1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто ми е толку тешко да се заљубам?

Дискусија во 'Сингл' започната од StoryOfAGirl, 26 декември 2009.

  1. kasapo

    kasapo Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    xaaxaxaxax da da lesno mozis da dojdes do sekoja so sakas ili sekoj so sakas za to tesko se zalubuvas ama neli i na to ima kraj ili mozi grska sum?
     
  2. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    И јас тешко се заљубувам т.е. никогаш не се заљубувам.Има една личност во животов што ми значеше и што ми значи премногу,се останато е за забава-чисто спортски.На некој начин посигурно ми е вака што никој срце не ми освоил,ама пак и јас сакам да почувствувам како е кога ќе ти дојде од срце некому да му речеш ТЕ САКАМ.Али ајде имам само 16 години моето допрва доаѓа. :D
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.234
    Допаѓања:
    5.657
    Пол:
    Женски
    Истиот проблем ;)
    и не губам надеж дека ќе се заљубам.. А и не ни треба во периодов .. Да заврши прво школо :lol:
     
  4. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    А зашто боље не напишете тема Зашто неможам да се одљубам ;) .Бреј кого лажете бе жити се или така мислите поинтересни ќе испаднете ;)
     
  5. Chanel

    Chanel Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    3
    Зависи од самите искуства што сме ги доживеале порано, мислењето дека нема да се заљубиме и мислиме дека тешко се заљубуваме се едни од бројните прашања што ги поставуваме на самите себеси.
    Мислиме дека доколку се заљубиме иако можеби пред тоа сме биле заљубени и знаеме да сакаме, дека таа личност која ние ќе ја љубиме ќе не повреди, и ние пак ќе бидеме тие што ќе паднеме на " љубовното дно " кое премногу боли додека се издигнеме повторно на врвот.
    Ние самите си ги внесуваме овие работи во потсвеста и мислиме дека тешко се заљубуваме и сл. но се додека не дојде тој што повторно ќе ни го освои нашето рането и мало срце кое е во потрага по љубов, е само тогаш ние нема да се плашиме пак да љубиме и светот на момент, односно нашата заљубеност светот на момент ќе ни го направи совршен.
     
  6. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Многу ме нервира кога пола од девојките тука се фолираат дека неможат да се заљубат ;) .Мислите дека така покул ќе испаднете или?
     
  7. 023

    023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    зошто не си го нашла вистинскиот тип кој многу ке ти одговара според твојот карактер и ќе се сложувате многу добро. истиот проблем го имав и јас до пред некое време. со секој дечко што пробував да се заљубам не ми успеваше и секогаш ги откачував...можеби пред 2 месеци ми се деси нешто што никогаш неќам да заврши..најдов тип кој доста ми одговара, неможам да му најдам маани значи типот ми е совршен...мислам дека почнав да го сакам...така да треба само време и вистинскиот ќе ти затропа на врата...трпение :l: :l: :l: ;)
     
  8. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    И јас многу тешко и ретко се заљубувам. А многу сакам. Изгледа не сум го пронашла вистинскиот.
     
  9. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    I jas neznaev sto e sakanje ili vljubenost,ama......Koga ke go najdes vistinskiot,e toa e nesto drugo.Ah ljubov :inlove: :inlove: :inlove:
     
  10. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Можеби затоа што на сите им наоѓаш мана :D ....Ама никој не е совршен.....позз
     
  11. zvezda

    zvezda Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    јас ретко некој да засвиѓам а за засакување пак никако :worried: финтата е што и никој не ми приоѓа па си фурам така јас соло секогаш :( а не дека сум грда или слично...сепак рано е имам 16 ‘надежта последна умира‘ нели........
     
  12. u.b.i.s.k.a

    u.b.i.s.k.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    хахаха сега ме насмеја, алооооооооо сеуште не си ни на почетокот, а и верувај ми подобро е за тебе да не се заљубуваш мала ;) не ти требаат драми и шпански серии уште сега :hai:
     
    На sandra.92 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Се согласувам со ова над мене! Не се врзувајте од мали, цел живот со дечковци ќе го поминете. Има време за се, убаво е да имате повремено по некоја врска, ама најубаво е сериозна врска од 21-22 години па нагоре. Изживејте се девојки, ќе ви се плаче еден ден за годините да се вратат како што ми е мене ]:) 4 врски од по една година имав, тоа е страшно се чудам кај ми бил паметот на 15-16 години :|
     
  14. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    16??? Јас тогаш не знаев што е тоа љубов. Не ни размислував. Тоа беа најубавите средношколски денови кога дружењето ми беше пред се. Тинејџерски години кога секој има идеали, кога сите бевме бунтовници и кревавме револуција за се и сешто. :) Имавме симпатии и сето тоа беше толку наивно и симпатично. Излегувавме по старки и фармерки, слушавме рок и имавме постери низ целата соба. Сега сето ова е изместено. Младиве едвај чекаат да влезат во штикли и да личат на турбо фолк певаљки. Јас не можам да го сфатам тоа. Уживај во овие години, зошто еден ден ќе ги бараш. Знам дека муабетов е бабински, ама верувај дека тоа што сега го живееш нема реприза. :)
     
    На sandra.92 и GirlWithSmile им се допаѓа ова.
  15. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Заљубена сум до уши.. ама не се брзам, кога тогаш ке дојдат и моите 5 минути.. Јас сум таков карактер што ке се затрескам во еден и не се знае крајот (хух веке 2 години, мака ми е) :) .. Кога правам со некој муабет на оваа тема одма ми викаат 'де бре ти па како може толку да се затрескаш понего, а не ни ојте ни ништо.. Јас ако сум во врска па не го сакам.. не се замарам' :D не свакам!
     
  16. Da4e-22

    Da4e-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    ko ke dojdi vreme i vistinskiot ke se zaljubis a sega uzivaj vo zivotot i ic ne se nerviraj UZIVAJ
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас и завидувам на авторката.
    Барем не трпиш разни разочарувања. Јас лесно се заљубувам, и верувај лошо е.
    И не се нервирај, се ќе си дојде на свое место во свое време. ;)
     
  18. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Исто.Еднаш сум сакала до сега и уште неможам да го заборавам :| Чудна работа никогаш нема да го сфатам тоа.Не е дека лесно ги освојувам,па затоа го губам интересот,едноставно незнам...Not interested :D
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Годините не одредуваат кога ќе се заљубиш. Уживај си, биди со кој сакаш, сврти ги сите кои имаш желба да се твои, журкај се и крши срца :D После тоа друго ќе е. :)
     
  20. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    и јас спаѓам во групава... незнам зошто ама многу тешко се заљубувам.т.е. сум била заљубена само еднаш а уште потешко се одљубувам :)