1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто почнаа премногу често да исчезнуваат луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snowflake97, 17 февруари 2019.

 1. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  8.683
  Пол:
  Женски
  Овој месец како да стана тренд да исчезнуваат луѓе. 4 души здрави, прави наеднаш ги снема и им се губи секој траг, секојдневно гледаме по социјалните мрежи на некој нов исчезнат, гледаме плакати по улици.
  -Што се случува со овие луѓе?
  -Зошто од МВР молчат?
  -Каде се медиумите да помогнат?
  -Дали е чиста случајност за еден месец да исчезнат 4 души или позади ова има нешто друго?
  Каде се: Даниела Пецевска, Алибен Абдул, Арбен Аслани и Пинето Секондо?
  FB_IMG_1550440593941.jpg FB_IMG_1550440604515.jpg FB_IMG_1550440601080.jpg FB_IMG_1550440609356.jpg
   
  На Biny, honest girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Женичката Даниела е пронајдена мртва во Вардар. Ова е страхотија што се случува, нешто се тае и е ужасно страшно. Господ на помош нека е
   
  На sj *O* и zuto им се допаѓа ова.
 3. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  8.683
  Пол:
  Женски
  Ее не знаев дека ја пронашле, немам видено.
  Има ли објавено од што и како, како завршила во Вардар?
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  107.320
  Денеска кај 1 .30 е најдена во водите на Вардар
  И семејствотони мвр изјавија
  Пино е виден во Германија
  Мене мајка му ми е жногу сумњива
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  4.051
  Допаѓања:
  9.445
  Зошто мајка му?
   
 6. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Некои кажуваат имало траги на насилство, некои портали викаат немало. Мада верувам дека имало.Така ми прочита прееска сестра ми
   
 7. Maeve

  Maeve Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  907
  Пол:
  Женски
  За гревота е ова со женичката, ме чуди што ли се има случено, многу теории и приказни прочитав по нетов, а знам само дека ми остави впечаток на многу нежно суштество, премногу фина, насмеана, позитивна, дур лежев на ГАК тие месец дена, пред две години..
  општо, ме чуди со луѓево,не што исчезнуваат, најчесто и така ги наоѓаат, во Вардар.. Ептен жално..
   
  На sj *O* и Momichka им се допаѓа ова.
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  107.320
  Така
  Се у тој случај е сумњиво
   
  На Stressed Out, karak и Black girl им се допаѓа ова.
 9. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  За дечково Пино е мн чудна ситуацијава . Мајката објавува постови дека долго време го нема, по коментари се пишува свашта . Дека е виден сега скоро во Германија . Полицијава ништо не прави , на тв ништо не се објавува .
   
  На Biny, karak и Feminka22 им се допаѓа ова.
 10. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Не можеш да кажуваш така. И за женава се слушна дека е видена во Битола па ја пронајдоа мртва.жалосно кај ќе им одат душите
   
  На Angel06, La.loca и Feminka22 им се допаѓа ова.
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  107.320
  Е тоа ши полицијата не дава никакви информации е сумњиво

  Па од кај знаеш дека не била во Битола ?

  Мајка му на пино многи коментари и постови и бришеше од нејзиниот фб ѕид
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Па веројатно жената не се движела пешки низ Македонија
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  107.320
  Не ама може заминала со некој за Битола па после се вратиле во Ск па е фрлена во Вардар
  Опции има милион
   
 14. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Што и да е нешто се случува во државава што е многу опасно
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  39.280
  Пол:
  Женски
  Бујна машта имате а и невкусни се вашите претпоставки. Поготово кога се работи за исчезната жена, по автоматизам и препишувате авантура и казна.
   
  На Platysma, Chanell*, Angel06 и 23 други им се допаѓа ова.
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  107.320
  А ти дојде да го кажиш тоа
  Ок фала пријатно
   
 17. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  8.683
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е за верување и исто целиов случај со исчезнување е всушност киднапирање.
  Денеска разбрав дека во мојот град пред околу 2-3 недели било коднапирано дете па за среќа не знам како го нашле на некој рид оставено (не знам колку е точна информацијава). Но после работа поминав покрај училиштето од каде што го киднапирале детето и видов дека во школакиот двор децата стоеа со настивничките и ги чекаат да дојдат родителите по нив, и мали и поголеми деца со родителите си одеа, додека често минам од таму и до сега не сум приметила така да ги чекаат родителите, што значи дека можно е да е вистина.
  Но не знам зошто се молчи за тоа...?
   
  На Baby-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 18. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  5.994
  Пол:
  Женски
  Јас незнам како е овој толку примитивен и плиток во умо народ за жената во Вардар уште шо не прочитав со швалерот избегала, сама избегала незнам да ни ги чита некој коментарите од западот ке мисле дека сме некоја секта држава.... Нека почива во мир жално..
   
  На Emilija97mk, sj *O*, SnowWhite8 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  Можеби ќе звучам како човек без чувства ама нмв.. А зошто луѓето се повеќе и повеќе се фокусираат на вакви статии и црни хроники? Наместо да се фокусираат на сопствените животи? Тоа што ќе пишете за овие луѓе или тоа што ќе помислите на нив, никако нема да му помогнете.
   
  На Feminka22, fificaaa, honest girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.046
  Допаѓања:
  13.086
  Пол:
  Женски
  А како да не се замараш и да не те интересираат случкиве?
  Си помислила дека утре тоа може да бидеш ти?
  Не интересира што се случува, а медиумите и мвр молчат за сите нема ни една успешна акција, на фб е потрагата за луѓето.
  Испаѓа дека секој може да те грабне и да те фрли во Вардар секако ќе прогласат самоубиство никој нема да одговара бидејќи им е полесно така и се неспособни да откријат што навистина се случило.
  Уствари ако биле способни ќе се најдат луѓето пред да се најдат мртви.
   
  На the.vampire.girl, Kitty23, Chanell* и 15 други им се допаѓа ова.