Зошто машките нè навредуваат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Maja85, 20 јануари 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.209
  Допаѓања:
  44.373
  Пол:
  Женски
  Јас еднаш се навредив од мојот бивши, нема да напишам што ми кажа... знам беше шега но се почувствував глупо и омаловажено. Инаку немам друга навреда претрпено само затоа што сум женско. Тие навреди доаѓаат од невоспитани, некултурни и очајни машки, секако и незрели, вистински маж не би навредил девојка, а ниту вистинска дама не би добила никаква навреда.
   
  На theowndemon, cresa-jagoda и crazylady им се допаѓа ова.
 2. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  3.661
  Пол:
  Женски
  Навреда од било кој, не битно дали е партнер или познаник / чка ... било кој, според мене човек што знае прво кој е и што е тој нема потреба да навредува за да се издигне себе си, а ако дојде до таква ситуација, што неминовно доаѓа во животот, прво преќутувам, а потоа ладно сервирам има да голта се' што кажал, на нос да му излезе сето тоа ќе се кае што пат ми пресекол.
   
 3. lore**dana

  lore**dana Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  13
  Откако се создал светот мажите се понашаат така.зошто?затоа што потсвесно дека ги иритира фактот дека жената зазема големо место во општеството.порано биле жените прогласувани за вештерки,спалувани на клада.да знаете дека зачетокот на цивилизацијата е започнат од жена,мисијата на Исус требало да ја продолжи жена,жената е таа која може да донесе живот на овој свет,ако сака и кога таа сака,мажот е само правател,жената раѓа и трпи болки кои мажот не може да истрпи.мажот е посилен пол само поради конструкцијата и физичката сила.за се друго,за сите перипетии и животни проблеми жената повеке може да издржи.жената не бара утеха во алкохол и во други мажи.жената многу успешно го носи товарот на животот,жената е таа која има најголема улога во подигнувањето на децата.жената може сама без партнер,борбена е,додека мажот полесно потклекнува пред животни предизвици.жената е психички посилна од мажот.дефакто сите војни се воделе поради жена.жената има клучна улога на многу полиња во животот.низ кариера жената ги носи децата со себе. Има уште многу работи....поради тоа мажите(конзервативните мажи и оние со малограѓански сваќања)се иритирани и си земаат за право да вреѓаат и да ставаат разно-разни епитети на жената
   
  На GoldenRose. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lore**dana

  lore**dana Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  13
  И многу повеќе ;)
   
 5. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.763
  Пол:
  Машки
  Постов е погрешен на толку многу нивоа ама барем ова ме насмеа.

  Си слушнала некогаш за голема буква после точка?
   
  На ♡BuBaLe♡ и Згодно Момче им се допаѓа ова.
 6. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.969

  :rofl::rofl:
   
  На ♡BuBaLe♡ и Summerlover им се допаѓа ова.
 7. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Не навредуваат затоа што егото им е повредено, душичкиии ;( :lol::lol::lol:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Идиоти бе кои душички :rofl: тие немаат душа :D
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Sarcasm беше xD
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Кој ќе ги разбере машките кој од кој полуд -.-
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.105
  Пол:
  Женски
  Како и да било небитно, тоа се знае дека е така :D
   
 12. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  8.085
  Пол:
  Машки
  Благодариме:D
   
  На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.