1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто ?....

Дискусија во 'Канта' започната од Dvolicen, 18 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Зошто ?
  Зошто се глуми лудило ?
  Зошто мора да се заљуби човек ?....
  Зошто не разочаруваат најблиските ?...
  Зошто, зошто, зошто ...... ? :wasntme:
  Кои се вашите прашања без одговори :tmi: .Зошто ?..
   
 2. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Зошто постоиме?
  Зошто настанал универзумот?
  Зошто сме толку ограничени, а навидум слободни?

  Бај д веј, еве ќе пробам да ги одговорам твоите прашања.
  1. Тоа глумење „лудило“ е со цел да се привлече нечие внимание, а зошто сакаме да го привлечеме вниманието на другите е одговор и на второто прашање.
  2. Се вљубуваме за да ја избегнеме одвоеноста со која се соочуваме кога доаѓаме на овој свет, т.е за да се почувствуваме помалку сами. А, за некој да се заљуби во нас, мора некако да го привлечеме вниманието на тој некој, нели? Некои луѓе едноставно одбираат погрешни начини. Друга причина поради која се глуми „лудило“ е потребата за доминација.
  3. Блиските, како и подалечните личности не разочаруваат поради проста причина што сме имале превисоки очекувања од нив.
   
 3. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Благодарам .Сепак сите ние си имаме наши одговори .Целта на отварањево на темава ми беше колу СИТЕ ние имаме исти прашања ,се разбира секој со свој одговор . :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.