Зошто е добро да си сингл?

Дискусија во 'Сингл' започната од Magnolija, 3 декември 2009.

  1. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.649
    Тука пишувајте причини зошто е добро да си сингл.
    1. Ќе имаш повеќе време да си посветиш на самата себе.
    2. Ќе можеш слободно да си флертуваш колку сакаш без да ти биде криво
     
    На Детето во пижами му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Alekche

    Alekche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Zosto...? :arrow:
    1.Nikoj nema da ti bara opravdanie...Kaj si?Sto pravis?So koj si ? Itn...
    2.Nema da trosis pari za valentajn,godisnini i takvi svari
    3.Izleguvanjata ke ti bidat pointereni bez decko,poso mozes da prais sto sakas :D :D hihi
    I ima uste,ali ne mi teknuva sega ;)koga ke mi tekne ke napisam :D
     
    На v.a.n.i.l.l.a му/ѝ се допаѓа ова.
  3. stefanija-m

    stefanija-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    28
    eve i jas ke dodadam :D
    nema da se zamarame kade otisol so koj kako i zosto... :P
    so drugi zborovi Single si e Single ;)
     
    На Детето во пижами му/ѝ се допаѓа ова.
  4. akaterina

    akaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Interesno prasanje...Zosto? zatoa sto e podobro..izleguvas koga sakas,pravis sto sakas,se vrakas koga sakas..i pritoa na nikoj nema potreba da se pravdas.Se sreduvas maksimalno si flertuvas so koj sakas,ednostavno se zabavuvas na svoj nacin..:))pozz
     
  5. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Нема кој да те нервира за „ситници“,
    Не треба да даваш извештај за секој твој потег и за секој твој разговор со друго машко без разлика кој е...
     
    На v.a.n.i.l.l.a му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Celesta

    Celesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Mozes so sakas da obleces bez nekoj da ti kazuva "ej zaso si ja oblekla taa bluza ti se gledaaat gradite, ili nemoj tanga da nosis site zjapaat u tebe", da mozes da imas drugari i koga bilo da ti se javat bez da moras da se pravdas koj e toj i so ti e, da mozes komotno da iskacas so drugarki, so sakas da prais so sebe bez da mu davas na nekoj otcet za toa kakov bil tvojot den :lol: :lol: :lol:
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CherryLady

    CherryLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Najprvo zdravo na site :)
    I jas bi se slozila deka SINGLE e najubavo... Najiskreno dosega ne sum bila vo vrska no gledajci od moite drugarki koi sto se vo vrska sepak bi izbrala single. Ednostavno ne se zamaras so opravduvanja kaj si bila i so kogo i slicni gluposti ili pak so kogo e TOJ :) Ali sepak za nekoi e poubavo da se vo vrska zatoa sto vo partnerot gledaat kako vo licnost koja sto mozat da gi spodelat svoite tajni i da si pominat ubavo vreme... Sekoj si ima svoe mislenje :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да си во врска не е мала работа. Веќе имаш особа плус покрај тебе за која треба да одвоиш посебно внимание и разбирање, можеби и да промениш некои свои навики кои си ги градел цел живот. За врска е потребно волја и трпение. Не е само АЈДЕ ЌЕ СЕ ФАТИМЕ и по една недела гледаш се искарале, зошто, затоа шо не можеле да се разберат и да се погодат. Во врска според мене се влегува со човек кој доволно го познаваш и за кој знаеш дека нема да ти пречи ако нешто ти се наруши во дотогашниот режим. И да си сингл и да си во врска си има свои предности и мани.
     
    На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    Ubavo e da si vo vrska no i da si singl i te kako ima prednosti i dobri strana.Sama si go rakovodis zivotot,ispolnuvas denot.Ne deka vo vrska go gubis svoeto jas,ama sepak pravis mnogu kompromisi.Ne mozes da izlezes so drugarki koga sakas,da ides kaj sakas,mora prethodno da se diskutira okolu toa,pa so tolku so drugarkite,da ne brkas nekogo i sl pa objasnuvanja pravdanja i sl.Posto fakt e deka site maski se ljubomorni ako ja sakaat devojkata,i sigurno nema da mu e seisto ako sakas cesto da izleguvas sama bez nego..Pa na nego ne mu se izleguvalo sakal da sedi doma a tebe bas ti se zabavuva taa vecer ali jebiga"sve za ljubav" :) pa zasto so masko na kafe sakas da ides,od koga ti e toj drugar,prijatel,ti se ima li pustano?i sakajki ili nesakajki zabelezuvas deka si se odalecila od prijatelite od maski pol...A so ubavo koga si sloboden ides kaj sakas,so kogo sakas,se vrakas koga sakas,bez da moras nekomu da podnesuvas izvestaj i opravdanie :) Baska so koga si vo vrska nemozes da flertuvas,pa moze i da ispustus nekoja podobra prilika od toj sto vo momentot go imas :) Ama covek sekogas go saka ona sprotivnoto,taka koga si vo vrska kao jas sega,si vikas-e so mi bese ubavo ko si bev sobodna i ne se zamarav-ama pa koga si singl gi gleas parovite i si vikas -ej i jas sega da bev so nekogo- taka da i na nas zenite nikako da ni se pogodi :) treba sekogas da ja najdes ubavinata vo toa sto go imas-vo slobodata koga si singl ili vo zaednistvoto-koga si vo par,, ;)
     
  10. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    800
    znaci najubavo mi e koga sum single, ne se zamaram so nikogo normalno si posvetuvam poveke vnimanie na samata sebesi sto e mng poubavo, srekna sum, sekogas raspolozena, vesela... :D :D :D :D :D
     
    На The.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    леле леле не сум била сама, не се облакај така, каде беше ц ц ц. ДО коа бе вака. Извинете морав да искоментирам дека и мене ми се случуваше ова. Не не ми е поубаво што сум сингл зошто тоа го нема. Туку зошто сум срекна и вака!
     
  12. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    1.Можам да уживам пред пред компјутер без да размислувам каде е, со кого е и што прави.
    2.Сум завземала таква удобна положба во креветот гледајќи Доктор Хаус, а тој ми звони да излеземе.Повеќе не.
    3.Избегнати иритирачки погледи зошто на време не сум ја наполнила батеријата на телефонот, па се исклучил кога сакал да ми се јави.
    4.Прошетки по кејот со другарките, без обврска да му кажам каде сум и што правам.
    5.Слободата ми е најмила!
     
  13. SteppingStone

    SteppingStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    .Јас откако прекинав дооолга врска се погледнав во огледало и... не бев јас тоа...Кога бев во врска престанав да се замарам за мојот изглед и слично ( а тоа беше мнооооогу лошо)....
    .Бев на средина помеѓу друштво и врска
    .Се чувствував како нонстоп да имам некои обврски....А сега:
    1.Можам слободно да излезам без да мислам дали ќе ми се јавува на секои 5 мин ..или дали ќе направам нешто погрешно...дали да се запознаам со некого? да не му пренесат нешто? и бла бла....бедно.
    2.Во секој план најбитна сум само ЈАС...
    3.Неморам да се ограничувам за тоа дали да направам нешто или не....
    (има мноооогу причини зошто е добро да си сингл... :) )
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.939
    Допаѓања:
    66.110
    Пол:
    Женски
    Да, добро е да си сингл, откако ќе излезеш од долга врска. Слободата е повкусна. Само што се здосадува по некое време.
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Секој жив човек копнее по љубов, и јас исто така поубаво ми е сингл ама сакам некој покрај мене, за жал денес се повеке има психопати и машки и женски па врската ја прават затвор. Затоа дур не најдам некој што ми одговара ке уживам вака :D
     
    На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SteppingStone

    SteppingStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Па да секој сака да има некого ....Ама во некои периоди не е добро....Јас имам периоди кога сакам да си посветам внимание , а некогаш имам потреба од некого....Сепак секој треба да си го одбере вистинскиот момент за врска ... :)
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    101
    Доброто во тоа да си сингл е тоа што се што правиш ти е со цел ДА НЕ СИ СИНГЛ ;) .Нема ништо добро во тоа да си сингл.Секој сака да биде сакан и да сака.Кога врската би си ја сфатиле како комплетна слобода,а не да се гушиш во љубомора тогаш никогаш нема да сакаш да си сингл.
     
  18. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    32

    Овде ке морам да се согласам со постот над мене и дечкото.Па гледам повекето изнапишале дека кога се сингл повеке време си посветуваат на самите себе, а тоа е до некаде во право баш ради фактот дека во тој момент можда и бараат некој/а.Значи според мене не викам дека нема убавина во сето тоа, но што не спречува да си бидеме на прво место и кога сме во врска.Доколку има разбирање,не постои љубомора, гушење...значи било какви замерки од тој тип( од страна на дечкото/девојката) баш едновремено уживаме и во слободата и во сакањето.Јас кога бев сингл копнеев по др половина до мене и се разбира едновремено и уживав, се забавував, не толку се замарав и имав повеке слободно време.Сега моментално не сум сингл и пак си терам по старо трошејки го тогашното слободно време со сегашниот партнер.И тоа не ме спречува да си обрнувам внимание на самата себе , да се изолирам од другарки и сето тоа , туку напротив ...баш сакам да се средувам пред се ради мене и нормално да му бидам привлечна на типот.иам уште безброј примери....но заклучок се си има позитивни и негативни страни.Сепак слободата милам дека и на овој и на оној начин можеме да си ја сочуваме. :D :D :D поззз
     
  19. Lady-Sweet

    Lady-Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    90
    Копнеев по бакнеж,убав, сладок,вкусен... и несакав да бидам сингл :)
    ама наместо тоа,се излезе катастрофа и кога ќе размислам подобро...најубаво е да си сингл :D
    Сакам да бидам сингл,:
    - затоа што,кога сум сингл, сум независна;
    - правам што си сакам;
    - се концентрирам на работите што јас ги сакам;
    - имам време само за себе;
    - се дружам со другарките повеќе;
    - слободно и без чувство на вина шмекам повеќе момчиња :D ;
    - и мнооогу други работи што ми причинуваат задоволство,без некој да ми *свети*... :mrgreen:
     
  20. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.270
    Допаѓања:
    5.758
    Пол:
    Женски
    1. Нема ѕвонење на телефонот и прашања во стил " Кај си ? Со кој си ? Што правиш ? "
    2. не дај боже да му кажеш дека си на кафе со другар .. Одма слетува со тебе .. NOT ANYMORE :wasntme:
    3. можеш да гледаш free типци коа ќе искочиш во град .. Со него ако видиш " А гледаш машки, а ова она.. како ќе биде и јас да гледам женски.. бла бла " Сосем безвезни муабети :lol:
    4. Едноставно.. Се чуствувам слободна :lol:
    Но.. и неможам без машко :) Врска без обврска ( или мување ) е најубаво :lol: