Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. macence05

  macence05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Jas odam vo Ou Blaze Koneski vo aerodrom... A casovite se odrzuvaat vo osnovnite skoli, ne zatoa sto idat deca, tuku bidejki sekoe skolo ima sopstvena sala, i samo na toj nacin moze da bidat poblisku do site i na site im odgovara... Do sega sum bila 3 pati,i mi se dopagja... cetvrtok i nedela se odrzuvaat casovite, 1000 denari e mesecno, a za eden cas 150 den
  [mod-kirilica:1zu01k2n][/mod-kirilica:1zu01k2n]
   
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  7.506
  Пол:
  Женски
  А може ли на Зумба да идат деца ?
   
 3. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  може да одат и дечиња на зумба ... иначе во битола исто има зумба и е 50 ден. еден ден . 1 час и половина. а за скопје не знам...
   
 4. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Јас се решив да одам во “Топ форма“. 1500 денари месечно е, ама секој ден, а не два пати неделно. Плус, најубаво се опремени од сите, имаат тушеви, салите им се со огледала и мислам (ма да не сум сигурна) дека имаат и кафе бар :) И блиску ми е. Згора на се, и инструкторката е од Куба 8) Ја убедив мајка ми да ми даде пари и сакам да почнам што е можно поскоро. Сум качила некое килце од ова празнициве :$ Само сакам да дознаам дали членарината важи до крај на месец февруари, или пак се плаќа од датум до датум(пример ако се зачленам на 15 февруари, да ми важи членарината до 15 март)?
   
 5. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  113
  важи од денот кога си се зачленила, до истиот ден наредниот месец, пример ако си се зачленила на 20.01. членарината трае до 20.02. и супер е, јас вежбам таму пилатес и аеробик, топ се стварно :)
   
 6. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  3.542
  Пол:
  Женски
  а каде се наоѓа тоа "ТОП ФОРМА"??
   
 7. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Во Карпош, спроти Универзална сала :)
   
 8. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  интересно, слушнав има и во аеродром односно видов залепени плакати, ај ако некој го има бројот од центрите нека го постира да се интересирам повеќе.
   
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  се надевам се поделени на јуниор и сениор.
   
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  леле кажи точно и број. плисс.
   
 11. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  http://www.votopforma.com.mk/ Ова е во Карпош, кај универзална сала. Еве види си, има и бројче најдолу на страницата ;)
   
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  3.542
  Пол:
  Женски
  А покрај ова топ форма,има некое друго сто го препорачувате? бидејки тоа ми било апла комшии,а сакам повеке да користам автомобил( да везбам возња :P ) и затоа сакам некое друго место да зирнам... :)
   
 13. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Абе ти пак сега...Земи автомобилот, сврти едно- две кругчиња низ градот и врати се назад на вежбање :D Се шалам. Не знам, спомнаа нешто другите дека имало во аеродром, само не знам колку се добри таму инструкторките :)
   
 14. Anna-Marija

  Anna-Marija Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  3
  Ајде кажете ми некое место за зумба во Аеродром и во Ново Лисиче и да не биде тоа во школо! Ајде чекам одговор! :) И да ми кажете број од тоа место ако може..:D
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Многу ми се допаѓа и сакам да се запишам некаде ;) си вежбам понекогаш дома од клипчиња што најдов по нет,ама бара доста напор ,динамична е,а јас тешко да издржам :lol: слабо вежбам па слабо кондиција :worried: а и не ме бидува многу за денсање па ќе ми се испосмеат другите,ќе бидам атракција :D
   
 16. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Убаво е многу и стварно се интензивни вежбите. Јас секогаш преморена си заминувам :$ А за тоа дека не си добар денсер, ич да не се секираш. Има секакви таму, сепак сите тие се дојдени за зацврстување на телото, никој не е за да научи латино - танци :) Убавото е тоа што, со редовно вежбање, дури и несвесно се научуваат основните чекори на латино - танците :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  Ако случајно види Лоллипоп тука, нека ми пише кај оди на зумба, затоа што цената е супер....ми се допаѓа опцијата да доплатиш 500 ден а да имаш и пилатес и аеробик :clap: и башка секој ден скоро во неделата....плиииииииис
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Ептен си ја сакам. Јас уствари долго време барам замена за танцот кој не го тренирам веќе - а зумбава ми доаѓа ко бинго!
  Најубаво е вежбањето преку танцот, се раздвижува целото тело, кога слушате музика чијшто ритам ве обзема - ако сте барем малку по играњето, не можете да седите мирни и затоа одговорно тврдам дека зумба и „њуму“ сличните се одлични начини на вежбање, движење, слабеење, трошење на негативна енергија - што и да посакате :)

  Порано велев - едно искачање на хип хоп или drum n'bass или breakbeat, и потите 2 кила. Сега одговорно истото можам да го тврдам и за зумбата!

  Ајмо девојки на г’зотрес! Зззззумба!
   
  На wolf4e, sesilija и enca.69 им се допаѓа ова.
 19. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Во право си пирамитке. Значи вежбите се стварно интензивни и тешки, ама не ги чувствуваш како такви, просто заради фактот што ти уствари танцуваш, а како што кажа, сите кои барем малку сакаат танцување знаат како е кога ќе излезат во дискотека и денсаат цела вечер, се изморуваат, испотуваат, но тоа не им смета, затоа што уживаат во танцувањето! Јас сум таква и за мене е како благослов оваа зумбава :D Си одам дома преморена, а сепак убаво се чувствувам. Башка, додека вежбаме не можам да ја држам устата затворена, имам насмевка од 6- ка до 6- ка од што ми е убаво на душата :D
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 20. podarokce

  podarokce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас одам веќе 6 месеци и се навлеков на Зумба, вистина е дека кога завршуваш со часот се чувствуваш како да си бил на плажа , многу расположува и мислам дека тоа е најважно, а после и ефектите се чудесни , еве за 6 месеци се оформив како што си сакав и продолжувам со мерак и понатаму .
  Одев на различни места претходно , но многу им е млитава Зумбата, но овдека кај што одам 6 месеци е неШто вауууу и тренерот е згоден и све...хе хе ЛАМБАДА се вика местото -во Дебар маало.