1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

  1. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Е па сега зрно песок во око да ти влезе цел ден ке те чеша окото а не па толкав к** во п****та . Мене така пред првио секс една другарка ме излажа дека не боли, ама намерно така направила оти ме знае каква сум. Ако ми кажеше дека ја болело невина ке останев до гроба.
    А бе боли ама се издржува таа болка не е страшно. Мене до 4 пат ме болеше. И сега ако сум апстинирала подолго време ме боли на почетокот.

    Девојки ич да не се замарате за болката. Поважно е тоа дали сте спремни за првиот секс, со кого тоа го правите, дали сте сигурни, заштита од бременост и слично. И да боли вреди после кога ке почнете да уживате во сексот ке ви биде смешно колку сте се замарале за болката.
     
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Зошто боли бе? :D
    Мускул да се прободе со нож, се шири, боли и крвари. Малку мутава споредба ама и вагиналниот отвор е мускул (алелуја), нормално дека ке боли при првите неколку ширења. Потребна е голема опуштеност за болката да се намали. Искрено, повеќе „боли“ стравот отколку самиот чин.
    Не дека и самиот чин не боли, но кај секого е индивидуално (уште еднаш алелуја), мене прилично ме болеше па моравме да застанеме на пола. Ама...се трпи. :lol:
     
  3. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    тоа е слатка болка
     
  4. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    сосема нормално е да боли....не е раширен мускулот доволно
     
  5. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Ајде па големата болка
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Оти имаме химен кој треба да се уништи :lol: ,а и до него стигнуваат нервни клетки .
    Оти не сме опуштени ,нели дотогаш го немаме примено ,да простите :lol: ,па ќе се стегаш ,па како ќе биди ,па сите Американ Пај ни се мотаат низ глава...
     
  7. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    па не боли којзнае колку многу
     
  8. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Исто и јас :/ :/
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Mене ептен,поарно да ми ја искорнеше матката сосе јајници упм :sweat:
     
  10. zoi-zoi

    zoi-zoi Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки! Нова сум на форумов и за можни грешки и залутување низ темите простувајте . Можеби нетребаше да почнам во оваа тема затоа што гледам дека оддамна немате пишувано овде, но ајде си велам да пробам и да го споделам првото сексуално искуство со вас.
     
  11. zoi-zoi

    zoi-zoi Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    ЈАс со првиот сексуален однос немав никакви проблеми, можеби затоа што се подготвував цели неверојатни две ипол години откако почнавме да се забавуваме со дечко ми. Секоја чест и нему за трпението :) . Немав речиси никакви болки при односот и не потече ниту една капка крв.

    Затоа девојки првиот однос незначи дека кај секој може да биде болен. И во секој случај вреди да се проба, нема да зажалите!
     
  12. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Мене лично ич не ме болеше и ич не ми протече крв! Крв ми протече дури после 4ри недели. Неможам да кажам зошто боли, ама па ме интересира зошто мене не ме болеше ама ИЧ ?? :?: :lol:
     
  13. zoi-zoi

    zoi-zoi Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Тебе по 4 недели ти потекло крв, а мене ич. Ама во секој случај не се плашам заради тоа.
     
  14. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    ^
    Ни мене не ме болеше воопшто,а не ми течеше ни крв....
    Гинекологот (тогашен) ми извади теорија дека тоа е поврзано со мојата балетска активност и затоа не ме болело :D
    Како и да е, одамна беше....
     
  15. zoi-zoi

    zoi-zoi Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Девојки гледате дека можете да поминете и безболно!
     
  16. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Техника: Женското над машкото, таа нека контролира се. ;) :lol:
     
  17. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    мене мн ме болеше и мн крв ми потече
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Мене пак мноогу ме болеше и псоле имав и многу крв,ама тоа е тоа , кај секого е различно
     
  19. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Добро во теорија а лошо во пракса :lol:
    Да не речам, од лично искуство. Поготово ако многу боли, никогаш нема да се скинеш :lol: (буквално сама треба да се скинеш во ситуацијава)
    Мене додека тој не „ме скина“, јас одозгора ништо не направив. А контрола секако ќе има, ако си со човек што има разбирање.
    И да, болеше, ама самото кинење на хименот не толку колку што ме болеше додека стигна до тоа, и крварев 4 дена.
     
  20. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Можеби ќе ви биде чудно но јас како воопшто и да сум немала прв сексуален однос затоа што во текот на истата не осетив ни најмала болкава воопшто не ни чуствував дека тоа го правам по прв пат ;) .Мојот дечко не ни знаеше дека ми е прв пат,после тоа јас му кажав тој се зачуди дури не ми ни поверува..Значи кај секој е индивидуално,не значи дека ако другаркати ти кажува леле мн боли и сл дека и кај тебе ќе биде така :hai: