Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  Е па сега зрно песок во око да ти влезе цел ден ке те чеша окото а не па толкав к** во п****та . Мене така пред првио секс една другарка ме излажа дека не боли, ама намерно така направила оти ме знае каква сум. Ако ми кажеше дека ја болело невина ке останев до гроба.
  А бе боли ама се издржува таа болка не е страшно. Мене до 4 пат ме болеше. И сега ако сум апстинирала подолго време ме боли на почетокот.

  Девојки ич да не се замарате за болката. Поважно е тоа дали сте спремни за првиот секс, со кого тоа го правите, дали сте сигурни, заштита од бременост и слично. И да боли вреди после кога ке почнете да уживате во сексот ке ви биде смешно колку сте се замарале за болката.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  15.573
  Пол:
  Женски
  Зошто боли бе? :D
  Мускул да се прободе со нож, се шири, боли и крвари. Малку мутава споредба ама и вагиналниот отвор е мускул (алелуја), нормално дека ке боли при првите неколку ширења. Потребна е голема опуштеност за болката да се намали. Искрено, повеќе „боли“ стравот отколку самиот чин.
  Не дека и самиот чин не боли, но кај секого е индивидуално (уште еднаш алелуја), мене прилично ме болеше па моравме да застанеме на пола. Ама...се трпи. :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  тоа е слатка болка
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  121
  сосема нормално е да боли....не е раширен мускулот доволно
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  122
  Ајде па големата болка
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Оти имаме химен кој треба да се уништи :lol: ,а и до него стигнуваат нервни клетки .
  Оти не сме опуштени ,нели дотогаш го немаме примено ,да простите :lol: ,па ќе се стегаш ,па како ќе биди ,па сите Американ Пај ни се мотаат низ глава...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  па не боли којзнае колку многу
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  333
  Исто и јас :/ :/
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Mене ептен,поарно да ми ја искорнеше матката сосе јајници упм :sweat:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zoi-zoi

  zoi-zoi Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки! Нова сум на форумов и за можни грешки и залутување низ темите простувајте . Можеби нетребаше да почнам во оваа тема затоа што гледам дека оддамна немате пишувано овде, но ајде си велам да пробам и да го споделам првото сексуално искуство со вас.
   
 11. zoi-zoi

  zoi-zoi Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  ЈАс со првиот сексуален однос немав никакви проблеми, можеби затоа што се подготвував цели неверојатни две ипол години откако почнавме да се забавуваме со дечко ми. Секоја чест и нему за трпението :) . Немав речиси никакви болки при односот и не потече ниту една капка крв.

  Затоа девојки првиот однос незначи дека кај секој може да биде болен. И во секој случај вреди да се проба, нема да зажалите!
   
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.067
  Пол:
  Женски
  Мене лично ич не ме болеше и ич не ми протече крв! Крв ми протече дури после 4ри недели. Неможам да кажам зошто боли, ама па ме интересира зошто мене не ме болеше ама ИЧ ?? :?: :lol:
   
 13. zoi-zoi

  zoi-zoi Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Тебе по 4 недели ти потекло крв, а мене ич. Ама во секој случај не се плашам заради тоа.
   
 14. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  533
  ^
  Ни мене не ме болеше воопшто,а не ми течеше ни крв....
  Гинекологот (тогашен) ми извади теорија дека тоа е поврзано со мојата балетска активност и затоа не ме болело :D
  Како и да е, одамна беше....
   
 15. zoi-zoi

  zoi-zoi Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Девојки гледате дека можете да поминете и безболно!
   
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.067
  Пол:
  Женски
  Техника: Женското над машкото, таа нека контролира се. ;) :lol:
   
 17. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  мене мн ме болеше и мн крв ми потече
   
 18. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.578
  Пол:
  Женски
  Мене пак мноогу ме болеше и псоле имав и многу крв,ама тоа е тоа , кај секого е различно
   
 19. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  3.653
  Добро во теорија а лошо во пракса :lol:
  Да не речам, од лично искуство. Поготово ако многу боли, никогаш нема да се скинеш :lol: (буквално сама треба да се скинеш во ситуацијава)
  Мене додека тој не „ме скина“, јас одозгора ништо не направив. А контрола секако ќе има, ако си со човек што има разбирање.
  И да, болеше, ама самото кинење на хименот не толку колку што ме болеше додека стигна до тоа, и крварев 4 дена.
   
 20. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Можеби ќе ви биде чудно но јас како воопшто и да сум немала прв сексуален однос затоа што во текот на истата не осетив ни најмала болкава воопшто не ни чуствував дека тоа го правам по прв пат ;) .Мојот дечко не ни знаеше дека ми е прв пат,после тоа јас му кажав тој се зачуди дури не ми ни поверува..Значи кај секој е индивидуално,не значи дека ако другаркати ти кажува леле мн боли и сл дека и кај тебе ќе биде така :hai: