1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто е добро да си сингл?

Дискусија во 'Сингл' започната од Magnolija, 3 декември 2009.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски

    Немој бе срце така... ќе дојде некое девојче кога најмалку очекуваш ;)

    Добро е да си сингл, ама и во двојка добро се фукнционира. Се си има свои предности и недостатоци. Човек може да функционира и сам и со партнер, ама мислам дека во одреден период од животот си имаме одредени потреби кои ни налагаат како да функционираме. Додека сме помлади подобро ни е да сме сингл, ама подоцна во животот имаме потреба од нашата друга половина. Веројатно така сме програмирани, биологијата си го прави своето со една цел: опстанок и продолжување на видот.

    (Ама сум расположена за филозофирање од сабајле :lol: читај: солење памет :?: :lol: :lol: :lol: )
     
  2. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    И врската и слободата имаат свои позитивни и негативни страни. Се сложувам со тоа дека кога си сингл нема што, кога, зошто, како...(да не набројувам), меѓутоа доколку имаш врска која се заснова на доверба, почитување и љубов се разбира тогаш нема да има потреба од замарање со такви прашања. Ако излезеш од врска која била еден вид на '' мачење'' тогаш слободата ти е најмила на свет и не размислуваш за врска, едноставно уживаш во се она што до тогаш на некој начин било ускратено или забрането. Како и да е, се согласувам со онаа познатата - Човек секогаш го посакува она што го нема ;)
     
  3. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Па послободно се чуствуваш, можеш да облечеш што ќе посакаш., можеш да идеш кај сакаш без никакви објаснувања кон некого.. не треба секој втор ден да се гледаш со една личност, не треба да му се оправдуваш кај си била вчера што си правела..што си јадела и слично. :) Абе едноставно СЛОБОДЕН СИ И ПРАВИШ ШТО САКАШ. :*
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Подобро е да си сингл затоа што си послободна, можеш да правиш што сакаш, не мораш да даваш објаснувања, можеш да излегуваш каде сакаш и со кого сакаш, и др.
     
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    :y: :y: :y:
     
  6. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113

    Јас никогаш. Но мислам дека ова секогаш го помислува секое машко кое гледа девојка која е сингл, а од надвор и по однесување ништо не и фали. Бог да чува, глупост невидена! грррр....
     
  7. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113

    Точно!
     
  8. Frose.eee

    Frose.eee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Самотијата е тешка, но слободата е незаменлива :lol: :P
     
  9. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    се сложувам :rofl:
     
  10. Shanee

    Shanee Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    SINGLE - better then your ex, better then your next! ;) :)
     
  11. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Не можам да се сетам кога последен пат бев сингл :( одамна беше тоа... најубаво е зошто излегуваш каде сакаш, кога сакаш и никогаш не треба да се објаснуваш ... како добро би ми дошло one night stand во моментот :$
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Не е точно, зошто како пријател и како дечко не е ист. Мое искуство, ми беше најдобар другар и беше супер, кога се фативме се смени, кретен. Ако правеше се да ме придобие кога бевме пријатели, почна да прави се што мразев. Ако му бев најважна , ме стави на последно место. Никогаш незнаеш некој каков е.
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Никој нема да ти досадува на телефон,нема да должиш оправдувања каде си била и зошто си била,нема да мораш да објаснуваш зошто на забавата имало момчиња,нема да мораш наместо да одиш да гледаш филм со другарки да одиш да излегуваш со него,ќе можеш да запознаваш нови момчиња и да флертуваш со нив без никаков проблем... :)

    Ете јас не сум сингл ама тоа е...
     
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    јас не сакам да сум сингл.... :sweat: :sweat:
     
  15. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Ани,а зошто се загрижуваш? Нема причина да бидеш сингл нели? Уживај сега! ;)
    Јас сум сингл..Делумно! :lol:
    Најубавиот дел... Не ми е потребен маж за да ми кажува колку сум убава и триста глупости,како што на многу девојки им се случува тоа...Можам буквално,што сакам да правам! Да уживам,да денгубам....Што сакам тоа!
    некогаш многу го сакаш ваквиот живот,но во еден момент,сето тоа ти здосадува..... :?:
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Дааа, да...за жал....познавав таков еден многу добро. И на крај открив дека сепак бил само премногу добар....за да е вистинит :tmi: Кога ќе се спушти еднаш лавина од лаги и невистини и откритија, не запира и после ви останува само глава за чудење и думање. Живот :)

    А инаку во однос на темава, се си има свои „за„ и „против“. Како и да е, сепак си мислам дека некогаш е подобро да сме квалитетно сами, отколку во неквалитетна врска ;)
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    А инаку во однос на темава, се си има свои „за„ и „против“. Како и да е, сепак си мислам дека некогаш е подобро да сме квалитетно сами, отколку во неквалитетна врска ;)

    Потполно се согласувам со тебе...
     
  18. Emmie

    Emmie Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    6
    Pa vaka. Sea kje vi raskazham neshto, mozhe ima, a mozhe i nema vrska so prashanjevo.
    Na mojata vozrast [12 god.] jas se zamarav so: Vrski i Slobodna. Ednostavno nemav dechko, ali sakav eden. I posle edno devojche zapoznav i ona so seto svoe srce sakashe da mi pomogne vo toa poshto beshe pogolema od mene. Za 2 godina e. I ona mi raskazha deka koa bila kolku mene site mashki trchale po nea, a ona ne se zamarala so niv i koa doshla 8mo odd. bila vo vrska edvaj 1 mesec. I koa raskinale site pochnale da ja ogovaraat i da i zboorat zashto raskinala ama ona pak ne gi slushala. I sea ja dobiv vpechatok od ova deka koa kje dojdesh vo gimnazija poubavo e koa kje te prashaat kolku dechkovci si imala poubavo e da kazhesh 1-2 otkolku da kazhesh 3-4. Site kje mislat deka si nekoja EVTINA. :) Inache od komentarive shto gi prochitav nekoi deca navistina imaat pravo. :) Pozdrav do site. ;)
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^ Сакам кажам незнам речам ти е постов. :D
    Невер мајнд, добредојде на форумов
     
  20. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Абре деца оти се замарате со такви работи, кој што ќе речел. Ако ти се допаѓа некој, фати си го, многу ти е галје за другите, 2-3 или 4 не е битно, битно е кога ќе пораснеш да има на што да се сеќаваш. Јас во периодот од 8мо до 2ра средно сменив 6-7 дечковци, а за мувачи да не зборам. Не оти можело тоа врска да се нарече, ама ајде...
    Инаку малку сме офтопик. :!:
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.