побегуља! :inlove:
  -Зоне мори ти ли си?
  -Ти треба да си гледаш прилику спроти себ и пази на кој си черка. Један је чорбаџи Замфир...
  -Маме, тате! Којој е овој девојче? Из Ниш не е! И мн. други
  Филмчето ми е преубаво и си го гледам на јутјуб понекогаш.
  https://www.youtube.com/watch?v=na0rLnLlTDY
   
  На Saricko и ceca-1 им се допаѓа ова.
 16. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Вечерва на сител во 21:30h Зонето игра :) :)
   
 17. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Филмов ради моите дома го иам гледано безброј пати така да скоро сите реплики ги знам на памет :talk:
   
 18. elimonkey

  elimonkey Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2013
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  7
  филмов значи никад нема да го заборавам.Како мала многу сум го сакала и никад нема да ми бие досаден , најсмешен ми е Манулач:DDD
   
 19. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  мислам дека ДВД-то во дневна се расипа затоа што зоне беше постојано на replay.. :lol:
  кога беше „узми пуцки“,стопирав и ги терав дома да ми пукаат пуканки :rofl:
  кога мане во кафана ќе пукнеше со пушка,стопирав за да се дотерам :rofl:
   
 20. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски