1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто убавите и привлечни девојки се сингл?

Дискусија во 'Сингл' започната од teat, 30 јули 2012.

  1. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Ако има убава девојка веројатноста да го остави е многу поголема отколку ако има просечно убава девојка.
    Ако има убава девојка која заработува повеќе од него можноста да го остави е далеку поголема отколку некоја која не е толку привлечна и заработува на негово ниво.

    Нема тука никаква искомплексираност, туку квалитетна проценка до каде ти е чергата. Секаде во светот е така.
     
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Еве доказ! Комплекси, фино реков :D
    Значи совршена жена е грозна домаќинка која не би сакала да работи и радо би прифатила маж и целосно да го носи лебот дома.
     
    На 1209, ku4ence, ♣ Alba Viduam ♣ и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Убавите и привлечни девојки е релативно за машкиот вкус. На некое машко му се допаѓа нешто поинакво кај секоја девојка и секоја си има свој квалитет.
    Оние девојки што ги сметате за привлечни е прашање на вкус на поединецот. Доколку некоја девојка е сингл а се труди да не е сингл или има премногу додворувачи, или се мисли кој да си го одбере, но секогаш останува енигмата да се биде со различен партнер.
     
    На kikkki и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  4. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Има огромна разлика помеѓу комплекси и реалност. Атрактивна девојка може да биде со некое просечно машко кога е во прашање изглед само доколку е полн со пари. Друга ситуација е невозможна. Само не знам од каде тоа дека убавите девојки се сингл. Баш спротивно.
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Абе, нормално машко не би се плашело дека девојката ќе го остави за пари ако има што да и понуди.
    Чист пример: кога го запознав дечко ми имаше плата 2 пати помала од мене, кога ја почнавме врската немаше работа. После земавме иста плата, па тој земаше поголема од мене, па пак земавме иста и од овој месец тој ќе зема 3 пати поголема плата од мене.
    Колку пати до сега требаше да го оставам и дали тој треба да ме остави сега?
    Пример 2, бивши почна да хистеризира после 5 годишна врска и стана љубоморно гомно затоа што се вработив и за 3 месеци почнав да земам поголема плата од него.
    Пример 3: запознаваш машко и муабетот цело време се врти каде излегува ликот, колку потрошил на излегување, кај ќе те водел на кафе и колкава голема му е платата. Веднаш го интересира колкава е и твојата. Да му кажам дека мојата е поголема или веднаш да го откачам па нека си мисли дека сум дигната и спонзоруша?
    За убава - убава сум. Многу често машките не сфаќаат дека девојките бараат само почит и вистинка подршка, вистински животен сопатник од идеалниот партнер, а не спонзор кој ќе ги одржува.
    И многу често убавите девојки баш и немаат некоја голема самодоверба, токму поради кретени кои си лечат комплекси на нив.
     
    Последна измена: 9 октомври 2017
    На 1209, ku4ence, ♣ Alba Viduam ♣ и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Мислам дека се обидуваш да релативизираш и да докажеш нешто во коешто ни самата не веруваш од лични искуства. Во времиња каде што секоја жена е опседната со материјализам, убаво средени куќи, станови, шопинзи, скапи патувања, вечери, накит дека би била со некој кој просечно заработува и просечно изгледа. Зборуваме за атрактивни девојки кои придобиваат погледи и внимание. Не верувам во тоа. Земи ги социјалните мрежи само. Опседнати се со тоа да се фалат нешто, да објавуваат провокативни слики од облека, патувања, ретардирани статуси. И после мислиш дека некое машко кое е свесно за своите просечни физички квалитети дека би пробал со такви девојки? Јас не верувам во тоа. Нема тука нешто што е невообичаено. Таков тип на девојки си имаат посебна клиентела која си ја бркаат во животот. Проблемот настанува кога просечно атрактивните мажи добиваат совети од лицемерни девојки дека жените бараат само почит и подршка во животот, па така набилдани со самодоверба одат и бркаат девојки коишто не се нивна таргет група и каде би можеле генерално да имаат успеш. И кога ќе попијат корпа тогаш настанува смак света.
     
    На SexiLy, blonde_supergirl и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Против тоа се борам, бе златен. Против такви што некоја спонзоруша им набила комплекси па не гледаат подалеку од носот и мислат дека сите жени се спонзоруши. Среќа никогаш нема да налеташ на некоја што не е, научиле сите веќе колку вредат (не материјално, туку духовно) и дека нема потреба да си ја бараат среќата со некој со такви ставови. Сум запознала среќни парови во кои машкото не бил милионер, а имал девојка која била поубава од него. Секогаш машкото било прекрасна личност. Сум запознала и уште повеќе такви несреќни парови. Секогаш машкото имало комплекс на нижа вредност.
    Тука ја завршувам дискусијата со тебе. Живеј си го животот со мисла дека сите девојки се спонзоруши, таман ќе спасиш некоја поштена девојка, да не се малтретира со тебе :)
     
    На 1209, ku4ence, hermosa и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Премногу бираат :wasntme:
     
    На zaguben му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zaguben

    zaguben Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Машки
    Премногу Премногу :D
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Затоа што не е се до изгледот.
     
    На лавица19, Tanjamm, kikikikirika и 2 други им се допаѓа ова.
  11. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Во потполност се сложувам со тебе. Има толку девојки кои не се материјалисти, ама машките треба да знаат каде да ги побараат и да ги препознаат по нивното однесување.
     
    На hermosa, Srcka $, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Така сакаме.
     
    На ku4ence, alexa_dimoska, Saki15 и 14 други им се допаѓа ова.
  13. k.a.j.a

    k.a.j.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    34
    Јас имам теорија дека убави и паметни женски ги плашат. Машките сакаат да доминираат, а од друга страна се плашливци. Ги нервира ако е паметна и не може да ја надзборува, љубомори ако е убава и често центар на внимание. И што повеќе време поминува заклучив дека силните женски му се за восхит. За потрајна врска или брак сакаат да се со некоја наивна, не многу убава и по можност богата.
    P.S. Не е и дека женските не пребираме, ама секако не сакаш да си со некој драстично полош од тебе (зборувам физички и умствено).
     
    На 1209, ku4ence, hermosa и 20 други им се допаѓа ова.
  14. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    Potpolno se soglasuvan so spodelenoto mislenje. Maskoto koe ne e resitelen da i prijde a ubavata i zgodna devojka ima kompleks od poniska vrednost. Toa i mene mi se ima sluceno licno, ama ne trebalo taka.
     
  15. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    контрадикторно е некој/а сам/а за себе да каже дека е убав/а или паметен/на

    човекот што активно мисли на тој начин за себе најверојатно надохнадува за нешто што нејќе сам/а на себе да си признае
     
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Зашто мажите се плашат од нив:)
    Зашто се самосвесни за својата убавина која повеќе им е хендикеп отколку предност:nod:
    Зашто кај нас да си убав под дифолт значи да си расипан:|
    Зашто убавите мислат дека не се движат по земја туку дека летаат:tmi:

    И уште многу други банални причини
     
    На Petra777, Indiegurl, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Зашто убавите и привлечни момци се ретки и претежно геј. :D
    Не е правило, малку се шалам, ама секоја шала - пола вистина. И добро што се ретки, така и јас ретко се дефокусирам (трофеи не ми се испуштааат). А најубаво ми е сингл, дечко е обврска, секој ден треба да се слушате и гледате, башка како што се машките личности фамилијарни, треба често да се гледаш со неговото семејство и сл. Стварно е обврска, наместо да се посветиш на работи кои те исполнуваат... како што кажав, дефокус. Па треба да слушаш планови за брак и деца, а мене деца не ме интересираат |-) Досадно.
     
    На Petra777, hermosa, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  18. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    Секој на свој начин си се смета дека е убав. Релативна е убавината. Тоа што мене ми е убаво, на некој друг не е убаво и обратно.

    Ваквите девојки се сметаат за недостижни од страна на машките. Машките се плашат да им се приближат, сметајќи дека не се доволно добри за нив. Првата перцепција што ја имаат за некој личност не значи дека е точна, треба да се даде шанса да се запознае личноста. Никогаш не треба да се суди по изглед.
     
  19. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    Поради тие комплекси на повисока вредност кај убавите девојки дека се убави, богати, образовани од една страна и машки со пониска искомплексирана вредност, поради на пр. личен изглед, материјален статус(посиромав), дека е по потекло од село, не успеал да заврши факултет и т.н. ни останаа во државава илјадници ергени над 30 и кусур години. Затоа убавите,а и другите жени нека се свртат во реалниот свет и меѓу другите има нешто што го нема кај нив.
     
  20. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Затоа што не се толку убави како што си се замислуваат дека се
     
    На Petra777 и hermosa им се допаѓа ова.