1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто се однесува со мене така?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tina12, 11 октомври 2013.

  1. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Значи ја отворив темата најмногу поради мојот проблем,а и поради фактот дека никој не го разбира машкото однесување.Па ако некој има слични случки нека напише како завршило или ако разбира за какво однесување станува збор.Милам дека нема друга слична тема, така да поминам на главното...
    Се гледаме секој ден.Се врти и ме погледнува од време на време.Се шегува на моја сметка многу често, ме прашува за момчињата со кои пишувам на фб и тоа како напредува.Едно време сакаше да ми мести еден негов другар, ама испадна дека не сакал, бидејќи ништо не стори околу тоа.Кога не се смејам ме прашува што ми е.Ми ја допора косата, и слични нешта.Бев убедена дека му се допаѓам и сега од еднаш топло-ладно.Еден миг се смее, зборува, нареден ме игнорира.Флертува или едноставно зборува со друга и ме погледнува мене.Не знам која ми е играта..
    Конкретно сакам да знам дали му се допаѓам или не.
     
  2. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    чисто информативно колку години имате двата? :)
     
  3. badlove

    badlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Ние не можеме да ти одговориме на прашањето, ама тука сме да помогнеме. Штом он со тебе игра топло ладно зошто да не и ти, некое време пробај така или пак едноставно игнорирај го за да видиш дали навистина му се свиѓаш или само флертува со тебе. Сеа како што имаш напишано дека тој се шегува на твоја сметка, јас би го ставарно игнорирала сфаќаајки го тоа како да не му се свиѓам. позз среќно
     
  4. Safira26

    Safira26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    106
    Пред 1 недела раскинав врска од 1 година полна со мноогу љубов, поради тоа што не се разбиравме...Гушкајќи се и плачејчи решивме да останеме другари, на фб не тргавме слики, и статусот дека сме во врска, а ми се јави и да ми каже дека нема да иде на место на кое мене би ми пречело заради негова бивша, за да не се нервирам, а исто така Нова Година не славеше во маврово со поголемо друштво, туку остана со неколкумина и ја помина во играње ризик...Потоа јас си сменив пасворд на фб (откако он тоа го направи) и откако примети, тргнал и врска и слики и аднал девојчиња кои јас не можев да ги смислам. Затоа му пишав дека го мразам и го блокнав, а он како ништо да не се случило ми честиташе и нова година и дури и ми пиша дека многу сум била убава на некоја слика...
    После НГ се сретнавме случајно, па бевме и на кафе и наеднаш почна да ми кажува како си направил инстаграм и ред други профили за да се чекира каде искача и да ми ги покажува девојките кои го прифатиле и слични детски муабети за да се направи важен кај се не отишол колку испил, додека брат му ми кажа дека или седел дома кај тетка му со братучедите или со некој ненормален што сите го одбегнуваат, шетал низ маало до ниедно време...Исто така ми збореше дека ќе искачал на места кај што би одела јас, на утакмица дека ќе седел со девојчиња, немало да навива, а и дека ќе почнел да си ја пушта малку косата баш јас како што сакав да го гледам додека идевме бидејќи ми беше посладок така (а тогаш се шишаше!!) :) Луѓе останав со отворена уста кога го слушав како се фали и што ми збори, едноставно се што ме нервирало порано ми кажа дека ќе го прави за побрзо да сме се заборавеле, ама се што кажа беше ко да го кажало 10 годишно дете...На крај ме испрати и ми рече дека ме сонувал како сум го варала со некој и дека затоа ќе идел да си купи петарди да се испука :tmi: Дури и ме фати срам од тоа што го збореше не ми се веруваше како сето тоа од негова уста излегува, како да се мрднал или некој другар (пошто сите му се сељаци) му дал лош совет...и исто ми збореше дека ме виделе излезена пијана, сум се поздравувала со некој, што значи го знае секој мој чекор...Што мислите вие што станало со него?? Беше стварно многу добар со мене во секакви моменти, но сега не можев да го препознаам...и порано се имавме разделено на 1 ден ама тогаш го побарав, бидејќи јас бев крива и најнормално се однесуваше, а сега дали дека не го барам па вака почнал да се однесува?? Не дека би се смирила со него, навистина не можеме ни заедно, но од друга страна и кога не сме заедно не моежеме...но јас после неговите зборови сум во бунило и така некако почнаа чувствата да ги снемува...
     
  5. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    @Safira очигледно е дека очекувал да патиш и да го молиш, и откако увидел дека не е така сеа се прави за да те изнервира и љубоморана да те прави, мислиш случајно ги додал тие девојчиња што ги мразиш? косата? и сите останати работи?
    колку само криво му е, ама ако :)
    продужи да си бидеш ладна
     
  6. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Сака да ти покаже каков му е животот без тебе, демек сега тебе не ти е убаво ама јас по облаци газам. А и тој знае дека те сака, те сака ама негира.
    Сака да те направи љубоморна, да го засакаш дури и повеќе.
    Ако го сакаш врати му се, тој те сака.
    Ќе се врати на старо тој, ќе се промени. :)
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Зарем раскинавте Safira26?Не спомена на повидок такво нешто :)
    Неговото однесување вообичаено е за девојчињата,дека обично после раскинување така се однесуваат.
    Не се мачи со прашањето што станало со него.
    Не си ти виновна за неговото однесување.Секој се однесува како што сака.
    Ако веќе си решена да биде дефинитивно крај,т.е да не се смирете,остави го,нека се однесува како што сака.Во спротивно може погрешно да ја разбере твојата грижа,да ја протолкува како да сакаш да се смирете.Да нема забуна,и давање лажна надеж.
    Зошто така се однесува?Затоа што му е тешко,и не знае како да се носи со фактот дека е крај..
    Насочи си ги мислите кон други приоритети.Пробај да не го мислеш.
     
  8. Safira26

    Safira26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    106
    Раскинавме зашто бевме многу опседнати еден со друг и така не можевме да си посветиме време за себе...и се каравме често...еве сега пак го видов бидејќи се дружиме со исти луѓе понекосгаш ама сега имаше некои од неговите идиотски другари па не ни крена глава да се поздрави...стварно не можам да го разберам како може еен ден да биде толку загрижен и откако дозна дека сум излегла вака да се однесува...мене веќе ова ми евпремногубдетско и ниско па лислам што дури и кога го видов сега ништо небпочувствував...дури ни одбивност освен малце што мибсе смрни фаца кога ми кажаа дека ќе дојде што мислам дека е нормално...с
     
  9. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Чим тој така се испонашал зашто ти толку обраќаш внимание на тоа? се гледа колку си му значела чим ја тргнал главата,со тоа те понижил,така да и ти во однина игонирај го и ти однесувај се исто така кон него,не вреди за некоја будала(извини вака) што несакала ни да се поздрави со тебе ти толку внимание да обрнуваш на тоа,тоа значи дека не те почитува и дека нема основа култура да се поздрави.
     
  10. Safira26

    Safira26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    106
    Фала дечкиии, и вие ми потврдивте дека он моментално е очајна будала која сака внимание очигледно и другите да го видат колку е среќен, а всушност е мизерен...барем јас така мислам :)
     
  11. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Не си го троши времето на недораснат! Гревче.
     
    На Safira26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    сафира бившиот твој или сака да те врати ама не може директно да ти каже поради машкото его,или пак само се занесува сега демек види ме колку сум срекен бла бла.поради вакви гупости со бивши не треба да има другарство.имав слична ситуација знам како е.
     
  13. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Се сложувам!
     
  14. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    тој те сака, ама не сака да се понижи, штом тој така ти зборувал, значи дека сака да биде пак со тебе, ама не сака да се понижи... а тоа што така се испонашал пред другарите, тоа е толку недеораснато, што паметен човек не го прави... сака да се направи фраер, де види ме сега, што правам :puke: според мене добро си направила што си раскинала, таков не ти ни треба, мајни го... и не ни треба да пишуваш со него, почни си нов живот, каде тој ќе нема да биде присутен, подобро за него, а далеку подобро за тебе... ;)
     
  15. Rosie.Alice

    Rosie.Alice Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    81
    Ми се налути. Сум го навредила. Од милост го кажав и воопшто не беа тешки зборови.
    Сакав да се запознаеме подобро, сакам спонтани работи. Се навреди оти несакав веднаш да почнеме со разменување на лиги. А ми се допаѓа веќе подолго време.
    Кажал лоши зборови за мене, рекол дека не сака да ме види. Не сака ништо со мене, никаков контакт. Е она што ме вади од такт е тоа што им имаше зборувано на другарки и на еден другар за мене. Да му се сневиди. Што има за тоа на нив да им зборува? Сум била чукната... ма немој!
    Ете криво ми што има многу погрешна слика за мене. И воопшто не сака да ме сфати. Им се има јавеувано на мои другарки и сл. А не се познаваат воопшто. Ич незнам што му е филмот...
     
  16. DelRey

    DelRey Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Женски
    Сум имала и јас ваков случај, што има лошо во тоа подобро да се запознаете па потоа да почнете па за тоа да се лути па дури и да лафи секако за тебе? Немој душичке јас би ти рекла не му обрнувај внимание некое време и види дали ќе те побара или сосема ќе се оддалечи од тебе па за ѓабе не се рекло тој што те сака ќе те чека нема да му се брза. Размисли добро и одлучи што ќе правиш бидејќи денес на секој втор целта му е корист. Поздрав :*
     
  17. Savana93

    Savana93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    159
    Зошто се однесува со мене така?-зошто си му дозволила.
     
  18. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Што се случи, Го откачи ли?
     
  19. shinee

    shinee Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Се согласувам со тебе, а може како што кажува таа тој да флертува на ист начин со сите бидејќи ти напомена дека се пушта и на други, запримети дали кога се смешка и игра со тебе дали се пули во други ;)
     
  20. shinee

    shinee Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Го знаам тоа чувство и јас имав едно такво слично, но според ова што ти го кажа тој ти дава тест и напротив не се однесувај дека ништо не се случило мегу вас напротив ти биди силната и дајму до знаење дека сепак се случило нешто меѓу вас и дека и да сакате да го смените тоа неможите. Затоа прифатете дека се знаете верувајте полесно ќе ви биди отколку да викате ‘‘кој е тој јас не го познавам‘‘ или пак ‘‘несакам да го видам‘‘ всушност тој е дел од твојот живот дали како пријател или како љубовен сопатник тој има место во твојот живот! :) :)