1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто се однесува така спрема мене

Дискусија во 'Канта' започната од girl12, 18 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Епа вака .. Се заљубив во момче од мојот клас .. До сега не сме биле во некој добро односи но се се смени кога почна школската година. Почнавме да разговараме почесто да се дружиме.. Кога ке се видеме ке се поздравевме .. во школо ке ме гушнеше ке ме бацеше незнам од каде таа промена а и не ми беше важно сакав да биде само покрај мене .. Еден ден несакајки или сакајки (незнам) ме бакна во уста :$ .. И двајцата се правевме како ништо да не се случило .. После тоа се смени не се поздравуваше со мене не ме ни рецкаше ни 2 % .. После неколку дена пак почна исто со мене да се однесува да ме гушка да ме гњави ..но вчера не беше така кога се видовме се правеше дека не ме познава пред другите почна и да ме понижува .. се прави како што ке му текне до завчера се однесуваше со мене како да ме сака а сега како да ме мрази .. да сум му згрешила нешто ајде де ама не .. Што мислети вие зашто така се однесува зошто го менува одностод спрема мене на секој 3 дена ?? :| Што да правам ? :?: :|

  ( Ако случајно има ваква тема слободно заклучете ја )
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Си ги крева акциите .. Батали го , не му обрнувај внимание и ќе видиш како ќе трча по тебе ;) Ако трчаш по него не си му интересна пошто знае дека го свиѓаш , а ако се однесуваш како да го нема , тогаш ќе сака да те освои . :)
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Типично за машко на негова возраст. Му се допаѓаш па сега се петели пред тебе.. а всушност тоа го прави од несигурност. Може другарите негови го зафркавале за тебе, па затоа решил да олади малку. Игнорирај го одредено време, па ќе видиш како ќе ти се мазни потоа ;)
   
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Стави го на игнор, па ќе видиш како после он ќе се загрее по тебе. ;)
   
 5. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Фала ви срцки .. Во право сте ке го послушам вашиот совет .. и како викаат сврти му го грбот за да трча по тебе .. :*
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Абе знаеш како е, може приметил дека ти се свиѓа, па сега малку се чал’ми пред тебе. Како што рекоа другите, таквото однесување е типично за негова возраст. Игнорирај го и ти, и набргу очекувај промени ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.