1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто толку му се доверуваме на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Па којзнае :^). Лично мене понекогаш ми е место каде што можам да кажам нешто што ми се мота низ глава а немам каде на друго место. Сепак донекаде сум анонимна овде и така, понекогаш како дневник си го доживувам форумот :) .
    Па ваљда и другите од истата причина, штознам. Сепак форум е за тоа, да си искажеш што ти лежи на душа или да си искажеш некое мислење.
     
    На crazylady, eli25 и Sara123 им се допаѓа ова.
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас се доверувам на форумов за некои проблеми-за кои немам лек и решение.И можеби знам,ќе добијам подршка од другите членки па и корисен совет.
    За некои ептен лични работи не се доверувам,Штом е тајна нека остане тајна до крај.
     
  3. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Не мислам дека му се доверувам. Давам свои мислења од општи тематики. Интимата си ја задржувам за себе.
     
  4. chocolate...girl

    chocolate...girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Едноставно вадам од душата некои работи што се случиле пред некое време..просто се издушувам..го доживувам форумот како дневник. :) :) :$
     
    На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Затоа што никој не не знае, и неможе да ни суди... овде сите делиме мислења на различни теми, даваме и примаме совети, си го кажуваме своето мислење без никој да не замара и соли памет ... а може некогаш и да се скараме со некоја форумџика хаха , ама нормално си е тоа :) , не има многу и сите сме различни :*
     
  6. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Искрено незнам зошто толку многу му се доверувам на форумов,и со тоа мое доверување,многу од членките тука ме открија која сум.И немам повеќе приватност,така да.Сега бидејќи ме знаат која сум морам да внимавам што пишувам.А бидејќи живеам во мало гратче секој за секого знае и после одма муабети се шират.
    Така да пд денес па понатака ќе се обидувам да нее се доверувам толку многу тука.
    :lol:
     
  7. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Не мислам дека му се доверувам, само споделувам нешто што неможам со пријателите и семејството.
    А и зошто да не се доверуваме, бидејќи знаеме дека овде никој не не' знае, и нема кој да ни суди за нашето мислење? :)
     
  8. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Па не би рекла доверување туку споделување на некој проблем целокупно гледано сите на феминава сме виртуелни пријателки разменуваме мислења,проблеми кои не тиштат,се тешиме кога ќе прочитаме некој пост и сфаќаме дека не сме единствени се пронаоѓаме себеси во некој пост,како и да е супер е....... ;) :*
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Затоа што е анонимен и ни дозволува да си пишеме што сакаме. Трпи се. И маки и радости. Олеснува многу откако ќе напишеш нешто. Напишани нашите проблеми изгледаат помалечки,освен тоа секогаш можеме да најдеме објективен совет. Затоа што никој не не познава. Освен тоа мислењето пишано тука никого не повредува,а скроз друго е искажано во реалноста. Форумов е еден вид онлине дневник. Сведок на нашето растење и созревање.
     
  10. attias

    attias Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    13
    Според мене тоа е поради две причини:

    1.Дека на форумов сме анонимни! Никој не знае кои сме и може да прашаме и да се посоветуваме со каква било работа да сакаме, дали е нешто со домот, нашето здравје, лице, кожа, и сл. работи за кои не би можеле да се отвориме на луѓето во нашиот живот.

    2.Во нашите животи и понекогаш нема на кој ди му ги кажеме сите работи за нас, како се чувствуваме, или пак можеби едноставно немаме доверба во нашите пријатели епа тука имаме можност...

    Понекогаш на форумов се чувствуваме како да не сме само ние со тие проблеми... има некој др, таму некаде кој не разбира, зар не е така? ;)
     
  11. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ... :x ...одсекогаш сум преферирала чет и го сакам ,а на форум не се имав пробано ич....
    ... :x .фемина онлине ја читам последните 3 год,откако отидов да работам во странство,каде сум меѓу таканаречени туѓи луѓе,...приметив дека има рубрика форум и ајде да зирнам шо значи форум на женско списание,разгледав,прочитав,и видов дека е толку едноставно и просто,содржи полно интересни теми кај шо се пронаоѓам,и се зачленив....посебно мило ми беше дека тука можиш да си кажеш се што ти лежи на душа,да добиеш совет,поделиш свое и туѓо мислење,а мене токму тоа ми требаше...се зачленив,полека почнав да си ја отворам душата,да си вадам од мене и шо ме мачи и шо ме прави среќна,и пресреќна сум....никогаш не сум имала прилика вака целосно да зборувам за мене,одсекогаш длабоко сум ги чувала работите и случките од мојот живот,од страв за поделување со некој,затоа што денес нема вистински пријатели,а фамилијата може да те свати за нешто а за нешто и да те осуди...
    .. :fubar: . нешто слично се случува,и тука,има личности кои си земаат право да судат за нечии постапки,живот и случувања,ама полесно се поднесува кога е напишаното од непознати или до непознати..... :x
    :lol: форумот ми стана дел од моето секојдневие и не се покајав што зачленив..... :rofl:
     
  12. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Хм знаеме дека овде сме сите анонимни
    Но сте се запрашале ли некогаш дека некоја што ви го дава советотот
    е можеби вашата комшивка вашата душманка непријателка другарка
    јас често си се прашувам за тоа
     
  13. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    ..Никогаш нема да не изневери,сите најискрено даваат совети..едноставно,само тука нема завист,љубомора,лоши чувства-барем јас така мислам.
     
    На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Затоа што е подобро да се довериш овде, пред непознати, отколку пред другарка што при првата можна прилика ќе те издаде.
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Бидејки овде речиси никој не се познаваме.
     
  16. zenska8

    zenska8 Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Едноставно за некои работи не можам да разговарам со НИКОЈ од моите познати. Па поради тоа.....
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Затоа што овде создаваме нови пријателства.
    Затоа што овде секој ќе ти каже искрено без да ти мота одоколу и да ти мачка очи.
    Затоа што овде секој има право да си каже она што му лежи на душата, се разбира во граници на нормала.
    Затоа што овде сме сите еднакви, сите почнуваме од нула и градиме имиџ.
    Затоа што овде и само овде можеме да се пожалиме од дечковците, мажулињата, свекрвите и сите домашни `животни` без притоа тие и да посомневаат дека ја утнале работата.
    Затоа што овде ПМС има секогаш исто значење.
    Затоа што овде сите сме важни.
    Заради темата СДК.
    Заради сите теми кои можеби и не сум помислила ама ме извадиле од калта во најбитните моменти.
    И на крај заради сите овие смајлиња кои на ФБ ужасно ми недостигаат :rofl: (особено ова)
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  18. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    641
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    Едноставно затоа што му верувам на форумов и осеќам олеснување кога ќе си ја кажам макат и ќе се доверам и исто така ги читам мислењата и коментарите од другите феминки и се обидувам да помогнамако можам но и барам помош.
     
  19. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Затоа што сме брливи и треба да олабавиме малку. :D Премногу доверување не е на арно. ;) Но од друга страна, 10 пати повеќе тука би се доверил отколку на некој/а “другар(ка)“. :D Такви се времињата, кога можеме да пишуваме на ѕид на Фејсбук, зошто да не може да се доверуваме на форумов, кој се' знае за нас, само мудро си молчи. :lol:
     
  20. evangelina.ina

    evangelina.ina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    17.812
    Пол:
    Женски
    Фамилијата колку да сака да те ислуша и да ти помогни не е доволно барем за мене да се искажам и испразнам а и несакам да споделувам со нив и со пријателите..Секој со својата планина-тежина,вака си варам кафенце,си седнувам и си пишам и што е најважно јас бе си сакам да си пишам и на чет си сакам (само еднаш да стигнам и до тој чет ;) и сакам одредени теми да ги читам и феминки ,едноставно е полесно кога ќе видиш дека не си сам на овај свет..