1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто почнаа премногу често да исчезнуваат луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snowflake97, 17 февруари 2019.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Неповрзано и неразбирливо.
    Во пораките спомнати се и Пино и Ангела, значи не е нивен разговорот туку од рандом луѓе.

    Глуп разговор.

    Како што реков, освен ако намерно не остава дел од разговори демек еве доказ дека му го хакнавме фбто на Пино, друго воопшто нема логика....мада овие пораки не се од Пино :|

    Аман некој нека ја подучи мајкава да се воздржи од објавување јавно вакви работи.
    Ебати пријателите што ги има кои само и додаваат масло во огнот наместо да ја смират да не кажува јавно.
     
    На ku4ence, kim.k, lovestoneddd и 12 други им се допаѓа ова.
  2. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно што сака да докаже со тоа ороспија, ороспија, ороспија, а за овој што е соучесникот уште малце дете мило и драго да речеше. Не е битно кој кого на што натерал, битно и двајцата се убици.
    И со овие муабетиве што ги објавува, па нејзино минато, па лесна женска по пари што трча, извини што правеше син ти со таква бе? Така го учеше детето, еве ти пари сине, еби ги курвите и после откачи ги пошто се деца од сиромашно семејство? Па во сите интервјуа истакна колку они ситуирани биле а таа демек ефтина дроља од бедно семејство. Убаво ли е тоа?
    Јас сум најголем противник на убиство, ама се прашувате ли што ја навело другата страна на таков погубен чин и за себе и за некој друг?
     
    На ku4ence, Tea678, kim.k и 8 други им се допаѓа ова.
  3. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ова веќе станува бог да чува..
     
    На ku4ence, Ladybug98, Avery и 3 други им се допаѓа ова.
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Уште еден фактор не зимаш како улога. Изјавата на Ангела откако е фатена.
     
    На candy.cane, CameliaMiller и WildMk им се допаѓа ова.
  5. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Инаку морам да си го кажам мислењето,ќе пукнам ако не кажам. Ова све поише ми личи ко мајката да добила закани од некого па сега ја ублажува работата со Али а ја напаѓа Ангела.Како до вчера фрлаше камења(оправдано) по двајцата сеа магично почна да ја спушта топката у врска со бегалецот..
     
    На ku4ence, Alanna, Leviosa2503 и 12 други им се допаѓа ова.
  6. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Истото го мислев. Менгеме синдром.
     
    На fana, Rama, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.106
    Кешки тоа е да е, се надевам не е другото - стварно да го жали и невин да го мисли :|
     
    На kim.k, Independent Girl, violetblue и 6 други им се допаѓа ова.
  8. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.106
    Само дел од коментарите...
    секако за Али ништо, невин е нели тој.

    Не можам да си поверувам, ете не можам...

    SmartSelect_20190619-200753_Facebook.jpg SmartSelect_20190619-200849_Facebook.jpg SmartSelect_20190619-200901_Facebook.jpg SmartSelect_20190619-201220_Facebook.jpg
     
    На kim.k, Independent Girl, lovestoneddd и 8 други им се допаѓа ова.
  9. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Човек со нормална култура и темперамент кој не е асално близок со семејството, не би ни имал зборови што да ѝ каже во оваа ситуација на мајката. Овие сите рандом што коментираат ми изгледаат на полуписмени сеирџии кои само си нашле уште една прилика да колнат и пцујат. Не ни обрнуваат внимание што точно постирала.
    Кај ќе ни е крајот ако сите криминални случаи вака се одвиваа, или да им се даде некоја реална моќ на вакви луѓе во општеството... би се вратиле во среден век со линчувања и смртни казни, без ни соодветно судење и докази. Страшно, стварно е огромна грешка од секој аспект што целиов случај оди вака јавно.
     
    На ku4ence, Кена Рис, Independent Girl и 12 други им се допаѓа ова.
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Полека луѓе. Јас ја гледав емисијата на Код и кажаа дека реконструкцијата на настанот е правена според информации кои ги има мајката.
    Исто така од Код се прашуваат како Обвинителството кажува дека е пукано со пушка, кога се најдени само неколку коски и дел од черепот, не целиот, кој е пратен на обдукција. Ама не се знае дали е пронајден куршум во тој дел од черепот кој е најден. Или пак е убиен со удар со тврд предмет.
    Исто Код спомнаа и за нелогичност во времето кога се случило убиството. Според Обвинителството во два часот по полноќ е пукано со пушка во Пино. А Код се прашуваат што правеле од околу мислам беше 22:40 кога колата е последен пат фатена на камера до 2 часот по полноќ. И дека до местото каде што е убиен, имало околу 40 минути возење.

    Има ли некаде точна информација од судска медицина дека е пукано со пушка во главата на Пино??
    Ако има, може ли линк?

    Не знам, ама мене целиот овој случај ми е многу сомнителен.
     
    На ku4ence, Peperutce1115, ocicka2014 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Сега со овие муабети личиш како оние што за силувана жена-велат сама си го барала оти носела минич|(
    Не ме сфаќај погрешно, разбрав дека го осудуваш убиството, но вртиш накај тоа дека Пино си го барал?
    Како да се прашуваме што ги натерало да го убијат така крвнички детето?
    И што е крива мајка му на Пино ако тој запознал девојка со криминално досие? Можеби не знаел тој која е девојката уствари, можеби бил наивен и таа го раководела како што сака на крај на краиштата, има стотици можеби...:wasntme:

    Викала ороспија мајката, нека вика бре, не дека ќе смени нешто, ама тоа е момент на бес, на болка и револт, скраа да е, да ми се случи мене така за близок, или на било кој од вас, сигурно нема на убијците да им се обраќаме со душички драги и милички|(
     
    На crimson, Ursi и Alisa22 им се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Рама толку ли не успеал да ја процени и научи каква е и која е. Па не се познавале од вчера, туку дури 6 години. Што се плеткал со таква? Со таква ни пријателство не му требало, а не па и да биде во врска со нејзе.
    Некогаш и сами сме си виновни, кога не пазиме со кого се дружиме и кога на време не се отргнуваме од тие што не ни одговараат.
     
    На Tea678, candy.cane, violetblue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Па може и да не ја научил вистински каква е никогаш?
    Зарем во светот не постојат премирни и пренаивни луѓе кои лесно друг ги раководи и манипулира?
     
    На Irreplaceablee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    А на чело ли пишува дека се способни да убијат некого?
    Треба ли секој да го проверуваме во полиција дали има досие!?
    Зарем излегуваме со мисла од дома дека денес некој може да не убие!?
     
    На WildMk, Irreplaceablee, boo3 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.252
    Допаѓања:
    124.607
    Она полиграф излажа не па некој дечко.
     
    На Independent Girl, WildMk, ocicka2014 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не пишува на чело, ама не се 6 дена или 6 недели или 6 месеци, туку се знаеле 6 години. Се дружеле пред да бидат во врска. Не проценил ли за 6 години каква е? Според нејзиниот начин на живот? Според нејзиното однесување, размислување?
    Плус ќе слушне сигурно и од други нешто за нејзе. Штом не е со чисто досие, сигурно зборат, раскажуваат другари или некои други што и двајцата ги познаваат.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ако е како што велиш нема да постојат ни убиени, ни разведени ни повредени...
    Не е баш така како што мислиш.
    Ако за тебе некој рече дека не те бива значи убиец си?!
    Пред се, може лабаво се гледал со неа. Не навлегувал каква е што е и зошто е. Сите знаеме дека и такви врски постојат. Не се замарал.
    И ради тоа заслужил да е убиен!?
     
    На WildMk, Lolipop23, Peperutce1115 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    Сериозни сте со ова дека од ракав истресле инфо од судска?

    Диносауруси проучуваат од коски не па едно убиство.
    Постојат сигурно и други докази кои наведуваат на тоа дека е пукано со пушка и не се должни да ги изнесуваат во јавност, нема потреба ние да ги знаеме деталите околу истрагата.

    И од кај сме толку сигурни дека Ангела го поминала полиграфот? Можеби покажал реакција а не сакале да откријат за да не им избега и таа преку граница затоа што немаа на основ на што да ја задржат пред да биде најден Пино.

    Многу згрешија што ја известуваа мајкава за се. Попара им направи со непотребни информации, слики, статуси, закани, хакери.
    Маж и од друга страна никаде го нема, како да не е дел од приказнава. Човекот или е истрауматизиран од настанов па го нема или е поразумен од неа па си молчи додека се разјасни случајов.
     
    На dahlia_desire, kim.k, Independent Girl и 12 други им се допаѓа ова.
  19. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.106
    Луѓе, најчесто не те убива некој што го знаеш 6 дена или 6 недели...
    Најчесто, ќе те убие некој во кој нема ни да се посомневаш...

    Така што, и да знаел Пино дека е со досие девојката, не значи дека претпоставувал, или мислел, или имал зошто да мисли дека би го убила.

    На крајот, често убијците не ни имаат досие, не барајте разум тука.

    Да, важен е мотивот, важно е зошто го убиле, но тоа е нешто што на суд ќе се докажува, ќе си кажат самите... плус докази што ќе собере обвинителството.

    Дека судска од ракав вади заклучоци, едноставно не сте во право.
    Во случајот со Мартин имаа му*а и излегоа против сите шпекулации на тие од владеачката партија, зборувам за убиство во кое беа замешани "ликови", нема ни една причина зошто би си играле со својот кредибилитет за некои си Ангела и Али.
     
    На Independent Girl, Annath, WildMk и 8 други им се допаѓа ова.
  20. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ми текна на еден случај од порано (не знам од кој град) жена после долги години во брак го убила сопругот, го сечела дел по дел и го фрлила во шолја.
    Сопругот не си ја познавал жена му? Ете не 6 години, туку може 50 години биле во брак...Па како не ја познавал?

    Пошто едноставно никој не се сомнева дека одреден човек би бил способен да одеземе живот. Ни на крај памет не сакаш да замислиш такво нешто, па колку и да е будала другиот.

    И јас познавам неколку луѓе кои предизвикуваат тепачки во кафани, пијат, крадат, па не ми паднало на памет дека се способни да убијат човек, а може би убиле.
    Така и за Ангела. Ја гледале каква е, ама кој би препоставил дека планира убиство?
    Убијците немаат рогови за да ги познеме.

    Ако можевме да препоставиме кој би бил способен да одземе живот, тогаш сите ќе беме заштитени и предупредени.

    Може некој најмирен што го познаваш одеднаш да му пукне фимот и да убие некого, а некој цел живот прави проблеми ама да си биде чист.
    Нормално треба секој да пази со кого се дружи или со кого е во врска, ама не можеме рандом да одиме по луѓе за да ги клеветиме дека личат на убијци. Тоа би било смешно и би настанал хаос.
     
    На dahlia_desire, Independent Girl, lovestoneddd и 13 други им се допаѓа ова.