Зошто цело време настојува да имаме секс?

Дискусија во 'Секс' започната од hristin4e, 4 декември 2009.

 1. marija56

  marija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  2
  и јас то му го веламм...ама тојј вели ќе те чекам ама сигурноо уште долго нема да можам да издржамм..и секогаш кавгите се поради то.. :(
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Е да бе да. Пази немој да умре :lol: Ти кажав ти си на прво место, не го прави тоа само него да го задоволиш, желбата треба да биде обострана.Кажи му дека е доста себично од негова страна што толку настојува, и дека почнуваш да се сомневаш дека е со тебе само за таа цел.
  На крај краишта ако не му се чека, нека фати патот! Ако го направи тоа, значи не е вреден!

  П.С По колку години имате?
   
 3. marija56

  marija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  2
  17 :) иначе во право си ќе му кажам такаа...па ако сака нека сфати ако нее...
  фалаа :*
   
 4. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Pa toj stonastojuva saka da si bocne zatoa nastojuva mu se saka :)
   
 5. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  27
  И јас го имав тој проблем , скоро на секое излегување таа беше темата и многу се нервирав..одевме 1 година ама јас не се чувствував спремна тогаш да му дадам, неколку пати го предупредив дека ќе раскинеме ако продолжи да ми зборува за тоа ,тој не послуша и раскинавме инаку имавме убава врска имаше љубов,ама со секое негово прашување некако го сменив мислењето и чувствата се сменија...
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  Нормален е бе тој |( како прво на што личи тоа.... многу мразам такви машки |( |( речи му некогаш и негде ќе имам злато во твоите соништа и фантазии можеби простак |( |(
   
 7. pepa.lovely

  pepa.lovely Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  29
  Здраво Феминки, ве молам да ми помогнете во врска со мојов проблем.Во врска сум веке 2 месеци и мојот дечко кој е постар 6 години од мене.Тој постојано изјавува желба да имаме односи, но јас сеуште го немам пробано тоа.Тој ми вели дека пред да биде со мене еден месец не имал сексуални односи (односно веке 3 месеци немал односи). Вели дека го болеле јајниците (јајцата) незнам како да се изразам, дали тоа навистина има врска со тоа што тај немал односи веке 3 месеци.
  Ве молам некој искусен да ми казе нешто повеке за тоа.

  позз :))) чекам одговор
   
 8. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  како не го болеле,ама во врска сте и нормално дека ке настојува :)
   
 9. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Тестисите(т.ест јајцата )може да го болат ако бил возбуден кога бил со тебе,а не сте имале сексуални односи.Колку години имаш ти?Ако ти се чувствуваш спремна на тој чекор ,тогаш нема што да чекате.И што,треба фала да му кажеш затоа што немал односи откако е со тебе?Разбирам дека сексот си е нормална работа,но ако почне да ти врши ептен притисок,тогаш нешто не чини.И само да ти нагласам не го болат јајцата од шо немал 3месеца секс,туку бил запален или сте правеле нешто,ако сте се допирале по интимните делови ,а не се стигнало до сексуален однос од тоа е.Поздрав :hai:
   
 10. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  како и да било тој сам би си свршил работа :D :rofl: ,ја не верувам дек аго болат[/quote]

  :lol: да,шо викаш сигурно сами завршил,,работа,,па ништо не го боли :clap: :clap:
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pepa.lovely

  pepa.lovely Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  29
  :lol: да,шо викаш сигурно сами завршил,,работа,,па ништо не го боли :clap: :clap:[/quote]
  Како мислиш сам си завршил работа, не те разбрав ?? ????
  Ве молам девојки објаснете ми поконкретно, не зборувајте под шифри ? :?:
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.272
  Допаѓања:
  5.126
  Како мислиш сам си завршил работа, не те разбрав ?? ????
  Ве молам девојки објаснете ми поконкретно, не зборувајте под шифри ? :?:[/quote]

  Сам се задоволувал (д*кал) и си свршил човекот.
   
 13. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Зошто настојува :^) . Му се сака де :lol: