1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. sweetyy.111

  sweetyy.111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Сакам да имам односи со дечко ми,ама многу се плашам од болката! Може ли некој да ми каже зошто боли толку и што да направиме со дешко ми за да биде поголемо уживањето а помалце да боли?:/
   
 2. I.R.E.N.A

  I.R.E.N.A Нов член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Зошто боли првиот пат???

  Ти сакаш без болка епа тоа го нема! А и не толку страшно ако знае дечко ти како да го направи тоа!
   
  На Smoke12 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Зошто боли првиот пат???

  Велиш ,,зошто боли толку?,, од кај знаеш колку боли? Некој го боли многу некој малку тоа зависи индивидуално, не се секирај за тоа. Не вреди да мислиш толку околу болката, доволно е на твојот дечко да му кажеш да биде нежен со тебе и се ќе биде во ред.
   
  На Selman му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Зошто боли првиот пат???

  Искрено, мене не ме болеше толку! А за тоа имаш многу статии за како да се ублажи болката, па имаш и на форумов.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Зошто боли првиот пат???

  Не можеш да знаеш дали и колку боли ако не си го направила тоа . Различно е за секоја девојка , тебе може ич нема да те боли . А и од дечкото многу зависи колку ќе те боли .
   
 6. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Зошто боли првиот пат???

  зошто боли? Имаш 18 години и не прашуваш зошто боли? Сериозна си? Мислам дека треба да бидеш информирена за првиот сексуален однос,за кинењето на хименот,за проширувањето на вагината, што всушност предизвикува болка,за крварењето кое се јавува после првиот секс и сл. Мислам дека не си подготвена да имаш секс,штом немаш одговор на прашањето ,,зошто боли?,,
  Информирај се подобро, прочитај некоја литература, научи нешто повеќе теоретски за сексуланите односи... запознај се што всушност се случува на тој прв сексуален однос и не очекувај дека нема да боли! Ќе боли но се исплака да се истарае таа болка! Ретки се девојките кои можат да се пофалат дека не почувствувале болка при првиот сексуален однос!
   
  На Emaa Ema, Korija и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 7. sweetyy.111

  sweetyy.111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Зошто боли првиот пат???

   
 8. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  Зошто боли првиот пат???

  биди опустена немојте одма играјте си прво опустисе највеке асто мозес не мисли на нисто и ке летас позз и се најдобро
   
  На Emaa Ema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Зошто боли првиот пат???

  Незнам зошто боли
  ама мислев дека ќе умрам првиот пат :|
   
  На Emaa Ema му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  Зошто боли првиот пат???

  Јас еееееептен мала болка осетив, можеби е тоа затоа што целосно бев опуштена и воопшто не размислував дали ќе боли, па што, па како.. Баш среќа сум имала :P :D
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Зошто боли првиот пат???

  Јас па, не ни осетив болка. Остај шо не осетив болка, ништо не осетив.... ама многу крв ми течеше... тоа ти е, кај секого различно
   
 12. emmina

  emmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Зошто боли првиот пат???

  јас драги мои имам голем проблем со мојот прв сексуален.толку многу сакам да имам но кога ке ја почуствувам болката и тука ја пркинувам играта.што да сторам за помала болка.но најчудно ми е што хименот е скинат но мене и понакаму ме боли.... help :sweat:
   
  На bunnie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sungerce

  sungerce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Зошто боли првиот пат???

  Само треба да се отпуштиш и да не мислиш на тоа.Задоволството кое те чека после тоа е толку многу убаво што кога ке го осетиш ке ја заборавиш болката и ке сакаш пак и пак и пак :D ...
   
 14. bubuu

  bubuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  кај секого е различно точно..јас пример немав никакви проблеми ниту крв во изобилство ниту болка некоја огромна али затоа прекарсно чуство аууу :D :P треба да се опушттите , и никако да го закажувате сексот или да го правите за да му угодите на партнерот..кога вас ви се прави тогаш и тогаш ке биде најубаво :) опуштете се и уживајте не знаете што пропуптате ако не го сторите тоа :)
   
 15. bojanav

  bojanav Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  јас не мислев дали ќе боли.... воопшто како да немав време да мислам на тоа :) и не ме болеше воопшто и првиот...вториот и третиот пат не осетив ништо убаво... ми беше онака, интересно и се прашував како луѓето кажуваат дека е тоа толку прекрасно чувство што не треба да се пропушта. Сега знам и не можам да престанам :D Понекогаш дечко ми ме вика "ненаситно створење" :D али како и да е него му одговара :D :D :D :D :hai:
   
 16. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Не те кани на чоколадна торта ами ти го делнуе хименот-затоа боли! .... :!: ЕУРЕКА!!!! :clap:
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ansi311

  ansi311 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  boli samo 5 sekundi i se izdrzuva :) ne strasno voopsto :)
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Зошто кога ќе удриме тече крв?
   
 19. icy

  icy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Jas seuste se cudam kako e mozno pri prviot seksusalen cin da ne potece krv?? A zgora na toa pa i nikakva bolka ne pocuvstvuvav, se bese normalno :)
   
 20. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Уфф се измачувам со ова прашање одамна..

  Мене дечки ми е многу страв искрено.Сеуште не се осудувам да го направам тоа :$