1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто машките нè навредуваат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maja85, 20 јануари 2010.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Опасна женска 8)
     
  2. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Не само машките. На секој ако му ДОЗВОЛИШ ќе те навредува не значи дека само машките навредуваат.
     
  3. MissPagane

    MissPagane Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Абе, недостаток на култура. Не битно дали тој што навредува е машко или женско, дали баба или дедо. Си го покажува простатилукот и ништо друго.
    Да, се случило некој да ме навреди, и стварно не знам како е најпаметно да се изреагира, да вратам со навреда ми е простачки, а да си почутам и да наведнам глава шанса нема. Зависи од ситуацијата и колку сум инспирирана за вратка. :)
    Лепо фино,доволно му е супер доза на сарказам, ремет и онака чисто вистината ко што е в лице и чао пријатно. Шо има да се замарам со простаци.
    Или по прилепски : Шо сега, Че се врејџаме ко џупци на пазар. :D
     
  4. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Ако мене ме навреди дечкоми, ќе ја навредам јас мајкаму да види како е :)
     
  5. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Навредуваат зошто некои се за навредување.
    Други пак се за навредување, затоа што допуштиле некој да ги навредува и трпат.

    Јас не ни очекувам повеќе од безкичмењаци на кои животен сон им е женската да ја ословуваат со почесен надимак - пи*ка, ниту пак женскињите што меѓусебно “другарски“ се ословуваат со пичкицо, курво итн, имаат право да се лутат кога друг ги нарекол така.
    Не може јас сама ако не се почитувам, да очекувам друг да ме вика позлатена принцеза.
    А, за искомплексирани мажиња што не знаат да кажат други зборови, не знам.
    Штом зине и му ги видам предиспозициите за сељачење, одма го мавам на игнор листа, па не сум дошла до ситуација да се вреѓам со некој. Me and my big mouth would win anytime tho. :D
     
  6. gita223

    gita223 Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    8
    Добро кажано. За ова тотално си во право! :)
     
  7. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Од личен интерес.Мислат дека испаѓаат многу интересни или смешни ако без потреба те навредат пред нивните другари, имам еден таков што учи со мене, гад гадосан. Седам доаѓа , ми трупа милион навреди, и овие гадовиве позади него се смеат, а каква што сум си јас си јас си викам, аии не сум знаела колку си бил ти културен, и додека си размислував станувам и бега ко кокошка , си знае што му следува, ми се гади од него, абе не ги поднесувам, сите ми викаат, не се нервирај на такви, и така си научив, сите си имаат “спомен’’ од мене, погледни ги остро и се ке отиде, така ми кажувале блиски, ги послушав и не згрешив...Абе глупаци, вакви биле девојчињата, онакви биле , дебели, слаби нека се видат они па нека мрчат.. |(
    П.С - Без навреда не се однесува до сите, има стварно фини машки, а има и некои што не ги поднесувам :)
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65

    Ко се бије, тај се воли :)
     
  9. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.363
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    зашто им дозволувате...ете затоа...се затрескувате, свашта им дозволувате за да не ви се налути и остави, а после коа ќе ве шутне- рикате :puke: :puke: ги навредуваат оние кои немаат свое јас, карактер и доволно храброст за да се спротиставите и одбраните... Ете зашто не треба да читате љубовни романчиња, пепелашки, принцеви на бело магаре,и хепи енд филмчиња... :fubar: :fubar:

    јас може малце забегав, али многу ме нервираат вакви прашања.. пардон на реалноста :!:
     
  10. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Машките не' навредуваат бидејќи имаат помалце култура од девојките.Мислам дека е ретко тоа машко кое има култура,односно што би се однесувал како ''џентлмен''.Таквите се многу ретки во денешно време и нормално е потешко да се најде таков.Ние девојчињата/жените сме чувствителни и им го дозволуваме тоа задоволство на нив.
     
  11. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Како ќе си се поставиш на почеток така ќе си го однесеш ! Се е до тоа колку им е дозволено..
     
    На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Каков впечаток сме им оставиле за таква ќе не сметаат.
    Што значи сме ги испровоцирале или сл. па навредата е заслужена или пак се идиоти но не верувам дека некои онака за без врска би не вреѓале к*рва,ваква,онаква.
    Но доколку е таква незаслужена навреда мислам дека доволен е еден прекрасен шамар гратис игнорирање.
     
  13. Tazna-solzicka

    Tazna-solzicka Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Мажите имаат едно убедување кое што е останато уште од турско, дека жената, треба да му биде подредена и дека мажот е тој кој се слуша и во врска и во брак. Но делумно сами сме си криви бидејки оние кои ги сметаат жените рамни на себе ги нарекуваме папучари. Неретко можете да сретнете девојки/жени кои викаат сакам маж кој ќе биде вистински маж и ќе удри во маса, а не да прави што јас ќе му кажам. А, мажите за модел ги земаат токму ваквите жени, кои во суштина сакаат насилни типови и мислат дека ако е тој строг, љубоморен, па и насилен дека е тоа знак на љубов. Има многу жени кои се жртви на насилници кои секојдневно се тепани, и пазете сето тоа додека се уште во врска. И, имаат една флоскула која нејчесто ја користат а тоа е: Ма нема он лоша душа само е многу нерозен и обично веднаш следува префрлање на вината: Ма и ја сум си виновна не е само тој крив. И, навистина не ми е јасно како мислат да се промени кога уште на почетоот е идиот. И, неможам да ги сватам жените кои мислат дека мажите имаат право да ги тепаат. Па дури и да направам било што ее да речеме да ме фати на дело со друг нема право да ме удри а камоли да ме тепа. Она што може е, да ми раскине или да се разведе а да ме удри е тогаш ќе зажали што воопшто се родил. Нема да знае каде му е газот а каде му е главата. А, и финансиската зависност на жените многу придонесува да мораат да трпат се и сешто па дури и неверството на партнерот неретко мора да се прават дека не го гледаат. А да не зборуваме за скрупулите во општетвото кое, кога мажот изневерува е фраер а кога жената е малку послободна е курва.Еве преиспитајте се себеси верувам дека секоја фтора биа удрена од својот партнер. И, што сте преземали? Ништо.
    Е, ега извлечете само заклучок кој е виновен дали мажите, или ние. Тка да навредувањето и не е она најлошото што им се случува на жените.
     
    На Katerinceee, macedonia.timeless и hermosa им се допаѓа ова.
  14. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Зависи до мажот, има такви заостанати пловат низ времето и им се чини дека тие се главата на се.
    Искрено такви мажи не заслужуват жена, си мислат јас ја ранам под мој кров е мора да прави како што јас ке кажам. Проста работа , овде на западот не се гледат тие работи
     
  15. VIN.diesel

    VIN.diesel Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    420

    Во право си за тоа што го имаш пишано.Не ги оправдувам воопшто луѓето што навредуваат .Но сакав само да напоменам што е со оние жени образовани но со мн лош речник и култура?Дали и таму мажте ке бидат виновни кога ке избие кавга и ке се употребат непирстојни зборови .Сепак мислам за некој да те навреди мора да има некаква причина (иако не е оправдување ) ... А мн често од шала и смеа испаѓаат навреди..
     
  16. vec

    vec Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Тоа е како ти се поставиш така на пример јас на никој не му дозволувам да каже барем не пред мене дека жените се курви, можеби некои се, но секако не сите.Заради некои што се курви не значи дека треба да имаат и за добрите и мапетни жени такви предрасуди. Кога некое момче ке каже дека сите жени се курви,ова,она треба да се сети дека и неговата мајка е жена.
    Да кажам уште нешто денеска мажите се поголеми курви секако машки курви сакаат и пробуваат да бидат со сите девојки а зошто тоа никој не го коментира?
    Кога некое момче било со 5 или 10 девојки не е важно е “голем маж“ , а кога жената била со толку момчиња е курва ее неможе така.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    зашто има некои кои се мислат фраери со тоа шо навредиле девојче |(
     
  18. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Зависи кој.Не се сите машки исти во никој случај.А и како да се поставиш-тој нема право да те навредува.Едноставно си имаш твој живот и што сакаш ќе правиш.Ова навредување го прават оние не културните простаци што не знаат да почитуваат жена. :?:
     
  19. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Не баш.
    Една фрустрација од минатото е доволна за „сите женски се исти“ состојба.

    Да знаеш, дека не треба да легнеш со сите, и да си му забодела нож во грб на тој што „најмногу“ те сакал, за во момент на нервоза да те нарече курва, или да ти опали 2-3 шамари.
    Потребно е само порано да поминал низ тешка љубовна врска, или пак да прави се, што тато и прави или не и прави на мама.

    Не се потценувајте себе си со вакви размислувања. Не знаете на каков може да налетате.
     
  20. izgubena5555

    izgubena5555 Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    14
    таквите навреди според мене се поради недостаток на култура!