1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто мажите сакаат кучки (Шери Аргов)

Дискусија во 'Книги' започната од MayDiamonds, 29 ноември 2014.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  1.865
  [​IMG]

  Девојките буквално полудеа по оваа книга, кога неодамна ја прочитав разбрав и зошто.
  Се работи за вид на „прирачник“ за тоа како да владееш со психологијата на мажите, како да бидеш девојка со став и свое јас и како да го задржиш посакуваниот маж..
  Книгата нуди одговор на сите прашања од типот зошто мажите прво се романтични а потоа постепено се ладат, зошто ги земаат добрите девојки „здраво за готово“, и кои жени најмногу ги почитуваат и ги сакаат како свои сопатнички.. И уште многу многу други прашања кои девојките ги интересираат.

  Книгата се чита во еден здив, забавна е и поучна..
  Па што мислите девојки, каков е вашиот коментар, дали мислите дека сето ова во реалноста е точно и применливо? :^):)

  п.с. Книгата ја имам во pdf формат не знам дали е дозволено да се оставаат овде линкови па доколку сака некоја со задоволство ќе и ја испратам.
   
  На *Ева, cresa-jagoda, Stefana95 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. SofiNT

  SofiNT Нов член

  Се зачлени на:
  16 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми ја пратите ПДФ верзијата од книгата?
  Ви Благодарам...поздрав.
   
 3. Iv.Hanna93

  Iv.Hanna93 Нов член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Би сакала пдф верзија од книгата, се работи за подарок. Благодарам однапред :)
   
 4. poetesa09

  poetesa09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Дали би ми ја испратиле и на мене? Фала
   
 5. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  360
 6. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  1.865
  Сите што сакате да ви ја пратам оставете ми мејл бидејќи овде не си прикачуваат фајлови
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Првите страни не ми се лоши, барем некои работи доста реално ги има прикажано.
  Јас мразам вакви книги, ама и давам шанса да ме изненади.
  Баш ќе ја дочитам и ќе пишам коментар.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. KatieR93

  KatieR93 Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој има PDF од книгата Zasto se muskarci zene kuckama од истиот автор, се намачив со пребарување ама никако да ја најдам. Фала :)
   
 9. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  Mazite ne sakaat kucki
  Mazite sakaat zeni sto izgledaat kako da se reproduktivno zdravi, po moznost da imaat razbiranje od nekoja oblast sto im e pasija [pokazuva inteligencija]

  isto taka zenata treba da bide 'lesna' za nego a 'nevozmozna'/nekjarliva za site drugi...

  mislam deka e kontraproduktivno citanjeto na vakvi knigi


  ako ne se soglasuva nekoja slobodno neka proba da me natera da se zaljubam u nejze...good luck
   
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Демек те учи како да бидете кучки?
  Кучка е фактички одбранбен механизам на жените, зашто жените се цело време изложени на најразлични влијанија, во принцип секојдневно негативни влијанија од страна на мажите.
  Во таа психологија и социјална динамика, односот машко - женско е сеуште на примитивно ниво, т.е тие принципи кој што функционирале пред 500 000 години така функционираат и денес само на некое пософистицирано ниво и не можеме тоа да го рационализираме туку можеме да научиме како да ги совладаме социјалните препреки преку науки, литература и вежбање.
  За разлика од нас мажите, вие жените многу добро ја сфаќате таа програма за заведување, манипулирање и праќање или примање на телесни сигнали.
  Мене искрено ми е многу непријатно што сум опкружен со мажи кој не знаат како да се се однесуваат кон женскиот пол, односно не знаат како да ги третираат а сакаат секс со вас, така да кучка ставот го почитувам и треба уште поостро да се однесувате со некои мажи кој немаат појма како да ве третираат.
   
  На *Ева му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Тоа е точно дека мажите сакаат репродуктивно здрави жени ( т.е да изгледаат така ) што ни го дава фактот дека ние мажите ги гледаме жените ВИЗУЕЛНО , а не суштински. {90% од мажите ги гледаат женските според изгледот а не мозокот и останатите идикатори на личноста}.
  Не треба да биде лесна жената, треба да биде интересна а нема да биде интересно ако биде лесна многу нели? :) и секако ако е добра женката не треба да иде со контрапродуктивно и со низок статус на репродукција и способност за преживување машко битие * Некои одат по пари и по останати заебанции и затоа некои жени и имаат секс со такви мажи али тоа не значи дека се тие жени добри.
  Добра ти е идејата за демант на твојот муает од женска страна. Среќно! 8)
   
 12. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  ma ne se zbori za bitch shield kako od aspekt na pikap
  tuku deka treba da ja snemma pa da ja vikas 3 pati za da ti priati pokana
  ali da glumi mrzliva i da te vikne kaj nejze da gledate film i se sto ke ima se suvi pukanki i odma posle filmot da te istera ...kako duri ni baknez nesmmee da ti dade

  kolku so se sekavam neso u toj stil e kako kolku poeke te sviga tolku poeke da te tretira kako da ne te sviga
  so e epski GLUPOOO

  ako mislis deka te 'biva' so zeni ili imas nagon da se stavas i si od sk pisi mi koj ti e fb u privatna poraka
  ke praime neso


  cock block anyone ?! :D
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Hehee. Gi razbirame nie kako nokjta. :)
  Kje smislime neshto, momentalno ne sum vo Skopje.
  Ne znaat oni za cock block, uzhivaj - vo igra si.
   
 14. yo lee

  yo lee Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
 15. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  2.547
  Може некој да ми испрати линк од книгава?
   
 16. Lolilolita

  Lolilolita Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали може некој да ми ја прати книгата во пдф?
   
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.255
  Допаѓања:
  34.504
  Пол:
  Женски
  Може да ја ставиш овде во темава во pdf формат? :)
   
 18. blackred

  blackred Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Може и за мене пдф ? :)

   
  На Summerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.867
  Јас сакам ПДФ од книгава.. Може ли во ЛП или овде?
   
 20. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  7.761
  Пол:
  Женски
  @MayDiamonds Може да ја ставиш тука книгата или ликот да ми го пратиш во порака?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.