Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. tamara.jordanovska13

  tamara.jordanovska13 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  zoso se rascepuvas.normalno
  [mod-kirilica:1funveok][/mod-kirilica:1funveok]
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. caircanec

  caircanec Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  na site mu boli ne samo na tebe,, toa e normalno slatka bolka,,
  ako tolku mnogu se sakate i ako ljubovta vie vistinska ljubov daj mu na covekot nema da se kaes ke imas malku bolki no ke ti bide blago ke uzivas
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. guldzana

  guldzana Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Женски
  pa deka bolii da i mene krv mi istece okolu dve nedeli i pri sekoj seks pak i bolese i krv tecese ama dobro posle se isplati zosto posle bese super ama boli ama sekoja devojka razlicno
  :rofl: :P :rofl:
   
 4. mv123

  mv123 Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zoshto do prviot pat si nevina xD :)
   
 5. blabla1

  blabla1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  ako tolku mnogu se sakate i ako ljubovta vie vistinska ljubov daj mu na covekot nema da se kaes ke imas malku bolki no ke ti bide blago ke uzivas[/quote]

  a НА 22 години, да не разговарате многу многу, туку да правите :) боже сачувај да не сакаш невина да рикнеш/.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana996

  ana996 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  како да ја ублажам бокката?
   
 7. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  Може нема ни да ја имаш, т.е нема да е толку страшна, кај мене не беше.
  Кај секого е различно. Биди опуштена, имајте подолга предигра, може да користите и кондом со лубрикант :)
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.355
  Пол:
  Женски
  биди само опуштена а и да почувствуваш болка не е неподнослива.мене ме болеше цело тело како знаеш кога трчаш и те болат сите мускули ,но тоа беше наредниот ден:D .
  а боли зашто се кине хименот,а на некои од самиот страв и паника уште толку ги боли.се разбира важно е и партнерот да биде нежен кон девојката.
  а јас толку страв имав од првиот пат ,и кога бидна ваква бев :o реков па не боли воопшто.
   
 9. SoN4oGlEtKa

  SoN4oGlEtKa Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Prviot pat kje te boli poosle toa kje uzhivash jas mislam deka mrev od bolka prviot pat uff :
   
 10. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.739
  Пол:
  Женски
  Не боли. Мене не ме болеше. Ништо не осетив. :D
   
 11. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Ако ви биде ова утеха некоја
  по ситните слабички девојчиња се тесни и нив највише има шанси да ги боли и да им тече крв
  додека оние што имаат и колкови и се по крупни болката е минимална речиси само пецка
  и неможе да се спореди со болка пример од вадење заб или земање крв од вена,таа минимална болка е специфична уникатна на свој начин.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  12.270
  мене ме болеше многу и ми течеше крв целиот нареден ден по малце.. бидејќи бевме на одмор не се бањав од болка :) но секој химен е различен и од тоа зависи и болката што ја има една девојка или ја нема :)
   
 13. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  А ова од искуство го кажуваш или ...? :^) |(
   
 14. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Абе каква слатка болка не зезајте :D Јас првиот пат ми се чини ке умрев ,сеуште ништо во животот не ме болело како тоа , а крв скоро и да не потече , ме болеше и првиот пат и наредните 20 пати можеби ! Мислам сериозно полошо нешто од првиот евентуално вториот пат не сум почувствувала ,дотолку ме болеше првиот пат што за вториот бев смртно преплашена . Дека после се исплати да ама додека да се дојде до тоа после какви маки видов :)
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.157
  Пол:
  Женски
  Мене првиот пат ич не ме болеше. Дури ни крв не ми потече. Маж ми (тогаш дечко) знаеше како да ме опушти. А многу ми беше страв да не ме боли.
   
 16. natalija233

  natalija233 Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Дали боли при првиот сексуален однос ?

  Сакам да имам секс но се плашам дали многу ќе боли првиот пат!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Дали боли при првиот сексуален однос ?

  Zavisi od organizam do organizam.
  Mene ne me bolese voopsto no nekolku pati probuvavme dodeka uspeavme sto znaci zavisi od himenot :D
  Najvazno e da si opustena i da ne se plasis, mozebi i ke te boli ama posle ke uzivas :D :$
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.995
  Допаѓања:
  97.923
  Пол:
  Женски
  Хахаха зависи, кај секого е различно. Некој осетил болка некој не. Важно е да бидеш многу отпуштена и да се препуштиш на страстите што се вика.
   
 19. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Не ми е прв пат, пред 5 месеци изгубив невиност, ама сеуште ненормално ме боли. Прв пат ко направив, имав нецел еден месец редовни односи и имав болка, но не многу често. Сега 5 месеци поминаа од кога последно имав секс. Денес пробавме да имаме секс, со другиот партнер, но не можам ме боли неверојатно, немам крварење, но ме боли и не може да пенетрира. 6 часа пробувавме не можеше ужасно е. Што е проблемот, дали е нормално? Дали имам проблем некој?
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.578
  Пол:
  Женски
  да не не се влажниш доволно ? можно е да е вагината сува па да ствара иритација и болка , или пак ако машкоста негова е прилично поголема и од тоа може да е .Или си стегната многу , пробај опушти се , сменета пози види тебе како ти е најбезболно