1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто толку му се доверуваме на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

  1. skeridoll

    skeridoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Му се доверувам на форумов затоа што имам потреба да кажам на некому кого не гопознавам и да не се плашам дека после тоа че нема да се дружи со мене или слично. Потребна ни е анонимност. :)
     
  2. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Затоа што секогаш е полесно да му ја отвориш душата на некој непознат а згора на тоа да бидеш и анонимен ако сакаш!можеби и затоа што пристапот на повеќето форумџики е таков прекрасен па самите тие преку нивните постови,совети ти влеваат некаква "доверба" за да се отвориш тотално! бар кај мене е така! ;)
     
  3. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Затоа што е анонимен можеби :)
     
  4. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Затоа што е многу многу полесно да му кажеш на некој кој не го познаваш, не те ни познава, анонимен. Но сепак на никој па ни на форумов нема кажано/ пишано работи кои ете треба да ги задржам само за мене, така да мислам дека анонимноста тука играе голема улога.
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Па анонимен е. Девојките не ме осудуваат, туку напротив - ме поддржуваат. Поради анонимноста можам да барам совет за секој ама баш секој проблем :)
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Зашто ми е потребно да кажам што и како се осеќам на некому што не го знам нит ме знае.
    Зашто сакам да помагам на луѓе што не ги знам .
    Зашто сакам да избегам од некои работи и само тука си го наоѓам катчето.
    Зашто само овде имам теми кои што ме привлекуваат.
    Зашто слободно можам да си кажам мислење .
    Зашто не се многу тие кои се со предрасуди. Поголем дел од фемина се таман и ми одговаарт ко луќе за да можам да споделам мислење и да си го кажам своето.


    :*
     
  7. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

    SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Навистина незнам.еве јас како на пример многу повеќе ви верувам вас феминки :inlove: :inlove: :l: :l: :l: :l: одколку на кој било друг :) :inlove:
     
  8. Justinna

    Justinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    29
    Па...затоа што секој совет (се што е напишано) е добронамерен, нема лоши намери во никоја од нас... а и да заради анонимноста. Можам да напишам се што ми е на душа, за разлика од фб (незнам колку ке се согласите со мене) каде не е баш така :) :)
     
    На avita му/ѝ се допаѓа ова.
  9. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Човекот никогаш не е толку моќен се за задржи, да акумулира во себе, и да чува само за себе!!! Секогаш е потребен некој со кој ке сподели нешто среќа, радост...убавите моменти со саканите, исполнетите желби.... тагата, болката, . Не сме сите во можност тоа да го споделиме со најблиските, "другарките" (кој за мене се само апстракна именка) и поради тоа полесно, поубаво е сето тоа да го споделиме овде, на форумов, да чуеш разни мислења дадени од Девојчињава наши, за кои знаеш дека се искрени и најреални (гледано според сваќањата на секој). Јас мислам дека поискрено мислење ке довеиеш од некој кој не го знаеш, ниту те знае, отколку од некој кој ти се прави СЕ, за да на крај те СРУШИ. Е јас токму затоа се доверувам на форумов, поставувам најразлични прашања!!

    И ви благодарам за се досега!!! :* :* :* :)
     
  10. flowerdust

    flowerdust Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    19
    Најверојатно затоа што овде повеќето сме со скриен идентитен, не ги кажуваат сите секаде своите лични информации. И никој не не‘ знае и слободно можеме да се довериме, исповедаме, да кажеме што не мачи, а што радува или кога сме осамени девојките од форумот се тука за нас. :)
     
  11. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Почнав да се доверувам на форумот бидејќи можам да добијам објективни совети и мислења од различен тип на девојки кои секогаш искрено го кажуваат тоа што го мислат.
     
  12. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    зошто добиваме совети од искрени личности, лично искуство а и некаков вид утеха... :)
     
    На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски


    Се согласувам со ова и да додадам дека ниту една другарка од тие што ги ‘‘имаме‘‘ или ‘‘немаме‘‘ нема да ти го кажат тоа искрено и во фаца ;)
    Тука не те осудува никој за тоа што си го направил или тоа што планираш да го направиш само даваат свое мислење и совет :)
     
  14. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Затоа што добиваме искрени совети и мислења без предрасуди и секој од членовите е објективен ,на другарка и да и се довериш сигурно ќе те издаде или само че направи да ти биде уште потешко че ја искористи слабоста што ја имаме кон некои работи
     
  15. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Бидејќи овде има жени кои знаат да дадат навистина добри совети...и ова е само за жени така да можеме овде да се довериме со сигурност!! :)
     
  16. Yeats

    Yeats Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    66
    Па веројатно одговорот е анонимност
     
  17. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Анонимноста, пред се.
    Објективното мислење кое го добиваме од останатите феминки. И немањето предрасуди за нашите мислења, па колку сака банални нека се, но за тоа баш и не сум сигурна..
     
  18. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Бидејки никој (најверојатно :lol: ) не знае која сум.
     
  19. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    Се доверувам бидејќи сум анонимна,нема да влијае негде,и а и плус добивам мислење од девојки и жени со искуство,кажувам свое мислење итн.
     
    На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    За мене конкретно- бидејќи можам да си го кажам мислењето без да ми превртуваат очи или да ме оговараат позади грб иако сум го кажала тоа во доверба. Многу полесно ми е да си ја отворам душата пред некој непознат и да му кажам се што ме мачи или него да го ислушам, отколку тоа да го направам пред некоја другарка која знам дека после 10 мин ќе почне да ме осудува или исмејува.