Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
  Термини и ценички може да пишеш???? :)
   
 2. ubavicata123

  ubavicata123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  Термини и ценички може да пишеш???? :)[/quot
  и јас идам таму многу е добро.има доста термини на избор а за цената треба да ти каже инструкторот, знам дека од време на време има и некои попусти. инаку тел е 076/597410.
   
 3. slatkicka20

  slatkicka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  јас веке месец дена одам во песталоци на зумба, и сум многу задоволна, инструкторите се навистина топ. Одам 2 пати во неделата, и не е многу скапо, 150 ден од час.
  Пред да се запишам, прашував на повеке места, а и гледав на страната зумба, и таму видов уствари кои инструктори имаат лиценца за зумба кај нас. Искрено, не би одела и не би плакала кај некој што не е таков инструктор, не само за зумба, за се прво би проверила.
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  луѓееее денес ми беше првиот час и се заљубиииив :inlove: , некои чекори ми беа познати, но поглемиот дел не и многу тешки, но :!: мене тешкото мие предизвик, дефинитивно одам понатаму.
   
  На Ridis и wolf4e им се допаѓа ова.
 5. Ridis

  Ridis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  А каде се наоѓа точно тоа и повеќе информации ако може да ми дадете ?? или бројче од инструкторката :) поздрав
  А каде идеш ? у колку саат и број може да ми дадеш ? :)
   
 6. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  еве тука http://fitone.com.mk/
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  денес зумба час држеше еден инструктор, лелел луѓееее што е згоооден, а како мееешааа, шакира не му е рамна...

  ахххх од секогаш сум сакала да видам згоден маж да меша. :rock:
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  бидејќи не ми се плаќа јас си симнав едно видео од саат ипол зумба и еве веќе втор ден си денсам дома и ми е забавно многу се потело од тоа бре :o Баш ме интересира дали ќе можам да ослабам барем малце во рок од две недели ако вежбам секој ден? :) :)
   
 9. 4ever

  4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  17
  Ајде ако сакаш сподели го со нас видеото и јас сакам да си го симнам...мислам дека ке можеш да ослабеш но и да внимаваш на храната позз
   
 10. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  кој сака ќе му пратам во лп не ми е тешко :)
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  http://thepiratebay.org/torrent/6181855

  Јас си го симнав ова ноќеска, доволен ќе ви биде само последниот дел - 20 минутното вежбање, затоа што претходното е објаснување на чекорите.
  Сега го завршив и се чувствувам супер, се надевам нема да ме фати мрза, скарани сме со орбитрекот зашто ужасно крцка, па ова е убава замена.
  Плус забавно е. :)
   
  На Bokk.happy, AnelijaP и angie им се допаѓа ова.
 12. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705

  и јас истово го имам ама дур дојдат тие 20 минути(не ги премотувам ги правам и основните чекори) се преуморувам и не ги издржувам тие 20 минути до крај :)
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Јас директно преминав на 20-те минути. :)
  Затоа сега имам укочено рамо , секое делче од телото ме боли, секое ковче ми крцка.
  За арно, за убаво. :D
   
  На Antebellum и IndieGirl им се допаѓа ова.
 14. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  286
  Трендафилка да си жива и здрава за линкот.
  Го симнав и јас видеото ама не издржувам, само 7 минути ... :^) многу сум надвор од кондиција.
  А инаку многу е забавна зумбата, топ. :)
   
 15. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Прв пат на форумов прочитав за вакво нешто, го спуштив видеото од Трендафилка (фала) и интересно ми гледа. Веќе ми здосади рутина во вежбањево, досадно, монотоно; а ова е нешто ново и полно со енергија. Од утре ќе зумбувам :rock:
   
 16. bigfish

  bigfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  по некој од форумиве, прочитав дека на зумба часовите можеш да носиш и деца ама не се сеќавам каде.може ли некој да ми каже каде може да се носат деца?
   
 17. lidija68

  lidija68 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  се ми е јасно но да ми каже некој дали има резултати и какви?
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  најубави резултати се добиваат, слабееш забавувајќи се, колку повеќе играш толку повеќе те тера да играш, права зараза, друго набиваш кондиција и огромна енергија добиваш, полесно се чувствуваш, смирено и еластично бидејќи цело тело се раздвижува, друго учиш да играш и да знаеш и незнаеш, подобрување во секој поглед.


  аа уште нешто кога ќе се заразиш со зумбата се смееш, среќен си и повесел, мене ми се случува секаде каде стигнам да заденсам :rofl: и ич мука си немам кој ми се смее а кој не, бидејќи стануваш позитивен човек.


  погодена е за секој пол и возраст, особено за женските, поженствени стануваат.

  едит: јас од само 2 месеца што одам на зумба токму вака се чувстувам како што опишав погоре. Останува само да испробаш. ;)
   
 19. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  Јас одам во http://www.fitone.com.mk/default.htm и сум видела родители кои вежбаат со себе ги носат и децата никој ништо не вели доколку децата се мирни, се случува да се растрчаат низ цела сала и да сметаат на вежбачите, тогаш инструкторот знае да опомене, бидејќи во играње нема да го видиш и можеш сериозно да се повредиш и себе си и детето, ако имаш дете постаро од 10 или 11 години и ако можеш да го вклучиш во програмата е најдобро, но ако е помало можеш да го носиш но мора да стои на страна.
   
  На bigfish му/ѝ се допаѓа ова.
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  убаво зумбувај, ако можеш приклучи ни се во некои од центрите за зумба, за да се забавуваме. ;)

  еве една од песните на зумба
  http://www.youtube.com/watch?v=jjH5xGplPvM

  песнава обавезно ја играме.