1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто никој не ме разбира??

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од s1a1n1d1r1a1, 21 октомври 2010.

  1. Lalalalala

    Lalalalala Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    0
    Никој не ме разбира зошто се уште го сакам и покрај се што ми направил. Го сакам и не барам ништо за возврат освен и он така да се чувствува за мене.. И зашто за да останам лојална на него ги одбивам сите кои ми понудуваат врска. А најтрагично е тоа што и ја не се разбирам! :?:
     
  2. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ако не можеш да се разбереш самата, како очекуваш другите да те разберат...???

    Денешно време, сите луѓе си имаат свои проблеми, повеќето не знаат главата кај им е, така да не очекувај некој да се засекира многу за тебе.
    А, и ако те разберат, што дека...???
    Ќе ти го вратат него со сила...???

    Ако тој не те гледа, и не се грижи за тебе, како и ти за него, тогаш можеби не те ни заслужува...ќе си најдеш некој со кој обострано ќе се разбирате и грижите еден за друг. ;)
     
  3. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Разбирањето е најбитно, а за тоа се потребни двајца. За да има хармонија, треба да се прави баланс, а за тоа треба да се вложи труд од двете страни. Ако некој не ве разбира, потрудете се да разговарате, ако повторно не наидувате на разбирање, размислете добро што понатаму.
     
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Јас со моиве 23 години , сеуште се чувствувам како да не припаѓам во овој универзум . Од малечка чувствував дека не сум како другите . Знаев дека сум поразлична , поинтелигентна . Во маало не се дружев со никој , бидејќи бев " позрела " за разлика од останатите . Повозрасните комшии меѓу кои и сестра ми , не ме " примаа " бидејќи бев 6 годишно девојче , додека они сите беа +5 години од мене . Класот каде бев во основно , исто не ме сфаќаа , бидејќи моите ставови и мислења не се совпаѓаа со нивните . Ден - денес сум истата . Весела сум по природа , но , знам да размислувам до раните утрински часови - дали припаѓам во ова време ? Зошто никој не може да ме разбере ? Дали јас имам проблем со искажувањето , или оние околу мене со разбирањето ? Понекогаш , кажувам свое мислење за нешто , на најпрост можен начин , и пак не ме разбираат . Толку многу имам за кажување , а немам на кој .
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Sekoj razbere nekogo koga ke gori vo ist ogan