1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто е добро да си сингл?

Дискусија во 'Сингл' започната од Magnolija, 3 декември 2009.

  1. kate16

    kate16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    дада се согласувам со Speechless, јас до сега не сум имала долга врска по 3,4,5 месеци :D и се мислам дека неможам да издржам толку време со машко,гледајќи ги моите другарки по цело време да се заедно со нивните дечковци мислам дека јас нема да можам така,ќе ми здосадни(но можеби и нема) не сум пробала :D сепак сакам слобода,најубаво е така но не и дека кога си слободен не се замараш,тогаш повеќе се трескаш, а вака јас мислам дека барем кога би имала дечко тој ќе ми е и само со него ке се замарам незнам мое мислење :D но сега за сега најубаво е само "мување" :lol: а понатаму животот е пред нас има време :rofl:
     
  2. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    Темава е интересна,браво.
    Само не знам зашто мислите дека ако сте во врска дека ви е ограничена слободата.
    Еве јас на пример никогаш не замарам кај си била или со кого беше и така натака и такви глупости.
    Прашувам како си го помина денот,не ради тоа да ја карам или да се лутам туку ради култура.
    Заклучок има машки што се совршени а слободни ;) затоа не очајувајте ке го најдете принцот на бел коњ :)
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    :lol:
    Но како и да е, повеќето машки ги ЈАДЕ љубомора :rofl:
     
  4. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Сингл си е најубавко.Правиш што сакаш,излегуваш со кој сакаш и не трпиш некој над глава постојано со неговите љубоморни сцени ;) Арно амааа по некое време ти се здосадува.И јас како и секое човечко суштество имам потреба некој да ме гушне,да ми пружи љубов итн.И не можам да најдам некој што нема ама баш ни малку да ми ја ограничува слободата :?: И така ќе си продолжам сингл,а вие ако имате некој кандидат ко за мене одма кажете :D
     
  5. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Па да некогаш фаќа криза за машко до тебе ;)
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    kolku i da se nabrojuvaat single prednosti,koga ke vi ponudi vrska nekoe masko sto vi se dopagja,niedna nema da go odbie zaradi tie prednosti
     
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    секако дека да ;)
    ама и тој ќе ми здосади .. со тек на време :lol:
     
  8. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Овдека луѓето поради својата немоќ што се сингл наоѓаат изговори за да ја прикријат својата немоќ што се сингл..Овдека девојките набројаа работи у стил добро ми е што сум сингл можам да излегувам кога сакам,си бркам момчиња и слично.Епа тоа е поентата вие бркате момчиња ЗА ДА НЕ БИ БИЛЕ СИНГЛ :!: .Вие излегувате нонстоп за да ги задоволите вашите хормони да помирисате машки тестестерон инаку лошо е да се лажеме не е македонски :lol:
     
  9. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Епа ;) некогаш и од машки здосадува :lol:
    ама и без нив НЕ СЕ МОЖЕ :D :D
     
  10. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Мене никад не ми здосадило од жени зашто едноставно имам потреба природна,сексуална и социјална од нив.Не гледам нешто убаво да си сингл.Баш сакам некоја да ме замара со кој се допишувам,која ми е оваа во мобилниот,кај беше вчера,со која си стоел вчера,сакам да се карам со неа,сакам дејствие,адреналин вака е досадно ,монотоно :hai:
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Секој си има свое мислење ,да ;)
    Сум приметила дека машките обожаваат девојчето да е љубоморно :lol:
    како и ти што кажа
    постојат некои кои се замараат , некои кои не се замараат ;) зависи дали те сака , и колку те сака ;)
    а ова дека си сингл дека е монотоно .. Па понекогаш е и монотоно и во врска ;)
     
  12. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    Постојат секакви машки да,но има и стварно добри дечки,но едно ме мачи.Дали сте си помислиле некогаш :
    Дечково е предобар,премногу е добар за да биде вистина,сигурно нешто му фали.
    Дали сте си го помислиле тоа некогаш?
     
  13. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Секогаш кога дечкото е вака супер го помислувам ова.А и баш не сакам да е толку предобар,па цело време да ме гледа в уста што ќе кажам следно.Сакам да е добар,но се во границите. ;)
     
  14. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    Да да во право си за тоа,се во границите на нормала :)
     
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.235
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    :rofl:
    Имам искуство од другарки , а од мене .. Па да дојде предобриот богами ќе викам така :lol:
     
  16. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    е па после ќе викате останаа ли машки во скопјево,што да ви прави човек кога ќе се зацапате во некој себичњак или неизживеан сељак идиот и како уште ги нарекувате.како прво многу девојки немаат основна култура и се затупени,но има исклучоци ќе речам,немојте да се навредите ве молам затоа што ја кажувам реалноста,но жал ми е реалноста е сурова.
    толку од мене сега за сега

    и уште нешто сакам да кажам:прво спријатели се па после заљуби се,затоа што не знаеш што памет носи
     
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    уф, подобро од сингл нема ! никој не ти бара објаснувања ( а замразив објаснувања, баш од ,,несингл,, причини ), си испаѓаш кога сакаш, со кого сакаш и каде сакаш ;)

    мислам дека уште дооооолго ќе бидам сингл. не чувствувам потреба за морална и физичка поддршка од посилниот пол :angel:
     
  18. Tamar4ence

    Tamar4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    и јас мислам дека е добро да си сингл.....тоа го гледам од моите другарки, кога ке фатат дечко се најсреќни дури некогаш малку им завидувам , но кога ке раскинат плачат,се нервираат...па понекогаш кога размислувам за дечко се плашам да имам дечко и јас зошто се ставам јас на нивно место како би ми било мене ако раскинам со дечкото ..... па затоа најдобро е да си сингл ,послободна си ,не те боли главата за ништо...добро можеби е добро некогаш да имаш и дечко ...но сепак сингл си е сингл :P :)
     
  19. ludicka

    ludicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    27
    децко кој и да си едно големо браво за ова сто си го пиШал првин запознај па подоцна заљуби се :clap:
    секој си е разлицен во секој поглед.Jас од лицно искуство кажувам дека првин ме нервираШе па после се заљубив во него :D бевме од исти клас,го оставив да се помаци малце па на матура се фативме :D позз
     
  20. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Se slozuvam single e najdobro da bides,mislam deka cel zivot ke si ostanam single.