1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Термини и ценички може да пишеш???? :)
     
  2. ubavicata123

    ubavicata123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    10
    Термини и ценички може да пишеш???? :)[/quot
    и јас идам таму многу е добро.има доста термини на избор а за цената треба да ти каже инструкторот, знам дека од време на време има и некои попусти. инаку тел е 076/597410.
     
  3. slatkicka20

    slatkicka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    јас веке месец дена одам во песталоци на зумба, и сум многу задоволна, инструкторите се навистина топ. Одам 2 пати во неделата, и не е многу скапо, 150 ден од час.
    Пред да се запишам, прашував на повеке места, а и гледав на страната зумба, и таму видов уствари кои инструктори имаат лиценца за зумба кај нас. Искрено, не би одела и не би плакала кај некој што не е таков инструктор, не само за зумба, за се прво би проверила.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    луѓееее денес ми беше првиот час и се заљубиииив :inlove: , некои чекори ми беа познати, но поглемиот дел не и многу тешки, но :!: мене тешкото мие предизвик, дефинитивно одам понатаму.
     
    На Ridis и wolf4e им се допаѓа ова.
  5. Ridis

    Ridis Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    А каде се наоѓа точно тоа и повеќе информации ако може да ми дадете ?? или бројче од инструкторката :) поздрав
    А каде идеш ? у колку саат и број може да ми дадеш ? :)
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    еве тука http://fitone.com.mk/
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    денес зумба час држеше еден инструктор, лелел луѓееее што е згоооден, а како мееешааа, шакира не му е рамна...

    ахххх од секогаш сум сакала да видам згоден маж да меша. :rock:
     
    На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    бидејќи не ми се плаќа јас си симнав едно видео од саат ипол зумба и еве веќе втор ден си денсам дома и ми е забавно многу се потело од тоа бре :o Баш ме интересира дали ќе можам да ослабам барем малце во рок од две недели ако вежбам секој ден? :) :)
     
  9. 4ever

    4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Ајде ако сакаш сподели го со нас видеото и јас сакам да си го симнам...мислам дека ке можеш да ослабеш но и да внимаваш на храната позз
     
  10. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    кој сака ќе му пратам во лп не ми е тешко :)
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    http://thepiratebay.org/torrent/6181855

    Јас си го симнав ова ноќеска, доволен ќе ви биде само последниот дел - 20 минутното вежбање, затоа што претходното е објаснување на чекорите.
    Сега го завршив и се чувствувам супер, се надевам нема да ме фати мрза, скарани сме со орбитрекот зашто ужасно крцка, па ова е убава замена.
    Плус забавно е. :)
     
    На Bokk.happy, AnelijaP и angie им се допаѓа ова.
  12. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707

    и јас истово го имам ама дур дојдат тие 20 минути(не ги премотувам ги правам и основните чекори) се преуморувам и не ги издржувам тие 20 минути до крај :)
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Јас директно преминав на 20-те минути. :)
    Затоа сега имам укочено рамо , секое делче од телото ме боли, секое ковче ми крцка.
    За арно, за убаво. :D
     
    На Antebellum и IndieGirl им се допаѓа ова.
  14. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Трендафилка да си жива и здрава за линкот.
    Го симнав и јас видеото ама не издржувам, само 7 минути ... :^) многу сум надвор од кондиција.
    А инаку многу е забавна зумбата, топ. :)
     
  15. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Прв пат на форумов прочитав за вакво нешто, го спуштив видеото од Трендафилка (фала) и интересно ми гледа. Веќе ми здосади рутина во вежбањево, досадно, монотоно; а ова е нешто ново и полно со енергија. Од утре ќе зумбувам :rock:
     
  16. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    по некој од форумиве, прочитав дека на зумба часовите можеш да носиш и деца ама не се сеќавам каде.може ли некој да ми каже каде може да се носат деца?
     
  17. lidija68

    lidija68 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    се ми е јасно но да ми каже некој дали има резултати и какви?
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    најубави резултати се добиваат, слабееш забавувајќи се, колку повеќе играш толку повеќе те тера да играш, права зараза, друго набиваш кондиција и огромна енергија добиваш, полесно се чувствуваш, смирено и еластично бидејќи цело тело се раздвижува, друго учиш да играш и да знаеш и незнаеш, подобрување во секој поглед.


    аа уште нешто кога ќе се заразиш со зумбата се смееш, среќен си и повесел, мене ми се случува секаде каде стигнам да заденсам :rofl: и ич мука си немам кој ми се смее а кој не, бидејќи стануваш позитивен човек.


    погодена е за секој пол и возраст, особено за женските, поженствени стануваат.

    едит: јас од само 2 месеца што одам на зумба токму вака се чувстувам како што опишав погоре. Останува само да испробаш. ;)
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    Јас одам во http://www.fitone.com.mk/default.htm и сум видела родители кои вежбаат со себе ги носат и децата никој ништо не вели доколку децата се мирни, се случува да се растрчаат низ цела сала и да сметаат на вежбачите, тогаш инструкторот знае да опомене, бидејќи во играње нема да го видиш и можеш сериозно да се повредиш и себе си и детето, ако имаш дете постаро од 10 или 11 години и ако можеш да го вклучиш во програмата е најдобро, но ако е помало можеш да го носиш но мора да стои на страна.
     
    На bigfish му/ѝ се допаѓа ова.
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    убаво зумбувај, ако можеш приклучи ни се во некои од центрите за зумба, за да се забавуваме. ;)

    еве една од песните на зумба
    http://www.youtube.com/watch?v=jjH5xGplPvM

    песнава обавезно ја играме.