1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

  1. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ако ти е страв, нема потреба да брзаш, кога ќе ја сретнеш вистинската личност самата ќе почувствуваш дали си спремна.Не ја сфаќај невиноста како маана и како товар од кој треба да се ослободиш.
    Болката е различна и индивидуална, може и само многу малку да те боли.
     
  2. praska00

    praska00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    jas go napraviv toa bolese malce sve najnormalno ama ne mi e jasno drugiot den zaso tolku mn me boli stomak????da ne znae nekoj
     
  3. praska00

    praska00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    jas go napraviv toa bolese malce sve najnormalno ama ne mi e jasno drugiot den zaso tolku mn me boli stomak????da ne znae nekoj dali e toa normalno ili???
     
  4. viktorija87bt

    viktorija87bt Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво. сакам да ве прашам и да ми помогнете. после година дена врска со дечкото се оклучивме да имем односи. Но кога пробавме пенисот не сакаше да влезе во во вагината, затоа што хименот е многу мал. пробавме еднаш и толку. навистина не знам што да правам, пробавме и не сакаше да влезе. дали е до него и он од што не знае или е до мене?
     
    На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CecaRazfan

    CecaRazfan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    хехехех епа нема одговор на тоа зошто боли ама ако си запалена повеке нема толку да осекаш
     
  6. danielam7

    danielam7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    viktorija87bt najverojatno treba da se obidete uste ednas pri toa treba na decko ti da mu e 'koska',
    a ti samata treba da go fanes so raka i da mu ja pokazis portata kade treba da vleze :D t.e samata da ja kontroliras situacijata. ako ne bide taa poza probaj ti vrz nego i pak samata so rakata da go namestis i samata da sednes na nego. ova mora da bide. pozzz
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    :clap: :clap: :clap:
    Ако не биде ни така, оди на бајачка тогаш
     
    На АнаМарија му/ѝ се допаѓа ова.
  8. argentina

    argentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    ако си испозанесен нема ни да се сетиш како се случило
     
  9. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    а кој вели дека мора да боли!?
    не мора
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не мора да значи дека болката е толку силна. Индивидуално е, кај секој е различно. Еве јас ќе кажам за мојот случај. Ме болеше, но сепак не беше толку неиздржлива болката, бев толку занесена што не ни осетив кога се случи. Не беше ништо страшно. Секако важно е ти да го сакаш тоа навистина, да бидеш запалена, и во тој случај првиот секс нема да ти биде толку болен. Најважно од се е да бидеш опуштена и да не мислиш на тоа дека ќе те боли.
     
  11. Marijana5

    Marijana5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Здраво,нова сум на сајтов и ќе ве молам одговорете.Имам 16 ипол години и одам два месеци со дечко ми,многу го сакам и не знам дали да му дадам.Што мислете вие?
     
  12. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Па добредојде на форумот :)

    Никој неможе на тоа да ти даде одговор... Според мене, има неколку работи кој треба ситуацијата да ги исполнува..

    1. Да си спремна на последиците. Овде спага - што ако останеш бремена, што ако добиеш некоја инфекција - дали ке ја имаш поддршката на родителите околу некои вакби прашања. Сексот носи многу обрвски :)
    Потоа - сигурно си завршила 2ра средно.. што ако во септември раскинете, кога си 3та, си фатиш нов и те праша дали си невина.. како ке се чуствуваш кога ке треба да кажеш, не не сум невина.. и на тоа малку размисли :)
    2. Дали тој тоа го заслужува. Види си прво, дали тој тебе ти одговара, дали со него се чуствуваш специјално и сето тоа, на овие години за 2 месеци тешко се проценува ова.. Но вака - дали е потенцијален кандидат да биде оној правиот - ако пример имаше 25 години дали би го зела баш тој за маж.. Ова не треба да значи дека ке останете вечно заедно, но барем малку дали има смисла врската, да не е ептен осудена на пропаст...
    3. Дали си спремна на сето тоа ти како индивидуа - не се варкај, убаво си разгледај :)

    Јас мислам да почекаш некое време, па има време за се, се е пред тебе не се брзај толку :)
     
    На makeupchair му/ѝ се допаѓа ова.
  13. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Затоа што така требит :) Се зезам ова му доаѓа нешто како прашање од детенце некое А зашто врне
    Сигурна сум дека доколку погледнете и една слика од анатомија на женските полови органи ке ви стане јасно зашто „ боли“ првиот пат
     
    На a.c.k.a му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Dani16

    Dani16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите :D Јас прв пат пишувам и би сакала да слушнам некој совет од вас. Вака, во врска сум 1 година и 5 месеци имам 22 години, го сакам дечко ми најмногу и тој исто така... често пати разговараме за оваа тема. Тој сака да има со мене, но некако мене ми е премногу страв, страв од тоа како ке биде, дали ке ме боли, дека ми е прв пат и нзззз у фрка сум а премногу го сакам :( :( ... и нз како да го надминам стравот пишете што мислите :hai: :hai:
     
  15. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Имаш 22год па доволно си возрасна за таков чекор! Ако навистина го сакаш слободно предај се па и да боли малку тоа сепак е слатка болка :) Ќе му објасниш дека ти е прв пат и тој сигурно ке внимава како го прави тоа. Од искуство ти кажувам ке те заболи малку мене подоцна и ме печеше малку но тоа е се до 2-3 пат, а потоа лелееее убавини ;)
     
  16. Dani16

    Dani16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Фала срцка на советов, леле постојано мислам што да правам ама ај некако ке го победам стравот :):D
     
  17. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    хмм .. знаеме дека боли првиот пат нели .. но сакам да прашам после кој пат вие веќе не чувствувавте болка..? значи после кој пат ви беше задоволство а не болка.. ? фала однапред
     
  18. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    секој пат на почеток боли а потоа се навикнуваш ... иначе задоволството само си доаѓа, без разлика на болката сигурно нема да те боли кузнај колку секој пат поззз
     
  19. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
  20. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Па не боли тоа само првиот пат, и подолго време ако си немала односи наредниот пат можно е да те боли ама не е тоа којзнае што