1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто толку му се доверуваме на форумов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Анонимен е , можам да најдам девојки/жени со сличен проблем како мојот и да споделиме совети и постапки во врска со проблемот . Верувам дека повеќе ќе ми помогне некоја анонимна девојка/жена отколку неооја која ме познава . Искрено , околу мајчинските проблеми , неможе никој да помогне , мајка ми и свеки во тоа време поинаку не гледале нас , сега медицината е изменета и понапредна , а на форумот има многу мајки кои имаат мали бебиња и деца , па со нив можам да се консултирам за се .
     
    На Alisa22 и Angie24 им се допаѓа ова.
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Zosto mi ima veteno deka na nikoj nisto nema da kaze xD
     
    На Milobebence, alexa_dimoska, galapce и 10 други им се допаѓа ова.
  3. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Се зачленив затоа што е анонимно, можеш да пишеш секаков проблем, да најдеш некое решение со помош на другите феминки, и мислам дека е добар "психијатар" форумов ..:clap::?:
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Мото “Шо го ебам ќе го сечам, анонимна сум.“8)
     
    На Justicija и Crna Dama им се допаѓа ова.
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Неколку причини:
    - Анонимност
    - Страв од рекацијата на блиските доколку ја кажеме во живо
    - Веројатноста да има некој ист проблем со нас е многу поголема, отколку во живо.
     
    На Alisa22, Crna Dama и biGirl им се допаѓа ова.
  6. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Немал ѓаволот работа...
     
    На Сама Дома, zuto, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  7. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    За да манијачам хахаха Велики брате ф.ф само ако ме издадеш:rofl::rofl:ми е гајле и да ме издадеш cia i dbk пак знаат кој су шо су :D страна на шала зашто па да не се доверуваме повеке глави подобро мислат ,совети едно друго подобри совети и критики ќе добиеш на ф.ф одколку во надворешниот свет, а може и ќе падне нешто,некој камен по глава :rofl:
     
    На Milobebence и Crna Dama им се допаѓа ова.
  8. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Затоа што денес треба да наплатиш за некој да те сослуша, а воопшто да не зборувам за разбирањето и емпатијата кои се тотално заборавени дека некогаш воопшто постоеле. И така ќе те утешат луѓе кои не ги ни познаваш лично но ги чувствуваш поблиски од некој кој го познаваш долги години, затоа што успеале да ти изнудат насмевка и кога во срцето ти е лето и кога ти е зима.
     
    На Crna Dama, Summerlover и "Zoki" им се допаѓа ова.
  9. Samomarija.056

    Samomarija.056 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Се чувствувам исполнето , сито она што го чувствувам го кажувам и споделувам
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Angie24

    Angie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Затоа што е како некоја кутија полна со сите наши проблеми.Се што ми лежи на душа можам да си кажам и мислам дека повеќе ке се разбереш и спријателиш макар виртуелно со анонимни луѓе отколку со тие што ги познаваш.Доволно е еден убав совет,добра мудрост од некого за денот да ти биде поубав,па и животот. Секој може да си се престави како сака и да си пише што сака.Се останува во таа кутија... Веројатноста да има некој ист проблем со нас е многу поголема, отколку во живо како што имаше некој погоре напишано..:) Мислам дека никому нема да му биде на одмет ако има барем некоја реченица за нечиј проблем.Тоа многу значи.Барем мене.Онаму каде што мислам дека можам да помогнам зошто да не го сторам тоа? Има луѓе на кои им треба мудар совет за да се покренат од депересија.Да не се штедиме..
     
    На ♡BuBaLe♡, Crna Dama и Rama им се допаѓа ова.
  11. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Не само што форумов е анонимен.Некогаш е многу полесно да се искажеш што те мачи на некој што незнаеш ни дека постои одколку на свој близок.И колку да е близок ја немаш целата доверба во него се мислиш дека некогаш нешто може да се случи и да ви се разделат патиштата и од страв дека тогаш би те предал за да се одмазди.Реално се има случено, и од тогаш сум претпазлива иако некогаш неможам да се заќутам што зборам не се контролирам, јазикот ми е скоро секогаш побрз од мозокот...што да правам таква сум:(...ретко кога можам да ги исконтролирам чуствата и мислите, но почнав да се трудам па ќе видиме. Сите не заслужуваат се да знаат.
     
    На TheGirl23, Ники., Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Mrs.Brain

    Mrs.Brain Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    3.622
    Пол:
    Женски
    Можам да прашам за секој мој проблем или само да исчитам стари мислења и си наоѓам решение. Ретко споделувам идеи во реалниот свет бидејќи како што кажува дечко ми идеите ми се фиксни и ретко нормални. Ете затоа бидејќи овде никој не ме осудува.
    Те сакам мое мало прибежиште.:inlove:
     
  13. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Затоа што е анинимен и ако се скараме нема да ме издаде хахахаха :rofl::rofl::rofl:
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Затоа што е анонимен :)
    Како личен дневник :)
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Можам да се искажам без да ме осудат. Да добијам искрен совет од луѓе кои не ме ни познаваат за разлика од некои пријатели кои ќе пробаат да ја ублажат вистината во однос на ситуацијата каква и да е, за да не бидеме повредени скроз нели..сакам сурова вистина колку и да боли, од тоа се учиме и се поправаме (зависно). А и интересни ми е да гледам кој што си купил, како се нашминкала некоја феминка, што зготвила..:sun::angel:
     
    На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.265
    Well, i don't... :|
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ретко се доверувам.
    Сакам да советувам и да помогнам.
    Слободен стил на пишување и тоа.
     
  18. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Се доверувам на конкретни драги личности од форумов. За најтешките моменти имам зборено и ми има пружено поддршка членка на која знам дека можам да ѝ верувам, иако со години веќе имаме само виртуелна комуникација поради анонимноста.
    Се доверувам и во скриената тема На срце ми лежи, и тоа е тоа.
    Сепак за многу работи не сум се отворила или пак пишувам во шифри, прво затоа што сум затворена и личност што не сака да се жали и оптоварува други со своите проблеми... а второ бидејќи доволно за да те спречат да се довериш се макар и неколку (а сè повеќе ги има такви) безобразни членови на кои воопшто не им е гајле дека човек со чувства стои од другата страна и зад мислења со кои не се согласуваат и не соодвествуваат со нивниот лажен морал, без граници подготвени да злоупотребат и лични исповеди од други теми. За жал, форумов веќе подолго време не е место кадешто како атмосфера во глобала владее човечност и целосно разбирање за проблеми.
     
    На galapce, ♡BuBaLe♡, Сама Дома и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Јас не се доверувам многу многу.Се што сум кажала знам дека не сум излажала.Ама сепак форум е секој може да чита а има секакви луѓе и никад се ништа не зна.А и фоумов не го дожувам место каде треба да ги тормозам луѓето со мои проблеми или да се исповедам.
     
  20. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Бидејќи е анонимен, можам да кажам што ми лежи да душата, можам да ги искажам моите досегашни маки без некој да ми попува над главата. Затоа што е како кутија која собира се и лошо и добро. Затоа што може да ти помогне без да дознаеш кој ти кажал и заради многу други работи.