1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто машките нè навредуваат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maja85, 20 јануари 2010.

  1. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    ......Iskreno neznaev kaj da ja smestam temava zasto ne mi e za vo vrski,seks pa pogotovo,zdravstveni problemi..hmm mozebi :D

    ..........Kako i da e ,ja otvaram temava za da vidam nekoi vasi razmisluvanja zosto maskite postojano ne navreduvaat? Pa duri ni onie koi ne ne poznavaat? Dali sme nie samite krivi sto megu sebe go pocnavme zborot "k*rva" i tie se nadovrzaa? Zosto mora da gi trpime i islusame nivnite navredi i deka oni stalno se nezadovolni od nas? Zosto pagame na nivnite solzi ili na edna podarena ruza? Zosto nie sme tie koj na krajot ostanuvame tazni,nesrekni..povredeni?
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Zatoa sto dozvoluvame i zatoa sto ni se emociite na prvo mesto!
    Medjutoa i kulturata na tie sto navreduvaat e mnogi vazna!
     
  3. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Jas najiskreno mislam deka imaat kompleksi na pomala vrednost, pa zatoa vregaat ...
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    уффф и тоа како! за да ја прикрија својата несигурност во себеси, се расфрлаат со навреди кои често баш и не им држат вода. Ма не се замарам! Смешни ми се машките со такво примитивно однесување и не ги регистрирам баш.
     
    На srcekrsacka и moni24 им се допаѓа ова.
  5. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    затоа што со векови им дозволуваме...
    ако тој тебе ти рече курва а ти него курвар, ти ке се навредиш од тоа што тој го кажал а тој ке го смета за комплимент тоа што ти си му кажала курвар...
    најмногу е до нас жените и уште повеќе до тоа што и самите ние најмногу придонесуваме за тоа мажите да ги користат тие зборови зошто најчесто ние сами меѓу себе се навредуваме на тој начин...јас на пример мразам пцуење од туку-така мирно седење а и општо...а уште мало дете ако слуша автоматски му станува нормално тоа на жена да и вика така...мора некогаш да запре ова, неможе да сметаме дека сме рамноправни се додека иста навреда различно навредува...
    понекогаш навистина ми одат на нерви ова маживе!
     
  6. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Културните и воспитани мажи не го прават тоа, а за останатите несакам да коментирам. ;)
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.644
    Ако бидеме реални, многу женски меѓу себе не се почитуваат и се навредуваат, јас мислам дека женските тепачки се многу почести од машките :lol: Колку женски постојат што помеѓу себе се прозиваат со к*урво. Па што останало за машките...
     
  8. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    EDEN I EDINSTVEN ODGOVOR ....ZATOA STO DOZVOLUVAME.......SAMO EDEN BIVS ME OPCU, I TOLKU MU BESE...A IDEVME 4 GODINI...TUKA STAVIV KRAJ........mi se gadi koga ke slusnam decko ili maz ja pcue devojkata, taa slusa, toj i se dere, taa vika zatoa sto me saka mi vika, za moe dobro, toj i zabranuva se, taa se tesi ljubomoren e zasto me saka, toj ja mlati, taa se tesi pa masko e, pijan e , ke mu pomine, vo brak nema da pravi taka...NA PRVO POVISUVANJE TON , OSTAJ GO....AKO NISTO DRUGO MASKI IMA KOLKU SAKAS....................SAMITE DEVOJKI SE KRIVI NIKOJ DRUG....AMA GO SAKAM KE SE POPRAVI...NIKOGAS NEMA DA S EPOPRAVI, SAMO KE SATNUVA POLOS....majkami mi ima receno:ednas ako ti se namavne ili nedajboze udri...begaj i maz da ti e pa ne decko....stom ednas se sluci ke se slucuva postojano i samo ke se vlosuva....a izgovorot ama go sakaaaaaaam...lele....ova, ona...samo ke vi se tresne od nos....toj nema da se smeni, a kako mozes da sakas nekoj koj ne te pocituva...A I.... KAKO SAKAS DA TE POCITUVAS KOGA SAMA NE SE POCITUVAS , STOM I POKRAJ TOA GO SAKAS...ZNACI SAMI SME SI KRIVI....DEVOJKI SAMOPOCITTA NA NAJVISOKO NIVO, TI SI NAJVAZNA PA POSLE 10 MESTA ON...AKO SAKAS I TOJ DA TE POCITUVA...POZDRAVCE :twisted:
     
    На srcekrsacka, baguf4e, unlucky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Па затоа што една меѓу друга не се почитуваме и се навредуваме,па тука оставаме простор за да не навредуваат и тие.За разлика од нас,тие и да не се сакаат,сепак си држат до родот!
    Еве една отворена навреда за сите жени-жени,кучки сте од прва до последна,затоа е тоа така! :D
    Кога во состојба се две жени да се искршат за маж кој им сјебал емоции и на двете,а него го боли полов орган и понатаму прави глупости...немам што да додадам,сами сме си криви!
     
  10. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    се согласувам со сите мислења така е ние тоа го дозволуваме а на некои девојки дури и им годи некој така да им прави да ги тормози навредува да им вика и утредента пак таа прва ке му се јави ете тоа сме ние
     
  11. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16

    zboruvaj za tebe,ne site pagjaat na maski finti I ne site ne vikaat kurvi..i taka :D
     
  12. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    ToTalno se soglasuvam so tebe
     
  13. Maja85

    Maja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Ne zboruvav za mene ,jas nikogas ne sum dozvolila na masko da me navredi ili raka da krene na mene.Ja otvoriv temata zatoa sto sum svedok na moi drugarki koi patat i placat po niv a sekogas zavrsuvaat tepani ili navredeni.Osven da im pomognam so zborot "trgni se od nego " nisto ne im vikam zatoa sto ne me slusaat.I sakav da slusnam razmisluvanja za toa dali nie ili oni se krivi.
     
  14. milce

    milce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    NA DENESNO VREME SRAMOTA I GREOTA E MLADIVE DEVOJKI STO SE DOZVOLUVAAT DA SE PRAVI SO NIV.VO NASE VREME MORASE SE DA SE TRPI OD SRAM STO KE RECAT KOMSIITE LUGETO.....nO SEGA 21 VEK.........I DA SE DOZVOLI NEKOJ GLUP MAJMUN DA NAVREDUVA I DA JA TEPA DEVOJKATA ,A DOMA E GLEDANA KAKO PRINCEZA,RODITELITE I SE TRESAT OD UBAVO POUBAVO DA JADE ,OD UBAVO POUBAVO DA E OBLECENA,DA IMA SE I SESTO I KE SE POJAVI TOJ MAJMUN I MALTRETIRAJ.EEEEEJJJJJJJJ DEVOJKI GLAVATA GORE OTVORETE OCI!!!!!!!!!!!!nIKOJ ZA NIKOGO NE E VREDEN DA SE TRPI.nA SAMIOT POCETOK OD VRSKATA TREBA DA KAZETE STROGO I ODSECNO:DA NE TI PADNALO NA PAMET DA KRENES RAKA NA MENE I DA ME OPCUES A KAMOLI DA POKUSAS.dOBRO STORILA DEVOJKATA I PO 4 GODISNA VRSKA GO OTKACILA,BRAVO TAKA TREBA.............
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    само невоспитани необразовани и некултурни машки го прават тоа ама тука е и кривицата на девојките зошто го трпат тоа?и јас сум сведок на навреди силење према девојката ама девојките или се навикнати на тоа или пак "си се помируваат со судбината" или пак веруваат дека ќе се смени и бараат само изговор изнервиран беше пијан беше ако прави така сепак ме сака......... и ред други работи.додека девојката не одлучи да стави крај на навредите ништо не помага џабе се сите совети колку сакаш зборувај и труди се да и помогнеш никогаш нема да слуша
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ne nacreduvaat zasto se poslabi od nas :D a pagame na nivnite reakci takvi kako solzi , ruzi i sl zasto mislime deka ete vo toj moment toj se svestil i deka takov ke ostane zasekogas! a na kraj tazni i povredeni se i tie, duri i poveke od nas zanite, veruvaj! samo sto ne pokazuvaat kako nas. nie ke se zatvorime doma i ke placeme so denovi, a tie ke ispadnat so drustvo ke se zurkaat, ke se pijacat... no seto toa od maka ke go pravat. iskustvoto zboruva za toa, ne jas ;)
     
    На srcekrsacka и unlucky им се допаѓа ова.
  17. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Затоа што се волови :lol: :lol: не се сите исти има и жени што навредуваат ;)
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Зависи во каква состојба ќе се поставиме уште како девојчиња.. па се како што растеме.. девојки, па зрели девојки, жени.. ние ако навистина сме океј, немаме катастрофално минато со машки, ако се однесуваме човечно со примеси на нашата женска страна, ако си основаме добар карактерен статус - тогаш кое машко би не нарекол „курва“? Некој навистина заостанат во развојот напоредно со годините.
    И ангели и кучки сме сите - знаеме да ги играме двете игри.
     
  19. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Сами сме си криви :!: Додека тие и колку да се мразат еден со друг сепак се бранат,женски гледам кај мене во школо зеле коси си корнат се навредуваат ко ненормални,а машкиве за тоа време ги снимаат и им се смеат.Редно е веќе женскиов род да се освести и да стави крај на навредите.Бившиот мој ме опцу и ја крена раката да ме удри-јас во тој момент му реков спушти си ја раката,сврти се и замини си и никогаш повеќе да не си ме побарал.За среќа заедно бевме само 2 месеци па не ми беше ич тешко за тој мочко ;)
     
  20. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Зошто машките не навредуваат?

    Навредуваат оние на кој што им е дозволено, затоа што не сте покажале заби на првиот пат тој се ослободил и си продолжил понатаму...........