1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто толку му се доверуваме на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

  1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Затоа што секој е тука анонимен. Подобро е да се доверам на форумов отколку на некоја пријателка која што еден ден ако се скараш со нејзе веднаш ќе ти ги каже сите тајни на секој.
     
  2. Whitecloud95

    Whitecloud95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    381
    Пол:
    Женски
    Се доверуваме на форумов, воедно си ги кажуваме и нашите стравови, маки, си олеснуваме на душата шо се вика, највеќе за тоа што форумов е претежно посетен од нас, девојки, жени. Некако се пронаоѓаме една во друга, си помагаме со совети. Поради тоа што форумов е анонимен имаме поголема слобода да имаме блиска меѓусебна комуникација, притоа не наведувајќи некои лични имиња, не навредувајќи некого. Со еден збор можност да помогнеме на некого што и не го познаваме. Според мене овој форум е навистина добро осмислен. Наместо да инвестираме во материјални добра (сепак не ги исклучувам), добро е да инвестираме и во духовни добра, помагајќи си меѓусебно, макар тоа да би бил и совет. Секоја чест за идејата да се основа ваков форум. :)
     
  3. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Па понекогаш барам некој совет, гледам да дадам правилен совет. Можеби полесно е да си ја кажеш маката на некој кој не те знае... А и можеш да слушнеш совети од повеќе глави што во реалниот живот можеби и ги немаш, па на крај да одлучиш кој совет вреди.
     
    На homealone му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Се согласувам со Isabel потполно. Понекогаш подобар совет ќе добиеш од некој што не го знаеш, некој што веќе има искуство, што ќе ти пружи морална поддршка. За разлика од поблиските, кои не во секоја ситуација можат правилно да расудуваат. И подобро проблемите и маките да си ги кажам овде на форумов, отколку да ги раскажувам по другарки, па си се доверила на една, таа кажала на друга, на трета... Едноставно, не сакам другарките да ги мешам во приватниот живот, не сакам да знаат за сите мои проблеми, А и реално, немам некој толку близок со кој можам да разговарам на било која тема.
     
    На homealone му/ѝ се допаѓа ова.
  5. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    се согласувам со сите ваши коментари, го делам со сите истото мислење :rofl:

    да живее ФОРУМ-ФЕМИНА :inlove:
     
  6. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Некогаш ти е страв и проблемот да го кажеш на глас пред некој па се премислуваш сто пати...вака напиши го :)
     
  7. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Едноставно кога имаме проблем мислиме дека е најголем и најнерешлив ,но кога ќе прочитаме дека има и друг како нашиот проблем, кај некој поголем од нашиот или речиси ист но успеал да го реши некако земаме сила можеби не на глас да си ги кажеме маките туку едноставно да го споделиме со останатите форумџики и некако и се спротиставуваме на нашата мака и успешно гледаме дека ќе има крај на тој наш проблем...или пак доколку станува збор за срека повторно ја споделуваме со феминките кои секогаш се тука за нас ....
     
  8. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    За да им овозможиме полесен пат на оние кои се дојдени на форумов за да дознаат кои се всушност членовите на фемина :?:
     
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    АКо ни треба информација побрзо и полесно ќе ја добијам на фемина отколку на фб, од луѓе кои лично ги знам. Луѓето се се позатворени, лицемерни, совет доборнамерен не очекувај од пријатели со кои се дружиш. Овдека сме анонимни, нема љубомора бидејќи не се знаеме и супер е.
     
  10. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    ПОДОБРО ТУКА ДА СЕ ДОВЕРАМ НА НЕКОЈ КОЈ ШТО НЕ МЕ ЗНАЕ А 100 % КЕ МИ ПОМОГНЕ ОДКОЛКУ НА НЕКОЈ КОЈ ШТО ГО ЗНАМ ШО НЕМА ДА МИ ПОМОГНЕ НЕМА САМО ПРОБЛЕМОТ КЕ ГО ДОЗНАЕ ЦЕЛ ГРАД И КЕ СЕ ПОТРУДИ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА НЕ МИ УСПЕЕ ТОА.. !
     
  11. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас толку му се доверувам на форумот затоа што е анонимен,никој не ме знае по име и презиме,ниту како изгледам! :) Се разбира дека човек сум,грешам,сум добивала лоши коментари за моите постови,но позитивна работа е тоа што тие истите злобни мислења сум ги пријавила на администраторите и истите биле тргнати,значи не може секој што сака да пишува,што е уште една позитивна работа! :) Ќе гледам да внимавам во иднина што постирам! :) И ќе продолжам да му се доверувам на форумот! :) ;)
     
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Се сложувам :)
     
  13. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    И јас.
     
  14. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    навистина интересно прашање,чудна работа се што имаме си кажуваме како за најблиска пријателка-а куп непознати луѓе го читаат ова
    најверојартно зашто имаме скриен идентитет :?:
     
  15. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Затоа што е анонимен секако :)
     
  16. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Затоа што никој не ме знае која сум :D
     
  17. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Форумов за мене преставува огледало на човечките души.Овде првин се запознав себе, а потоа сите вас.
    Сите сте посебни на свој начин.Научив многу од вас.Прочитав многу убави мисли.Се изненадив колку убаво пишувате сите, па и јас :$.
    Верувајте, плачам со вас ,се смеам со вас, се е полесно со вас...... :bow:
     
    На smigool му/ѝ се допаѓа ова.
  18. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    крајно небитен факт. никоаш не сум сакал да слушам или да барам мислења од луѓе што не ги познавам и не ме познаваат.
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Всушност многу битен факт е, затоа што има работи кои не би ги довериле на оние кои не познаваат, ткзв другарки и слично. Тука веќе никој нема предрасуди и нема потреба лошо да ти мисли и ќе ти даде искрен совет ако ти затреба.
     
  20. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Делумно согласувам со smigool, барам мислења на одредени теми (козметика, шминка, мода, филмови) ама не барам совети од вас за некои лични работи, такви муабети правам во четири очи со луѓе кои ги знам и им верувам. Не ми е проблем да споделам некое искуство, ама сепак тоа е мал дел од мојата интима...