1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зоофилија

Дискусија во 'Секс' започната од Gea, 13 јануари 2011.

  1. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Другар, гадно мешаш лончиња. Зоофилија нема допирна точка со хомосексуалност, од причина што уште 82 е официјално потврдено од страна на Светската Здравствена Организација дека не може клинички да се третира бидејќи не е измислена соодветна метода или медикамент кој би гарантирал сексуално преориентирање. Кажи ми, освен од NAMBLA која ја посочи горе, постои ли некој друг писмен извештај, и истиот да е утврден од страна на мнозинство експерти? Америка као Америка, они да можат и некрофилија и канибализам би легализирале за да не мора да прават нови парцели на гробишта, со цел да бидат у ќар. Али пази, нив тоа им иде во прилог, а таму голем дел од народот се шупелки ужасно подложни на манипулација. Од друга страна кај нас, по руралните средини не би ме чудело да има еден куп вака девијантни појави. И еве, рецимо си у право. Тогаш ајде објасни ми како прво, суштеството (кое нема свест и ментален склоп за расудување) а се обидуваш сексуално да општиш, како ти кореспондира? У краен случај ајде да идеме вака прсто, крзното да не ќе те напали? :^) Дај не ме
    јеби
    . Башка, реакцијата на животното во голем уддел ќе зависи од нагонот, додека кај човекот не. Токму затоа ни е дадена мерата како вредност, да може да ги контролираме нагоните измеѓу другото. Па дури и лишиме од одредени настрани поведенија. Меџу остало, што ќе и речеш на овцата пред да ја опчекориш? Мила уживај, првин ќе те боли ама после ќе ти стане јако?! Нема резон, конташ.. Немој да ми кажеш дека еден геј маж е на еднакво рамниште со зоофил или некрофил! Разликата е видна, и може ние до утре да дискутираме ако сакаш, и играме на карта помодарство, ама ,,општ'' конзенсус од страна на повеќето земји е дека зоофилијата треба да биде сместена во категоријата на психолошки болести, и фактите си стојат.
    Прашање бонус, имаш правено муабет со некој другар за овие свои потреби, и што конкретно ти имаат кажано? Подржаваат, спроведуваат во пракса или слабо?
    Онака ме интересира, чисто информативно. :)
     
    Последна измена: 14 јануари 2015
    На 702706 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    pederot netrebalo da go prima cel konj u sebe :P
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Доста му било и органот што го примил, ама ете дрчен г*з.:rofl:
     
    На anina, makedonkamak, ccca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    (facepalm):devil:
     
    На anina, tessie и Daleron им се допаѓа ова.
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Је*ига, после јавање нема каење. :D
     
    На Bender Rodriguez, anina, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  6. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    once you go black you never go back
     
  7. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Не е трол туку само објаснува апсурдна девијација низ омилената призма на луѓето кога сакаат да објаснат нешто што им одговара во моментот.

    Самото поставување на аргумент дека нешто е во ред бидејки е 2015 или 21-ви век по дефиниција не кажува ништо, а сепак многу луѓе пишуваат така кога сакаат да објаснат дека некое однесување е заостанато.

    "Колку време поминало од раѓањето на Исус не може да објасни дали некое однесување е точно или не."

    Пример. ако некој каже не е во ред брак помеѓу различни религии или хомосексуалнот, обично против аргумент е каде живееш, и 21-век е освести се. Така да во 22-ри век ќе биде сосем нормално Намбла да е насекаде и секој да има втора сопруга што е јастреб или жените да имаат еднороги елени во подрум, и сексуалните активности ќе почнуваат на 8 години и ќе бидеш најпопуларен во друштво ако кажуваш дека врски не постојат, љубов е илузија и бракот е за шупаци а раѓањето за клетите, дим да ме њама.

    ---

    Бидејки немав пишано одамна, еве ви неколку нови вистини според кој е најубаво да се раководите:

    - Не постои точно однесување, постои само однесување што работи или не (на индивидуална и опшествена база). Идеално за напредок на светот е кога и двете се совпаднуваат. Во моментот за жал тоа не се случува и владее индивудалниот успех.

    - Зошто владее индивудалниот успех? Мислам дека луѓето како вид не се еволвирани за успех кога е мирна средината. Наместо да се замараме за како до повеќе пари, технологија и напредок, ние се замараме за социјални права на маргинализирани групи, кои по дефиниција не би ни постоеле во тешки временски услуви, бидејки во главно сите овие групи се појавуваат поради вишок на време и луксуз (зоофилија, хомосексуалност, некрофилија, спонзори, спорт, итн.). Не викам дека се болести, само што дека во тешки времиња и војна не би дошле до израз, бидејки тие се девијации на луксуз.

    Спорт во војна? Не
    Спонзори и спонзоруши? Не
    Хомосексуалност? Не
    и така натаму...

    Памти, не викам дека се грешни тие или дека треба да бидат забранети, туку само дека самото замарање со геј бракови или не е израз на изгубеноста на светот.

    Стално ќе бидам тажен зошто неможе светот ем да биде мирен ем да има напредок, аххх... човек може да сонува :D
     
    На BoneMachine, crimson и ccca им се допаѓа ова.
  8. crazy.you

    crazy.you Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Луѓе, не го ставам во ист кош, не е ни приближно слично. Кажав работи кои според мене не се нормални, а ако на некој му пречат тоа е негова работа.
     
  9. crazy.you

    crazy.you Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Па нормално дека ќе биде повреден, што бара во таква фарма тоа и добил. Животните не се за таква намена на луѓето, а кога тие што се над нив ги повредуваат, тоа е нормално. Не знам зошто само од таа причина се затворила фармата, што очекувале тие......
     
    На crimson и makedonkamak им се допаѓа ова.
  10. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Ова е доволен доказ дека човечката глупост нема граница.
    Не знам каков треба да си и што човек да си ,да имаш желба да општиш со животно.
    Фуј бре...[​IMG]
     
    На kim.k, Annath, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
  11. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Темава ме потсети на еден клип што ги имам гледано. Како фоки имат присилен сексуален однос(силување) со пингвини. Според клипот ова однесување кај фоките не е нормално но се јавува од време на време кај некои фоки. Од четири случаи само еден пигвин не преживеал. Исто така страдале наизменично женски и машки пингвини.
    Некој погоре спомна силување, јас се запрашав дали пингвинот во тој момент си вика "ме силуваат морам да побегнам од тука" или едноставно си продолжува со животот како ништо да не било. Слободно погледнете

     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не бе жално е не е смешно. За грев пингвинчено.:(
     
    На BoneMachine, tessie и Edie.S им се допаѓа ова.
  15. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Иако сум јас жена со либерални ставови кога е во прашање сексот, но ова никако неможам да го сфатам, како може некој сексуално да се возбуди на животно?
    Иако морам да признам дека неколку пати сум била сексуално злоставувана од еден пекинезер на една моја пријателка, кој безмилосно се обидуваше да има однос со мојата нога. :)
    Ма да добра нога си е добра нога, ни овие четвороножниве неможат да одолеат на неа.
    Иако јас сеуште мислам дека тоа секс со животни се само митови и го има само во перверзите филмови.
    никако не ми влегува во глава како може да те задоволи животно Кога нивната техника е многу поразлична од она што и треба на една жена и трае многу кратко:
     
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    После клипов нема веќе да ги гледам фоките со исти очи:devil:
     
    На Bender Rodriguez, mimiiiii, BoneMachine и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_sexual_behaviour

    spored wikipedia zivotnite imaat seks ne samo za razmnozuvanje tuku i za dominacija,seks so dr vidovi zivotni,objekti,homoseksualnost(i maska i zenska),seks so mrtvi zivotni(necrophilia),jadenje na partnerot posle seks (Sexual cannibalism)

    kako so kazav luge 21 vek e
    i nikoj nemoze da mu zastane na pat na opstestveniot razvoj
    ako ja si dijagnosticiram potreba od seks so ovca, toa e megu mene i ovcata
    megu drugoto od amerika (osven genijalnosta zad nambla) mn mi se sviga besplatniot test za tatkovstvo posle poroduvanje (mislam zakonot e od meksiko) pri so ako se ustanovi deka drug e bioloski tatko, mazot moze da go raskine brakot bez nikakvi odgovornosti ili potrebi od sudovi/sovetuanja/advokati...isto kako nisto da ne se slucilo (pu pu nevazi brakot ako nekoj drug ti ja plodel zenata dodeka ti rabotis u komunalec za 400 den dnevnica)

    tolku mn mi se sviga ovoj zakon so mislam da go predlozam nekoj den koga ke primaat predlozi od vlada-ili preku clen24 od ustavotna RM,ili indirekno na opstinsko nivo-blah koj ke sobira potpisi za toa (samo so me mrzi da go proucam do kraj)
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  18. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    Да оставеше барем малку простор и точка помеѓу делот за секс со овца и тест за татковство...:devil::rofl:
     
    На Bender Rodriguez и ccca им се допаѓа ова.
  19. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    fucking multitasking
    go barav ustavot,pisuvav tekstot,gledav suits (serijata) i siminjav video za body language u isto vreme
    ako razgledas poveke moze ke najdes uste greski u tekstot :D

    ali seto toa e normalno deka e 21 vek i sekoj moze da si dijagnosticira bilo kakva devijantna potreba so na globalno nivo ke predizvika raspad na opstestvoto
     
  20. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    Се друго би било ситничарење.
    Оваа ме наведе на екстремни размислувања.:tmi: