1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Ме интересира дали одите и ако одите каде. Дали некој оди во Ребис?
   
  На Boomgirl и eemmiilliijjaa им се допаѓа ова.
 2. jasic

  jasic Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Зумбата е супер.Откако поцнав целосно се заразиув.Јас одам во школото Димитар Миладинов-бившо Бракја Рибар во свецената сала од 19-20 цасот понеделник и среда, а истата инструкторка Тања држи и во 11 Октомври вторник и цетврток од 20-21 цасот-фискултурна сала.
  Зумбата може да ја дрзат само лиценцирани инструктори-кои се едуцирале за тоа, а кои за РМ може да се види на официјалната страна на зумба www.zumba.com во делот локација и да изберере Скопје или Македонија .Колку што ми е познато Ребис нема свој лиценциран инструктор и тоа нешто ѓто го држат е којзнае што

  Поздрав
   
  На EmilijaAaa и eemmiilliijjaa им се допаѓа ова.
 3. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  јас би одела во Песталоци ,тоа ми е најблиску
   
 4. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  На Ilina.I му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  А дали тие што веке подолго време посетуваат фитнес имаат некој резултати?Јас посетувам веке еден месец за сега не сум осетила некој промени
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Kај нас е исто како на видево,ама некаде има класови каде што има различна зумбакако зумба голд,аква зумба,зумбатомик и др па јас неколку пати појдов на некоја друга и ми беа тешки чекорите :?: кај нас е за еднаш да појдеш 12дол.во секоја населба има различни термини и денови,па ако сакаш 3 пати неделно,можеш да појдеш на другата населба најблиска :) мислам дека има ефект,јас првиот пат кога појдов супер ми беше,се осекаш секси,се потиш,калории губиш и плус имаш забава.еве можеби 3 недели бидена сум и мислам дека почнува да има ефект,и кога ке заврши часот ,кога излагаш како од на плажа да си бидена,си испотена :D ај со срека на сите зумбики :D :*
   
 7. jasic

  jasic Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  И кај нас е исто како и на видеото и е мнооооогу забавно.Месечно е 1,000 ден или од час 150 ден
  ПОЗ
   
 8. hiena.epa.sto

  hiena.epa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  вакво Зумба има и во школото В.Ц.трена во карпош 2. Јас не сум била ама мајками иде со нејзина другарка и многу се задоволни
   
 9. jasic

  jasic Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Има на повеќе места можда на десетина локации низ Скопјево.Локациите ги има на официјалната страна на зумба
   
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Јас одам на зумба и многу ми е убаво има многу динамик,скокање,потење навистина е супер за одржување на линијата и затегнување на телото јас одам во аеродром мислам дека се вика аква школото.
   
 11. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Се има бе во Скопје а во Штип ? ништо :(
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
 13. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  И јас многу сакам да одам, но на интернет најдов само за во студиото „Топ форма“, а таму е многу скапо. Ај некоја од вас ако знае каде на друго место во Скопје има и колку пари е, нека сподели со нас :)
  Праскиче, ти колку плаќаш таму кај што одиш? И колку пати неделно има тренинг?
  Фала однапред :D
   
 14. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  - Zumba - OU Vera Ciriviri Trena 18:00
  - Zumba - OU Lazo Angelovski 19:00
  - Mat Pilates - OU J.H. Pestaloci 19:00
  - Zumba - OU Kiril Pejcinovik 19:30
  - Zumba - OU Ljuben Lape 19:30
  - High Energy Aerobic - OU Dimo Hadzi Dimov 19:30
   
 15. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  А колку пари е? И какви девојки одат, т.е. да не се повеќето деца од основно, пошто гледам дека сите се во училишта. Срам би ми било таму со деца да тренирам, олкава крава, дупла постара од нив, а тие сите телиња :D
   
 16. Lollipop

  Lollipop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  31
  Зависи која ти е возраста и што подразбираш под поимот деца :D . како и да е јас имам 23 години и има буквално од сите возрасти и помали од мене па дури и генерација на мајка ми одат. плаќам 1000 месечно 2 пати во неделата + доколку идеш и на аеробик и пилатес за нив доплакаш само уште 500. Вака со ова за 1500 ден месечно добиваш 6 дена активност во неделата.поздравче
   
 17. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Офф... Искрено, скапо ми е да дадам 1000 денари за само 2 пати неделно...Изгледа само сон ќе ми остане ова...Ваљда секаде е скапо...А иначе под поимот деца подразбирам девојки од по 12, 13, 14, 15 години :)
  Ако се мешани е ОК, ама пошто Аги пиша зумба која се одржува во основни училишта, претпоставив дека повеќето се помали. Btw јас сум 22 години :)
   
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  102.657
  Пол:
  Женски
  Се одржува во салите на основни училишта затоа што таму го земаат просторот. Инаку одат постари не само деца од 15-16 години. Другарка ми оди а има 32 па сега види ...
   
  На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  А колку пари е?
   
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  102.657
  Пол:
  Женски
  http://www.fitone.com.mk/default.htm