Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  сите можни пози ги пробавме, ќе го стави до некаде, ќе влезе и потоа не можа да продолжи се лизга и не можеме да имаме односи, а при пенетрација ужасно боли. ми е страв да не имам некој проблем или сепак е поради тоа што не ми е доволно проширена вагината? и на тој првиот што беше машкоста му беше прилично мала, на овој пак многу голема.
   
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Женски
  нема лубрикација , не е ништо страшно тоа воопшто , земете лубрикант на водена база (да не се оштети кондомот ) и многу полесно ќе оди , ете додека и ти се навикнеш на големината можно е оптрво да има проблем , мој совет ти е да пробате ти врз него , на тој начин ја контролираш и количината и брзината на пенетрацијата
   
 3. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  и тоа пробавме, без резултат :(
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Женски
  да не не си опуштена доволно ? или евентуално ко моја другарка што имаше пречуствителна вагина , со прст допир и создаваше болка , она појде да на лекар а понатаму што се случи незнам , најубаво ако не на гинеколог кажи го проблемот сигурно ќе има некое решение
   
 5. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Xaxaxax ме изнасмеа, на едниот многу мал на другиот многу голем барај златна средина :lol: :lol: :lol:
   
  На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
 6. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Исто така имам една другарка која одеше 5 години со дечкото редовен секс и сите тие работи. Се скараа и една година беше сама, додека фати нов дечко. Првиот пат со него ненормално ја болело бидејќи имала пауза пред тоа но потоа се и било ок така да не се секирај.
  Што се однесува на мене и јас имам ептеееен голем страв од прв однос, одам со дечкото секаде шетаме (со преспивање сакам да кажам :lol: ) и никако да се решам. Имаме пробувано безброј пати кои секогаш завршуваат со плачки од моја страна. Сега за први мај си планирам јас по мое.... прашањето ми беше зошто и кога сум опуштена и навлажнета, и неколку пати ми има пикнато 2 цели прсти во вагината и не осеќам болка, ама ако го подпикни малку макар и 1 цм одма ме боли мислам нема да влези никогаш?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Можеби му е премногу дебел..... само на тоа ми текнува доколку при 2 прста не те боли а и при најмала пенетрација да. Во секој случај, ќе мора еден ден да стегнеш заби и да издржиш, инаку како ќе се навикнеш и ќе почнеш да уживаш. :)
   
  На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. Ninna4

  Ninna4 Нов член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3

  Офф бе, го имам истиот проблем.. прв пат немав некој поголем проблем, а вчера после скоро една година пауза имав огромен проблем. Никако не успеа дечкото со пенетрација пробавме неколку пози ама не успеа.. 2 цели прсти влегоа и не осетив некоја голема болка. Незнам во кого е проблемот ...
   
  На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
 9. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Извинете за оф-топик ама штом прочитав насловот на ова се сетив. :rofl: :rofl: :rofl:
  [​IMG]
   
  На Ice&Fire, Mini90, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  628
  Боли???Вака значи мене воопшто не ме болеше првиот пат и немав мн крв да ви кажам искрено тоа беше најубавиот секс со бившиот,иако идевме долго веме после првиот секс ниту оргазам ниту свршување сум имала катастрофа.Али првиот пат ми го направи феноменален,иако со мм ми е дека дека поубаво од прво плескање оргазам до облаци :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pinky16

  pinky16 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  decki vaka, imavme so decko mi pred eden mesec odnosi ama neznam kako da go opisam custvoto.. imav custvo kako nekade da zaglavuva i da ne vlaga cel. imam ogromna na zelba za seks,l. ja imame probano samo misionerskata i spored mene e mnogu ednostavna ama ubava i isto taka sakam da probam jas vrz nego zosto znam kolku go saka on toa ama mene mi e strav ako ne vleze cel i ako sednam da ne go povredam...
   
 12. h_2647

  h_2647 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Искрено и јас сеуште се плашам и мислам дека не сум спремна.
   
  На Lolo5 и Petar80 им се допаѓа ова.
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.646
  Пол:
  Женски
  Aко не сте спремни не мора да се плескате бидејки после е*ење нема каење.
   
  На Lolo5, Mini90 и Petar80 им се допаѓа ова.
 14. viktorija-sp

  viktorija-sp Нов член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здрaвo девoјки, сaкaм дa ве прaшaм дa ми дaдете некoј сoвет. Имaм 19 гoдини и прoбaв сo дечкoми дa гo имaме првиит oднoс, нo јaс мнoгу се плaшaм и мнoгу ми беше стрaв немoжев дa се oпуштaм a претoa мнoгу сaкaв дa гo нaпрaвaм тoa сo негo a сегa целo време мислев нa тoa кaкo ке биде и дaли ке ме бoли и прoбaвме aмa јaс целo време се тргaв oти ми беше стрaв oд бoлкa...читaв нештo пo фoрумиве декa не е тoлку стрaшнo aмa сепaк немoжaм ич дa се oпуштaм и сегa кoгa ке пoмислaм ми е стрaв a сaкaм дa гo нaпрaвaм тoa...aкo знaете дa ми кaжете кaкo дa успеaм дa се oпуштaм и дa зaбoрaвaм нa бoлкaтa ????
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  25.527
  Првиот пат боли затоа што се кине хименот, а и вагиналните мускули прв пат толку се шират. Инаку, сексот секогаш би болел, па затоа телото си лачи своја течност во вагината за полесно да се пенетрира во неа.
  Ако не си опуштена , не би ја осетила возбудата и технички нема да се навлажниш таму доле, па ќе те боли повеќе.
  Значи чарето ти е да не мислиш премногу на тоа, и да се опуштиш. Напи се пола чашка - чашка винце и препушти се. Исто така, купете и лубрикант. Да ,ќе боли, но не е тоа огромна болка - ќе преживеш, како и сите ние.:rofl:
  Исто така, дечко ти нека пенетрира полека, и кажувај му кога те боли. Нека пенетрира малце, па нека го извади, и така повеќе пати додека не пенетрира до крај и само полека.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Malata<3

  Malata<3 Нов член

  Се зачлени на:
  11 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас имам голем страв од првиот пат,досега сум немала односи иако некои помали од мене го имаат тоа доживеано а јас сеуште неможам да се осудам на такво нешто, а дечко ми многу сака а јас го одбивам,од страв дека ќе ме боли.Се обидовме неколку пати но не ни успеа јас веднаш се стегам и тој неможе со сила кога јас се стегам и ги спојувам нозете а со рацете го туркам од мене а сето тоа од страв дека ке ме боли.Бидејќи за прв пат кога со прст тука ме чепна јас рипнав ме здоболе тогаш и за прв пат дознав каде точно се случува тоа и дека е грозно и болно чуството:( и тој од тогаш ми рече"ти сега кога рипаш само што те чепнав ,ти при однос коси ќе корниш".Се обидовме неколку пати но не ни успеа.Ми вели да се опуштам и баш кога ќе се опуштам ,и кога ке ми влезе малку и многу ме боли пискам и го фрлам од мене и затоа знам дека ке ме боли при односот и воопшто не го сакам сексот.Ми се чини како во ратот да сум не се чуствувам убаво ,дечко ми така си виси над мене и никако да му успее да го стави,пробувавме неколку пати но попусто ќе се препотиме и ништо.Демек ај друг пат ќе пробаме ама мене ми се чини дека никогаш нема да го доживеам тоа чуство.Го сакам дечко ми и се си е ок само незнам зошто неможам да го задоволам,а тој пак мисли дека од друго ми е страв од тоа дека не ми е прв бидејќи ако ми бил прв во тоа ќе бил засекогаш со мене.А не е од тоа јас сум немала досега односи тој прв се обиде на мене такво нешто но не ни успеа.:(Јас имам голем страв од болки не се осеќам убаво а знам дека првиот пат неможе да помине без болка но како да го надминам тоа?:(и мимсе чини дека никогаш нема да го доживеам тоа чуство за прв пат не сум ни мала 17ипол имам и сакам дечко ми да ми биде прв и последен.Но немам ни желба за тоа можеби сеуште не сум ни спремна за тоа.Незнам што е проблемот од секс бегам како од ѓаволот,само незнам некои помали од мене како се осудуваат на такво нешто:xСе чудам дали нешто не е со мене во ред што немам желба,неможам да се опуштам од страв дека мн ќе боли,дали сум единствена или има исклучоци како мене..некој совет ве молам како да ја надминам болката??:worried:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. barbiegirl99

  barbiegirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Девојки, имам 17 години и во врска сум 6 месеци. Вечерва ни дојде природно да имаме секс, на двајцата ни беше прв пат. Му верував и мислев дека знае што прави. Прво се соблеков и почна да буричка внатре и го намести пенисот. Како навлегуваше почна пррмногу да ме боли и се тргнав и неколку пати пробавме ама не ја издржав болката. Се проверив во веце и само ми беше црвено таму. После пола саат дома бев да мочкам и ме запржа малку, кога се избришав имав ептен малку крв. Се уште ме боли кога седам. Нормално ли е? Што да правам и дали сум скината?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.649
  Пол:
  Женски
  Сте слушнале за возбуденост?
   
 19. barbiegirl99

  barbiegirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека бевме доволно возбудени
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.551
  Допаѓања:
  94.649
  Пол:
  Женски
  Ти ако беше доволно возбудена немаше да има болка и доле да си црвена и да те пече. Си била сува доле, не си била навлажнета. Крвта може да значи дека хименот се скинал, а болката ти е од што си се стискала. Не си била доволно отпуштена.