Зошто се однесува така спрема мене

Дискусија во 'Канта' започната од girl12, 18 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Епа вака .. Се заљубив во момче од мојот клас .. До сега не сме биле во некој добро односи но се се смени кога почна школската година. Почнавме да разговараме почесто да се дружиме.. Кога ке се видеме ке се поздравевме .. во школо ке ме гушнеше ке ме бацеше незнам од каде таа промена а и не ми беше важно сакав да биде само покрај мене .. Еден ден несакајки или сакајки (незнам) ме бакна во уста :$ .. И двајцата се правевме како ништо да не се случило .. После тоа се смени не се поздравуваше со мене не ме ни рецкаше ни 2 % .. После неколку дена пак почна исто со мене да се однесува да ме гушка да ме гњави ..но вчера не беше така кога се видовме се правеше дека не ме познава пред другите почна и да ме понижува .. се прави како што ке му текне до завчера се однесуваше со мене како да ме сака а сега како да ме мрази .. да сум му згрешила нешто ајде де ама не .. Што мислети вие зашто така се однесува зошто го менува одностод спрема мене на секој 3 дена ?? :| Што да правам ? :?: :|

    ( Ако случајно има ваква тема слободно заклучете ја )
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Си ги крева акциите .. Батали го , не му обрнувај внимание и ќе видиш како ќе трча по тебе ;) Ако трчаш по него не си му интересна пошто знае дека го свиѓаш , а ако се однесуваш како да го нема , тогаш ќе сака да те освои . :)
     
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.516
    Допаѓања:
    27.299
    Пол:
    Женски
    Типично за машко на негова возраст. Му се допаѓаш па сега се петели пред тебе.. а всушност тоа го прави од несигурност. Може другарите негови го зафркавале за тебе, па затоа решил да олади малку. Игнорирај го одредено време, па ќе видиш како ќе ти се мазни потоа ;)
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Стави го на игнор, па ќе видиш како после он ќе се загрее по тебе. ;)
     
  5. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Фала ви срцки .. Во право сте ке го послушам вашиот совет .. и како викаат сврти му го грбот за да трча по тебе .. :*
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Абе знаеш како е, може приметил дека ти се свиѓа, па сега малку се чал’ми пред тебе. Како што рекоа другите, таквото однесување е типично за негова возраст. Игнорирај го и ти, и набргу очекувај промени ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.