Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.813
  Пол:
  Женски
  Ако ти е страв, нема потреба да брзаш, кога ќе ја сретнеш вистинската личност самата ќе почувствуваш дали си спремна.Не ја сфаќај невиноста како маана и како товар од кој треба да се ослободиш.
  Болката е различна и индивидуална, може и само многу малку да те боли.
   
 2. praska00

  praska00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  jas go napraviv toa bolese malce sve najnormalno ama ne mi e jasno drugiot den zaso tolku mn me boli stomak????da ne znae nekoj
   
 3. praska00

  praska00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  jas go napraviv toa bolese malce sve najnormalno ama ne mi e jasno drugiot den zaso tolku mn me boli stomak????da ne znae nekoj dali e toa normalno ili???
   
 4. viktorija87bt

  viktorija87bt Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво. сакам да ве прашам и да ми помогнете. после година дена врска со дечкото се оклучивме да имем односи. Но кога пробавме пенисот не сакаше да влезе во во вагината, затоа што хименот е многу мал. пробавме еднаш и толку. навистина не знам што да правам, пробавме и не сакаше да влезе. дали е до него и он од што не знае или е до мене?
   
  На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CecaRazfan

  CecaRazfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  хехехех епа нема одговор на тоа зошто боли ама ако си запалена повеке нема толку да осекаш
   
 6. danielam7

  danielam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  viktorija87bt najverojatno treba da se obidete uste ednas pri toa treba na decko ti da mu e 'koska',
  a ti samata treba da go fanes so raka i da mu ja pokazis portata kade treba da vleze :D t.e samata da ja kontroliras situacijata. ako ne bide taa poza probaj ti vrz nego i pak samata so rakata da go namestis i samata da sednes na nego. ova mora da bide. pozzz
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.137
  :clap: :clap: :clap:
  Ако не биде ни така, оди на бајачка тогаш
   
  На АнаМарија му/ѝ се допаѓа ова.
 8. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  ако си испозанесен нема ни да се сетиш како се случило
   
 9. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  35
  а кој вели дека мора да боли!?
  не мора
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Не мора да значи дека болката е толку силна. Индивидуално е, кај секој е различно. Еве јас ќе кажам за мојот случај. Ме болеше, но сепак не беше толку неиздржлива болката, бев толку занесена што не ни осетив кога се случи. Не беше ништо страшно. Секако важно е ти да го сакаш тоа навистина, да бидеш запалена, и во тој случај првиот секс нема да ти биде толку болен. Најважно од се е да бидеш опуштена и да не мислиш на тоа дека ќе те боли.
   
 11. Marijana5

  Marijana5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Здраво,нова сум на сајтов и ќе ве молам одговорете.Имам 16 ипол години и одам два месеци со дечко ми,многу го сакам и не знам дали да му дадам.Што мислете вие?
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  Па добредојде на форумот :)

  Никој неможе на тоа да ти даде одговор... Според мене, има неколку работи кој треба ситуацијата да ги исполнува..

  1. Да си спремна на последиците. Овде спага - што ако останеш бремена, што ако добиеш некоја инфекција - дали ке ја имаш поддршката на родителите околу некои вакби прашања. Сексот носи многу обрвски :)
  Потоа - сигурно си завршила 2ра средно.. што ако во септември раскинете, кога си 3та, си фатиш нов и те праша дали си невина.. како ке се чуствуваш кога ке треба да кажеш, не не сум невина.. и на тоа малку размисли :)
  2. Дали тој тоа го заслужува. Види си прво, дали тој тебе ти одговара, дали со него се чуствуваш специјално и сето тоа, на овие години за 2 месеци тешко се проценува ова.. Но вака - дали е потенцијален кандидат да биде оној правиот - ако пример имаше 25 години дали би го зела баш тој за маж.. Ова не треба да значи дека ке останете вечно заедно, но барем малку дали има смисла врската, да не е ептен осудена на пропаст...
  3. Дали си спремна на сето тоа ти како индивидуа - не се варкај, убаво си разгледај :)

  Јас мислам да почекаш некое време, па има време за се, се е пред тебе не се брзај толку :)
   
  На makeupchair му/ѝ се допаѓа ова.
 13. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  27
  Затоа што така требит :) Се зезам ова му доаѓа нешто како прашање од детенце некое А зашто врне
  Сигурна сум дека доколку погледнете и една слика од анатомија на женските полови органи ке ви стане јасно зашто „ боли“ првиот пат
   
  На a.c.k.a му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dani16

  Dani16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Здраво на сите :D Јас прв пат пишувам и би сакала да слушнам некој совет од вас. Вака, во врска сум 1 година и 5 месеци имам 22 години, го сакам дечко ми најмногу и тој исто така... често пати разговараме за оваа тема. Тој сака да има со мене, но некако мене ми е премногу страв, страв од тоа како ке биде, дали ке ме боли, дека ми е прв пат и нзззз у фрка сум а премногу го сакам :( :( ... и нз како да го надминам стравот пишете што мислите :hai: :hai:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  475
  Имаш 22год па доволно си возрасна за таков чекор! Ако навистина го сакаш слободно предај се па и да боли малку тоа сепак е слатка болка :) Ќе му објасниш дека ти е прв пат и тој сигурно ке внимава како го прави тоа. Од искуство ти кажувам ке те заболи малку мене подоцна и ме печеше малку но тоа е се до 2-3 пат, а потоа лелееее убавини ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dani16

  Dani16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Фала срцка на советов, леле постојано мислам што да правам ама ај некако ке го победам стравот :):D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  хмм .. знаеме дека боли првиот пат нели .. но сакам да прашам после кој пат вие веќе не чувствувавте болка..? значи после кој пат ви беше задоволство а не болка.. ? фала однапред
   
 18. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  секој пат на почеток боли а потоа се навикнуваш ... иначе задоволството само си доаѓа, без разлика на болката сигурно нема да те боли кузнај колку секој пат поззз
   
 19. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
 20. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Па не боли тоа само првиот пат, и подолго време ако си немала односи наредниот пат можно е да те боли ама не е тоа којзнае што