1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто добрите момци завршуваат последни

Дискусија во 'Сингл' започната од Bokchee, 7 октомври 2013.

  1. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Без иницијатива.Може треба посигурно да му укажеш, може се плаши од неуспех.Лошо е да попие корпа
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Направи нешто ти. Не мора секогаш од машкото да се чека да го направи првиот чекор, особено кога гледаш дека е срамежлив тип.
     
    На Tanjamm, ane.bella, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Dominik

    Dominik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.399
    Пол:
    Машки
    Ќе и падне круната од главата:rofl:
     
    На WildMk, cresa-jagoda и ТрагачПоНадеж им се допаѓа ова.
  4. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Можи некој да ми дефинира што подразирате под 'добри момци'?
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Ете дека срамежливоста е хендикеп. Ако некој праќа збунувачки сигнали, ќе остане незабележан.
     
    На baby-star и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Лошо е да се добие корпа, ама па од тоа не се умира. Ако не чукнеш и на отвориш некоја врата, нема да знаеш што има зад вратата. Има многу добри и срамежливи момци, но има и луѓе кои изгледаат како добри и мирни, а не се такви.
     
    На baby-star и eliesaab им се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Нема да ми падне круната. Зошто се служите со клише фрази за се? Пробав со љубезна комуникација, да искомуницирам, да не биде нападно, но да сфати дека му се допаѓам, и дека не ми е сеедно, човекот тотално како укочен. Ќе одговори едвај на поставеното прашање, и дреме. Како збунет демек и се допаѓам или само е ова некоја општа комуникација. Ако некој нема во главата, и не му пали кликерот, со инка не можеш да му ставиш. Очигледно има некоја блокада, а дали е тоа така отсекогаш или е од лошо искуство претходно, којзнае. Како ние жените кога гледаме некоја фустан на изглог, и си велиме „не денес, ај утре ќе го пробам и купам, ме мрзи или кога ќе земам плата одам да го купам“. Арно ама одиш и фустанот го нема веќе, некој си го земал. Така и во животот. Има добри момци, но поради срам, страв од корпи, одбивање, ниска самодоверба стојат настрана и завршуваат последни.

    Но, има и луѓе кои делуваат како добри, а позади таа надворешност се крие психо. Моја братучетка разочарана од долга врска, си најде еден „добар“, плус имаше пари и добра кола, па кога си запна таа да го користи, да ја развезува и често. По некое време и здосади, и не можеше да му раскине. Ја чекаше пред работното место за ја тепа. На крај со полиција го решија проблемот.
     
    На baby-star и eliesaab им се допаѓа ова.
  8. Dominik

    Dominik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2021
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.399
    Пол:
    Машки
    Фразата беше на шала пишана:D
     
  9. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Тоа е некоја пракса. Добрите момци завршуваат со катастрофа жени, добрите жени завршуваат со абдали. Секој што бара, ќе си најде. Сите сакате нешто мистерија, недостапност, ама после 30 години ви иди умот дека си сакате стабилност. Ама тогаш, добрите момци и девојки се зафатени :) Така да.

    Користете ги приликите што ви се нудат и не го тупете многу. Не правете свесно компликации за кои подоцна ќе ви биде криво. Е супер женска беше, е супер дечко беше. Е беше, ама веќе не е. И на добрите им скурчува и нема да ве молат пола година за кафе.
     
    На Elf, hermosa, macor24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. ТрагачПоНадеж

    ТрагачПоНадеж Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.118
    Пол:
    Машки
    Мене лично не ми пречи ама има на луѓе кои и те како сентиментално го доживуваат неуспехот посебно одбивање од жена.Сепак мислам дека сме поранливи во тој сегмент.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    1.974
    Допаѓања:
    8.256
    Пол:
    Машки
    Зашо испадна дека "добрите момци" по дифолт се срамежливи?
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Knudle

    Knudle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2019
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    92
    Поради тоа што они не се кул фраери, мангупи. Скоро секој потег им е предвидлив, многу се добри и фини, ебат жива сила. Што има интересно во паметни, образовани и културни момци? Ништо. Ќе те почитува, ќе те цени, ќе гледа да си задоволна, ќе ти збори за книги, театар, музика и светски збиднувања, за технологии и науки. Boooooooring.
     
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Се надевам не си сериозна
     
    На mode-kristina, злоба, Guns N` Roses и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Продолжете да се тешите дека жените повеќе сакаат прости мажи заглавени во 8мо одделение со паметот наместо интелигентни и културни, па ете затоа не можете да најдете девојка.Мхм.
     
    На sparklie, S.W.A.G, bicycle и 13 други им се допаѓа ова.
  15. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Се сложувам, сум била во ваква ситуација.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Да те сака, да те почитува, да биде амбициозен, забавен, онака лабав,романтичен,да не биде болно љубоморен,да не ти е само партнер туку и најдобар другар,да не е женкар и да нема богата историја, да не биде насилен,да не пие и да забегува со тоа, да не се дрогира, да не се коцка. Е ова е за мене совршен маж.
     
    На baby-star, bicycle, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  17. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    И на крај ќе ти кажат нацрти си го.. :wasntme:
     
    На Осе му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Зашто?Не е нешто невозможно. Јас на сите им посакувам да најдат ваков и да бидат среќни. Ќе чекам и ќе чекам со години ако треба ама никогаш нема да си ги спуштам стандардите. Не сакам да е совршен физички туку мене да ми е убав.
     
    На baby-star, WildMk, Осе и 4 други им се допаѓа ова.
  19. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Кој бара, ќе си најде. Секако дека не е невозможно.
     
    На baby-star и WildMk им се допаѓа ова.
  20. Knudle

    Knudle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2019
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    92
    Не сум женско. Јас сум месинџерот само. Искачам надвор, имам интеракција со луѓе, тоа што го гледам го анализирам, поставувам прашања и добивам одговори. Сето тоа од сите тие ситуации еминентно го спакувам и формирам заклучок. Познавам доста пријатели, кои се такви културни, добри, фини, начитани но никако не можат да најдат сродна душа. А не дека не пробуваат. Со жени досега најфукционален метод од се што сум видел (а сум видел од тешки идиоти до тешки папучари) е сељачкото понашање. Тука многумина се во заблуда за што е тоа сељак. Повеќето ја земаат класичната дефиниција, односно дека сељак е оној што има златен ланец на него, слуша турбо фолк, има пивски мев и се тепа по кафани. Меѓутоа, како што нели времињата се осуптилија така и сељаците, како што јас милувам да ги кажам - Модерни сељаци. Што се тоа модерни сељаци? Оваа врста зема на се поголем број. Наместо етикетата сељаци, овие стануваат најчесто идоли на генерациите. Како се препознаваат?

    Како прво модерниот сељак го презира класичниот сељак. За модерниот сељак е испод ниво да седне во кафана или не дај Боже да слуша турбо фолк. Модерниот сељак нема да го најдете во биртии туку во Ол Деј бар или Вајт Хорс бар, понекогаш и во Каса Бар со клучевите од колата, ајфонот и наочарите на маса, а потоа продолжува во Кабрио каде што го чека сепаре. За него луѓето што излегуваат во Маракана на школка во парк или на андерграунд електронски журки каде што Т-мобиле не е спонзор се глупи и гадни рокери или наркомани забегани во главата трансери. За модерниот сељак тоа што е ин се поистоветува со она што е ин за скопскиот такозван џет-сет. Најчесто има нешто пари, некое си добро педигре, и има троа по грешка една до три книги прочитано од која едната ако не и трите се обавезно Алхемичарот, Седум навики на успешните луѓе и Моќта на потсвеста. Модерниот сељак пре ќе се отруе отколку да купи нешто во евтин бутик на распродажба. Ако треба нема да јаде ама маицата обавезно ќе му биде од Армани. Кај модерниот сељак се е во знакот на суптилноста. Ако класичниот сељак рече јас имам изебено 20 женски, за модерниот сељак тоа е селско. Тој тоа го прави на пософистициран начин. На пример: Абе не ми го збори Трајко он нема видено пичка у живот (ова индиректен превод: За разлика од мене што сум ги прошол 100). Колата затоа му е секогаш на видно место за да ја гледаат (демек таму нашол паркинг а не дека било на чело) и едвај чека да го прашаш нешто за да ти се пофали. Модерниот сељак ќе се појави на најкежуал роденденска забава во одело не за да даде ишарет дека е некое лејм секторско менаџерче во некоја фирма туку дека еве "случајно го викнале баш сега на некој важен состанок" и тоа го кажува со малку подналутен тон (демек е поднаљутен што баш поради тоа закаснил) а не со горд тон (каде што веќе наликува на класичен сељак). Тој во секој момент како брз напад на змија е подготвен да ти раскажува со денови колку го чинело неговиот саат на рака, и сите работи поврзани со саатот штом го прашаш. Се дружи со елитата по градовите, не затоа што му оди дружба со нив туку се дружи од интерес и ги заборава другарите од маало и средно.

    Неспоредливо поголеми шанси имаш ако знаеш како да бидеш суптилен сељак. А од двете екстреми тешко сељачиште и тежок папучар, екстремата на тешко сељачиште е далеку далеку помалото од двете зла. Правењето на суптилен сељак е секогаш добитна комбинација. Женското на крај во машкото бара маж. Оној што е добар со неа ќе и стане најдобро геј другарче, а ако догура до дечко ќе биде понижуван на секаков можен начин. Карактеристики на добар кандидат преносител на добра сперма се - ароганција, бестрашност, независнот пред се од неа, доминација на простор и територија.

    Не ми верувај мене, излези надвор и погледни кои фаци ебат а кои дркаат. Убаво разгледај ги профилите и што се бара на пазарот. Во Шведска Арапи им ги ебат жените. Џабе што Швеѓаните се и културни, и начитани, и добри, софистицирани и либерални, кога на крај се трансформирани во педерчиња. Арапите пак и покрај целата своја некултура, гнаса, агресија, нецивилизираност и колку тоа и да делува одбивно за жени ама вака по форум пишано, на крај сепак тоа се карактеристики на машко и на крај тоа пали.
    Што би рекол Шериф во неговата песна: Шта он то има што немам ја? Њему само бичеш једна више а мени прва и последња.




    Ајде, еве јас сум првиот кандидат. Пуштам СиВи на пазарот. Ги исполнувам сите твои квалификации кои ги напомена што требаат за идеално твое машко. Бонус: сум културен, добар и фин. Одиме на пијачка/кафе да се запознаеме?
     
    На baby-star и Nikolina35 им се допаѓа ова.