1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

  1. tamara.jordanovska13

    tamara.jordanovska13 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    zoso se rascepuvas.normalno
    [mod-kirilica:1funveok][/mod-kirilica:1funveok]
     
  2. caircanec

    caircanec Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    na site mu boli ne samo na tebe,, toa e normalno slatka bolka,,
    ako tolku mnogu se sakate i ako ljubovta vie vistinska ljubov daj mu na covekot nema da se kaes ke imas malku bolki no ke ti bide blago ke uzivas
     
  3. guldzana

    guldzana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    579
    Пол:
    Женски
    pa deka bolii da i mene krv mi istece okolu dve nedeli i pri sekoj seks pak i bolese i krv tecese ama dobro posle se isplati zosto posle bese super ama boli ama sekoja devojka razlicno
    :rofl: :P :rofl:
     
  4. mv123

    mv123 Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zoshto do prviot pat si nevina xD :)
     
  5. blabla1

    blabla1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    ako tolku mnogu se sakate i ako ljubovta vie vistinska ljubov daj mu na covekot nema da se kaes ke imas malku bolki no ke ti bide blago ke uzivas[/quote]

    a НА 22 години, да не разговарате многу многу, туку да правите :) боже сачувај да не сакаш невина да рикнеш/.
     
  6. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    како да ја ублажам бокката?
     
  7. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Може нема ни да ја имаш, т.е нема да е толку страшна, кај мене не беше.
    Кај секого е различно. Биди опуштена, имајте подолга предигра, може да користите и кондом со лубрикант :)
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    биди само опуштена а и да почувствуваш болка не е неподнослива.мене ме болеше цело тело како знаеш кога трчаш и те болат сите мускули ,но тоа беше наредниот ден:D .
    а боли зашто се кине хименот,а на некои од самиот страв и паника уште толку ги боли.се разбира важно е и партнерот да биде нежен кон девојката.
    а јас толку страв имав од првиот пат ,и кога бидна ваква бев :o реков па не боли воопшто.
     
  9. SoN4oGlEtKa

    SoN4oGlEtKa Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Prviot pat kje te boli poosle toa kje uzhivash jas mislam deka mrev od bolka prviot pat uff :
     
  10. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Не боли. Мене не ме болеше. Ништо не осетив. :D
     
  11. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Ако ви биде ова утеха некоја
    по ситните слабички девојчиња се тесни и нив највише има шанси да ги боли и да им тече крв
    додека оние што имаат и колкови и се по крупни болката е минимална речиси само пецка
    и неможе да се спореди со болка пример од вадење заб или земање крв од вена,таа минимална болка е специфична уникатна на свој начин.
     
  12. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    мене ме болеше многу и ми течеше крв целиот нареден ден по малце.. бидејќи бевме на одмор не се бањав од болка :) но секој химен е различен и од тоа зависи и болката што ја има една девојка или ја нема :)
     
  13. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    А ова од искуство го кажуваш или ...? :^) |(
     
  14. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Абе каква слатка болка не зезајте :D Јас првиот пат ми се чини ке умрев ,сеуште ништо во животот не ме болело како тоа , а крв скоро и да не потече , ме болеше и првиот пат и наредните 20 пати можеби ! Мислам сериозно полошо нешто од првиот евентуално вториот пат не сум почувствувала ,дотолку ме болеше првиот пат што за вториот бев смртно преплашена . Дека после се исплати да ама додека да се дојде до тоа после какви маки видов :)
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Мене првиот пат ич не ме болеше. Дури ни крв не ми потече. Маж ми (тогаш дечко) знаеше како да ме опушти. А многу ми беше страв да не ме боли.
     
  16. natalija233

    natalija233 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали боли при првиот сексуален однос ?

    Сакам да имам секс но се плашам дали многу ќе боли првиот пат!
     
  17. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Дали боли при првиот сексуален однос ?

    Zavisi od organizam do organizam.
    Mene ne me bolese voopsto no nekolku pati probuvavme dodeka uspeavme sto znaci zavisi od himenot :D
    Najvazno e da si opustena i da ne se plasis, mozebi i ke te boli ama posle ke uzivas :D :$
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Хахаха зависи, кај секого е различно. Некој осетил болка некој не. Важно е да бидеш многу отпуштена и да се препуштиш на страстите што се вика.
     
  19. marc

    marc Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Не ми е прв пат, пред 5 месеци изгубив невиност, ама сеуште ненормално ме боли. Прв пат ко направив, имав нецел еден месец редовни односи и имав болка, но не многу често. Сега 5 месеци поминаа од кога последно имав секс. Денес пробавме да имаме секс, со другиот партнер, но не можам ме боли неверојатно, немам крварење, но ме боли и не може да пенетрира. 6 часа пробувавме не можеше ужасно е. Што е проблемот, дали е нормално? Дали имам проблем некој?
     
  20. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    да не не се влажниш доволно ? можно е да е вагината сува па да ствара иритација и болка , или пак ако машкоста негова е прилично поголема и од тоа може да е .Или си стегната многу , пробај опушти се , сменета пози види тебе како ти е најбезболно