1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто добрите момци завршуваат последни

Дискусија во 'Сингл' започната од Bokchee, 7 октомври 2013.

  1. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Не таму не таму, doubleg е машко :!:
     
    На КикиМаус и doubleg им се допаѓа ова.
  2. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    абе @Pato7sk прва грешка, лош пристап.
    Ако сакаш да клецнеш некоја феминка или свадба голема, треба прво да биде фин, да ја покажеш чуствителната страна.. да покажеш што е тоа што тебе те прави Добар, посебен, дечко кој не се испушта и зошто да не те оставиме да завршиш последен. :smirk:
     
    На GirlLove и elimkd им се допаѓа ова.
  3. Pato7sk

    Pato7sk Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    e taka e ali kasno e hahah
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Аце989

    Аце989 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Машки
    исто и јас, не никогаш не сум повредил девојка, секогаш ги почитувам.. но ништо фајде, мислам дека девојчињата сакаат исклучиво кретени и насилници... не разбирам :
     
    На Bojana.20 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Не е така, јас не сакам насилници сама сум насилна :lol: . Но не е се во добрината :!: има нешто и во работата. Ако ја оплескаш работата :tmi: ти паднала во вода и добрината :D
     
    На N0NamE и КикиМаус им се допаѓа ова.
  6. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    @RAF Camora , брат ми - те замолувам да се јавиш на тема. Причината поради која те тагирам е што си ми искрена личност, а ретки се таквите на форумот.
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Затоа што не се први, нити пак втори ни трети итн.

    Кога добрите момци би успеале да бидат поубедливи можеби дамите ќе ја тргнат завеста од пред очи(или пердето) и ќе видат што пропуштиле.
     
    На Herrera и Briar Rose им се допаѓа ова.
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Затоа што епитетот "добри" си го дале сами и си имаат некоја нереална слика за себе дека се светци, а уствари обично се зло кое не би го посакала ни на најголемата непријателка.
     
    Последна измена: 30 септември 2018
    На Д.Чобанова, Ketchup, Lella и 7 други им се допаѓа ова.
  9. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Ти благодарам многу што мислиш така, ама од искуство можам да кажам дека поради мојата искреност многу имам изгубено во животот. Не е убаво да си искрен не до степен како што често знам да бидам јас. Затоа што искреноста често погрешно е разбрана. И кога вака пишувам голем дел од вас сигурно ќе помислат овој е лицемерен. Едноставно не знам да излажам ниту пак да сокријам нешто. Посебно кога се работи за емоции и чувства и кога премногу внимаваш да не повредиш некого, секогаш си ти тој кој на крајот ќе биде повреден.

    Инаку темава баш според насловот не разбрав баш за што се однесува ама кога го разгледав воведот сфатив. Не знам искрено не се пронаоѓам во овие добри момци како што се дефинирани добри момци во поглед на сите параметри. Имам многу недостатоци свесен сум за тоа и знам каде грешам понекогаш свесно или несвесно. Инаку со оглед на тоа дека девојките имаат различни дефиниции за тоа што се подразбира под добри момци секоја понатамошна дискусија би била непотребна и не би имала смисла. Инаку јас повеќе не се замарам со девојките така да не би имал што да дискутирам во поглед на ова. Решен сум дефинитивно да си терам сам во животот. Разбрав дека сум си доволен сам на себе ваков каков што сум и немам намера да се трудам за ниту една девојка никогаш повеќе. Зошто? Затоа што видов дека не вреди да се трудиш. Кога и да сум бил упорен и да сум се трудел само потешко ми било и сум се разочарувал. Толку можам да кажам во поглед на ова.
     
    На Д.Чобанова, Bokchee, 21234 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    РАФ знам дека не се сакаме баш многу, но имаш бесплатен совет од мене. :)

    Мислам дека имаш погрешна представа за тоа што би сакале девојките од тебе, не сакаат да бидеш премногу добар. Сакаат да имаш цврст карактер дури и лажната самодоверба игра голема улога бидејќи доста машки имаат лажна самодоверба. Не би ти препорачал да лажеш, но ако упали слободно (се шалам).

    Можеби си имал големи очеквања па и си се разочарал. Размисли, некои од тие што се разочарале трчаат со пењоари навечер низ парк, не сакам и ти да се претвориш со тоа.

    Секое добро. :)
     
    На Annora, Mishela, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.224
    Пол:
    Машки
    Не знам ни како да почнам на темава... ај вака.

    Јас уште како мал бев воспитуван да ги почитувам девојчињата, а уште повеќе да ја почитувам и да биди задоволна и среќна личноста што е до мене. Ме научија да не бидам себичен, и да се грижам и за другата страна. Односно да не го правам тоа што не сакам да ми го прават мене.

    Досега сум бил во три сериозни врски, со кои сметав дека се стабилни личности, од кои последните две ме скршија. Нејсе, под почитување на девојчињата односно еве да речеме личноста што ја сакам.

    Под љубов подразбирам, разбирање, комуникација, искреност и сподеување било какви работи со партнерот. Исто така многу важно да го прифатиш партнерот со неговите мааани и тие со тек на време да не се заприметуваат и да биди се во ред.

    Најлошо нешто е изневерување, а под изневерување не мислам само на сексуално.
    Намалено комуницирање, искреност, повеќе чатување со рандом личности, особено некои така наречени пријатели или другарчиња пошто нели, да не љубомориме. Многу мразам игри, манипулации и игри со чувства.



    Јас како личност побитно ми е да ми е среќна партнерката, па и јас сум среќен со тоа. Како личност мислам дека сум полн со емпатија, романтичен и понекогаш детинест.


    Сеедно, да беше така лесно како што е напишано и имаше малку повеќе разбирачка, односно да пробаш да го сфатиш човекот зошто е таков каков што е затоа што мене животот ме направил таков каков што сум, а не да се фокусирам (не дека не правам што е можно повеќе да пружам внимание, љубов и достапност за девојката), ама имам доста други проблеми и сум имал. Штета, можеби некогаш негде ќе запознаам некоја личност што вреди ама нема да се обидам повторно да бидам оној Старк, пред се поради (не)успехот што ми се случуваше досега...
     
    На Д.Чобанова и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Beta MALE = Female with Penis. > pigs ; zlo nevideno.
     
    На BoneMachine и GGirlXOXO им се допаѓа ова.
  13. GGirlXOXO

    GGirlXOXO Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    не туку младиве девојчиња денес се у фазон она сакам некој шо вози лудо со кола,мота по 3 џоинта или шта год на ден и се пијанчи по клубови и дискотеки за викенд...се е минливо лепотици...гледајте карактер не е ова филм..
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Истото го размислував сабајлево, има луѓе што "го смениле полот" но сеуште имаат пенис и сега се лезбејки. Знаат дека како лезбејки ќе добијат повеќе акција, хехе колку се лукави.
     
    На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Хе хе, 'алфи' смирете се .
     
    На Ketchup, Nausicaa, BoneMachine и 2 други им се допаѓа ова.
  16. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Некоја спомна вафли?
     
  17. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Вафли > Aлфи (lalala)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Можеби зборува моето ниско ниво на шеќер во крвта.
     
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Сакаш да ти го покачам?

    Он топик.
    Самопрогласените добри момци, по кој параметар го имат сторено истото не знам, од секојдневието у секој индивидуален случај се покажале како најголеми психо човечиња.
    С и т е.
     
    На eliesaab, joy1, sparklie и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ако си добар нема да завршиш последен :whew::whew: