Зошто боли првиот пат?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од sweetyy.111, 29 октомври 2010.

 1. barbiegirl99

  barbiegirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Дали може да се деси нешто сериозно?
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.995
  Допаѓања:
  97.935
  Пол:
  Женски
  Не.
  Совет: Информирајте се пред да стапите во нешто сериозно.
   
 3. barbiegirl99

  barbiegirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Фала многу, утре пак ќе пишам ако нешто не е во ред
   
 4. barbiegirl99

  barbiegirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Не можам да заспијам од вознемиреност. Се тресам и срцето пребрзо ми чука
   
 5. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  458
  Девојки пред некој ден конечно се убедив да имам односи...Тој знае дека ми е прв пат и цело време ми викаше ќе одиме полека да не се плашам...некако се опуштив но влезе само еднаш и наеднаш гасови, не знам како се случи тоа, тој ми рече дека тоа е нормално но мене ми се идеше да пропаднам во земја... После тоа пробавме но постојано мислев да не се случи пак тоа...Пробувавме со кондом неколку пати но него ми се спушќаше цело време и ми објасни дека тоа е заради кондомот, но јас не можев без. Ми рече дека ми е многу тесна а тој со кондом нема да можи...
  Се прашувам зошто ми е толку тесна? Дали би бил голем ризик ако тој не сврши во мене за првиот пат? Бидејќи пробувавме многу со кондом ама не бидна и не бидна, мислам дека засекогаш ќе си останам вака..
  Според вас во која поза би било најдобро?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dragana Mendes

  Dragana Mendes Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  1pat mora da boli shto ne e jasno...vazhno se chuvstvuvash mnoguuuu ubavooo:P:$:$:$:D8)
   
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.369
  #она кога после секс вагината ти прди:D

  Не се потресувај и срами, се случува, не е само кај тебе.
  За тоа што ти е тесна....е ако де, полека, ке се отшириш немај гајле. Ако не сте доволно влажни користете некој лубрикант, ке лизга и ке си прај ширина онолку колку што му е потребна (fingers)
  А ако сврши во тебе, ништо чудно да те гледаме во трудничкине теми :)
   
  На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш утеха, само кај Стојнето обрати се. Одма ќе се самоубиеш :rofl: :rofl:
   
  На КикиМаус и Kukla994 им се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.369
  Безболно и тоа , ништо нема да осетиш:D
   
 10. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  Со влажни марамици, да лизга.. иначе на суво боли.
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  44.564
  Пол:
  Машки
  Си тераш бизнис
   
 12. Dragana Mendes

  Dragana Mendes Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3  dali kaj sekoja devojka ima gasovi na prviot seks?
   
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl:е ова ја прелееа чашата:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:давајте пелениииииииии:rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Frosi333, Згодно Момче, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  47.292
  Пол:
  Женски
  Зошто боли првиот пат? Па веројатно затоа што е прв. Сепак е тоа нешто ново што му се случува на телото.
   
 15. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.589
  Јас немав болки првиот пат :?:
   
  На Gosh и biGirl им се допаѓа ова.
 16. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  I jas ahahaha :D site mi se cudea ama ae desava ne ima i takvi :D
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.966
  Пол:
  Женски
  Мене па ич не ме болеше првиот пат.
  Ако сте доволно напалени/возбудени, доколку сте опуштени и ви е влажна вагина пред да го стави партнерот немате гајле.
  Некои може од возбуда нема ни да осетат болка.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Xxx007

  Xxx007 Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  a demek na 20 nema da boli ccccc... respekt mn filozofski misli od maliot mozok
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  И мене воопшто не ме болеше првиот пат, а немаше ниту крв.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Xxx007

  Xxx007 Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  pa i toa kazuvam sekade razli4no a ne deka 18god imala pa zato ce ja bolelo gluposti zivi drugarka mi na 17 izgubi nevinost pa nemase bolka voopsto